Skocz do zawartości

[Józef Błoński] Bordowa marynarka z wełny szetlandzkiej


me.spoke

Rekomendowane odpowiedzi

  • me.spoke changed the title to [Józef Błoński] Bordowa marynarka z wełny szetlandzkiej
  • 2 weeks later...

Zapomniałem dodać, że pierwsza miara była przygotowana ekspresowo, w ciągu tygodnia od złożenia zamówienia. Wszystko dlatego, że ustaliliśmy zostawienie przeze mnie w zakładzie jednej z marynarek  w celach poglądowych. Pan Józef powiedział, że postara się ją jak najszybciej oddać i słowa dotrzymał - pełen profesjonalizm :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dziś żona namówiła mnie na spacer po starówce i przeszliśmy koło zakładu Pana Józefa. W gablocie była wystawiona praktycznie gotowa marynarka. Od ostatniej miary minęły de facto 3 dni robocze, a pojawiły się już docelowo wszyte rękawy i kołnierz. Co więcej widać ręcznie obszytą butonierkę i subtelną stebnówkę. Z takim tempem pracy jeszcze się nie zetknąłem. Zdjęcia są słabej jakości, ale już jestem pod wrażeniem i trochę nie mogę się doczekać :)

P.S. To jak szybko Pan Józef pracuje ma też swoje „minusy” - marynarka miała być prezentem urodzinowym od żony, ale do tej okazji jeszcze ponad miesiąc.  Doradzicie mi może jak to rozegrać żeby w międzyczasie uzasadnić zamowienie czegoś jeszcze? :P 
6B7A4E18-D5D5-48C8-8BE2-4858025D05E8.jpeg

2003D477-B1F0-402C-8FDA-52DB4D48F74D.jpeg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2022 o 16:40, pablocito napisał:

Raz forumowicz spod Marek

 

2 godziny temu, pablocito napisał:

Elegantowi z Marek
 

Elegant, któremu nie było Czarek

Fiksację miał na punkcie Marek

Nie jarał się jednak Pradą

Lecz Markami pod Warszawą

Czy wszystkie drogi prowadzą do Marek?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prowadzę ewidencji moich limeryków, ale wydaje mi się, że było sprawiedliwie i o Łodzi i Markach, Kozienicach i nie pamietam czym jeszcze. Ale rozumiem: mam bana na Marki.:

Raz forumowicz z Krakowa
W Markach się rozsmakował
Nie baczył na inne miejsca
Zapomniał choćby o Kielcach
Trwał w poetyckich okowach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że wiem co mówię pisząc „limeryk”, ale ta seria przebiła moje oczekiwania ;) żona na pewno też będzie kontent :)

Co do marynarki to dziś dostałem telefon i pojechałem na przymiarkę. Wszystko zapowiada się bardzo ładnie, szczególnie cieszą mnie plecy.

 


A dla prawdziwych pasjonatów proponuję limeryk-rebus - kto go rozwiąże dowie się kogo dziś spotkałem w zakładzie :)  

Pewien jegomość w stolicy 

Co w „Fakcie” wygrał plebiscyt

Na najlepiej ubranego polityka

Co raz do Błońskiego pomyka

A żoną mu - as myśliwski!

 

(proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy raz) ;)

 

 

 

 

 

CCB9D69F-27A1-4ECB-B690-A27D688A3395.jpeg

9274CF22-F671-4E3C-9CE5-ADC4267B1AEB.jpeg

C7102724-A4F1-41C0-9CC2-E9BFB4AC0548.jpeg

13980692-B9EE-4C0F-8553-E6E9D13F6C67.jpeg

F25C64AB-A7FD-4171-996A-11D00FC39042.jpeg

2E407BD6-FD96-447C-B184-BF3C376E803C.jpeg

DAFFE97C-3F2C-4D24-9C0A-D4CB75FA1BE3.jpeg

FBE2D446-E7E9-4F0E-A45F-EBC7BA4411B2.jpeg

EBE58FED-70C3-473B-A79F-F3D42FE00DF5.jpeg

4266CB5C-F8C5-4387-B483-5A884EE38728.jpeg

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bartek 00 napisał:

@me.spoke pomyśl może o nowej parze spodni 😉 Te prezentowane na zdjęciach nie leżą najlepiej, szczególnie z tyłu. 

No chyba powinienem, ale jak ja to z żoną załatwię? :o;) 

Na szczęście spodni mam pod dostatkiem, ale dzięki za uwagę. W wielu mam ten problem, że źle się układają z tyłu mimo dość szerokiej nogawki. Dotyczy to też MTM i bespoke - taka moja felerna anatomia. Razem z marynarką szyją się białe spodnie na lato, zobaczymy czy Pan Józef przełamie tę passę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przekonasz żonę jakimś ładnym płaszczykiem bespoke? Pan Błoński często miewa bardzo ładne kaszmiry, w razie czego napisz na PW, to ci podrzucę kilka linków z ebaya na topowe tkaniny płaszczowe w śmiesznych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba powinienem, ale jak ja to z żoną załatwię?  
Na szczęście spodni mam pod dostatkiem, ale dzięki za uwagę. W wielu mam ten problem, że źle się układają z tyłu mimo dość szerokiej nogawki. Dotyczy to też MTM i bespoke - taka moja felerna anatomia. Razem z marynarką szyją się białe spodnie na lato, zobaczymy czy Pan Józef przełamie tę passę.

Marynarka wygląda świetnie! Wspólne zamówienie z żoną to dobry pomysł. Jeśli byś jednak wolał zostać przy u butach mam na tę okazję (sorry sam wywołałeś wilka z lasu) limeryk:

Moja szanowna małżonko
Kwietną pachnąca łąką
Oblecz proszę Cię stópki
W prezencik ten malutki
A w licu Twem błyśnie słonko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mosze napisał:

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić - uważam, że linii ramion brakuje lekkości. Oczywiście może to być celowy wybór stylistyczny lub cecha ramion właściciela.

Też cały czas odnosiłem takie wrażenie, ale z racji tego, że cała marynarka jest szyta z lekkimi wypełnieniami, zgaduję, że to linia ramion jest podwyższona, czyli "squared".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Velahrn napisał:

Może przekonasz żonę jakimś ładnym płaszczykiem bespoke? Pan Błoński często miewa bardzo ładne kaszmiry, w razie czego napisz na PW, to ci podrzucę kilka linków z ebaya na topowe tkaniny płaszczowe w śmiesznych cenach.

Na razie żona nie bardzo się nadaje na szycie miarowe, bo czekamy na rozwiązanie, ale chciałbym jej kiedyś taki sprawić :) chętnie dowiem się gdzie kupujesz tkaniny.

12 godzin temu, Gocławianin napisał:

Szymon H. 🤫

Bingo!

10 godzin temu, pablocito napisał:


Marynarka wygląda świetnie! Wspólne zamówienie z żoną to dobry pomysł. Jeśli byś jednak wolał zostać przy u butach mam na tę okazję (sorry sam wywołałeś wilka z lasuemoji1787.png) limeryk:

Moja szanowna małżonko
Kwietną pachnąca łąką
Oblecz proszę Cię stópki
W prezencik ten malutki
A w licu Twem błyśnie słonko

Nic dodać nic ująć, błogosławieństwo małżonki na kolejne zamówienie to już czysta formalność ;)

Godzinę temu, mosze napisał:

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić - uważam, że linii ramion brakuje lekkości. Oczywiście może to być celowy wybór stylistyczny lub cecha ramion właściciela.

39 minut temu, JDC napisał:

Też cały czas odnosiłem takie wrażenie, ale z racji tego, że cała marynarka jest szyta z lekkimi wypełnieniami, zgaduję, że to linia ramion jest podwyższona, czyli "squared".

Na to składają się chyba dwie rzeczy. Po pierwsze mam rzeczywiście bardzo poziomą linię ramion. Dodatkowo zdecydowałem się za radą Pana Błońskiego na małe wypełnienie w kuli rękawa przechodzące nieco na tylny panel marynarki żeby „wyczyścić” linię pleców w okolicy łopatek. Może nie był to najlepszy pomysł, bo przez to rzeczywiście nie ma płynnego przejścia ramion w rękaw i jest wrażenie „squared shoulders”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.