Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem, szukałem, błądziłem, koledzy z forum dobrze mi poradzili (szczególnie eye_lip) - i mam. Marzenia spełnione.

 

Omega Seamaster Calendar z r. 1958, gold cap (gold on steel - grub złocenie), bezel i indeksy złote, werk cal. 503 już po przeglądzie, chodzi dobrze. Foto sprzedawcy (kono32 z allegro, kono z KMZiZ, bardzo polecam - uprzejmy, profesjonalny, do bólu uczciwy!), ja takich ładnych zdjęć robić nie umiem (zdejmować szkiełka też nie umiem):

 

post-5216-0-48254500-1402154395_thumb.jp

 

Ładna, co?

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem koperte od Delbany z chromowania, dokupiłem koronkę, szkło, teleskopy. Tarcza była w dość dobrej kondycji, nie robiłem z nią nic. Cała checa bardziej dla sprawdzenia i treningu :) w niedalekiej przyszłości kupie coś porządniejszego do renowacji. Tę Delbane prawdopodobnie za jakiś czas sprzedam lub podaruje dziewczynie, bo jest dość mała.

post-2156-0-54720500-1402318019_thumb.jp

post-2156-0-97070800-1402318116_thumb.jp

post-2156-0-23572100-1402318129_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

kilka osób skorzystało z zaproszenia na 10-lecie Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków. Kto miał być ;) a nie był, niech żałuje

 

Mi najbardziej przypadły do gustu zegarki DeBethune, w szczególności modele:

 

DB25 Jewellery - z obłędną tarczą i szafirami na boku koperty ...

DB25JEWELRY_big_1.jpgDB25JEWELRY_big_2.jpg

 

opis ze strony producenta

 

Functions
Hours - minutes – spherical moon-phase indication at 12 o’clock

 

Movement
Calibre DB 2105 - mechanical hand-wound
Power reserve: 6 days

 

Case
White gold, drum-shaped and set with 61 baguette-cut blue sapphires - 5.29 cts - diameter 40 mm
Attachments: hollowed lugs
Back: open

 

Display
Dial: De Bethune star-studded sky in blued mirror-polished titanium inlaid with white gold stars and 21 diamonds – Spherical moon-phase indicator in palladium and steel set with 44 diamonds and 44 blue sapphires at 12 o’clock
Hands: curved, in mirror-polished flame-blued steel

 

Strap
Extra-supple alligator leather with pin buckle

T.gif

 

ORAZ ten model: DB29

 

DB29_big_1.jpgDB29_big_2.jpgDB29_big_3.jpg

 

 

Functions
Hours – minutes – chronograph with 24h counter, 60min and 60s counters – tourbillion with 30-second indication

 

Movement
Calibre DB2039 – mechanical hand-wound
Power reserve: 5 days

Case
Round-shaped – 5N rose gold – diameter 46 mm – thickness 11.70 mm
Attachments: cone-shaped lugs
Back: open – sapphire crystal, 1800 Vickers hardness with double anti-reflective treatment – De Bethune tourbillon 30″ silicon/titanium 36,000 vph – chronograph calibre with hand-polished bridgesDisplay
Dial: silver-toned – the architecture of the dial is constructed on different levels; some are curved to maximize the visibility. From the centre to the periphery: central hours counter – hours inner ring – minutes ring and minutes counter – outer ring with chronograph seconds indication
Hands: 5 curved central hands – hand-polished and flame-blued steel for hours and minutes hands and hours and seconds chronograph indicators – minutes chronograph indicator in rose gold

 

Strap
Extra-supple alligator leather strap with pin buckle

 

zwróćcie proszę uwagę na mało w sumie istotny w całości tej mega kreacji pasek - od zewnątrz i wewnątrz lico.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z cyklu co miałem wczoraj na nadgarstku ....

 

na imprezie KMZiZ był jeden rekordzista cenowy, niepozorny w stosunku do pokazanych powyżej kosmicznych kreacji, model De Bethune DB16 Tourbillon Regulator, 350.000 CHF (!)

 

zdjęcie wykonał Szarmant

 

w poniższym linku fachowa recenzja zegarka:

http://thewatchlounge.com/on-the-wrist-review-de-bethune-db16-tourbillon-regulator/

 

post-12-0-60475500-1402848108_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko o bardzo płaskie modele  w rozsądnych pieniądzach, ale zgłębiając temat znalazłem jeszcze Paul Picot Firshire Extra Flat. Też ma ok. 7mm grubości i okazało się, że jest na jednym z najbardziej płaskich mechanizmów automatycznych - kultowej Lemanii 8810, stosowanej też współcześnie przez Bregueta - mechanizm z naciągiem automatycznym, datownikiem i centralną sekundą ma ok. 2.9mm grubości.

 

Opisywany PP bardzo mi się podoba, średnica jest za duża (40mm) jak na moje wymagania garniturowca, ale zamierzam go niedługo przymierzyć:

 

7hLA4qz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.