Skocz do zawartości

Lniana koszula


M007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Chce kupić lnianą koszule z długim rękawem najlepiej koloru błękitnego. Znalazłem taką na Lancerto:https://www.lancerto.com/pl/koszula-hampshire-ko092121000004-mixkolor.html

Polecacie ją lub innego producenta? 😊

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dobrego zdania o jakości koszul sygnowanych przez MrVintage. Koszula w niebieską kratę jeszcze ze współpracy z Osovskim po 1 praniu zwęziła się o jakieś 4cm, w dodatku odpadł guzik i tyle ją miałem na sobie (nie z winy guzika;). Mam koszulę len-bawełna Lancerto MrVintage i po 3 praniach wystaje już sporo nitek z guzików, a w 2 koszulach ze zwykłej linii Lancerto Comfort Plus nic takiego się nie dzieje po kilkunastu praniach. Ehhh ta metoda florencka. Jeśli chodzi o Lancerto MrVintage to projekt i wzory na tak, jakość na nie, tutaj moim zdaniem lepiej pozostać przy Comfort Plus.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę na codzień popovery od @poszetka.comi naprawdę świetnie się spisują. wiem że to nie jest typowa koszula, ale i typowa lniana ma niższy poziom formalności, więc rzeczony popover noszę również z lnianą marynarką i wg mnie fajnie się zgrywa. najstarszy mam chyba z 2019r, dość intentensywnie noszony, ale nadal trzyma kształt, oraz rozmiar

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może koszula od Milera?

https://milermenswear.com/produkt/blekitna-meska-koszula-lniana-z-kolnierzem-wloskim

ale ten kołnierz włoski, hm.

Lub prążek:

https://milermenswear.com/produkt/koszula-meska-lniana-w-delikatny-blekitny-prazek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dzień dobry :-)

Ostatnio zakupiłem marynarkę Aruba od Lancerto&Mr.Vintage.

Marynarka Aruba

Jestem teraz na zakupie koszuli do Niej, najchętniej lnianej.

Z jednej strony zastanawiam się nad błekitem i znalazłem coś takiego:

Lancerto Effie

Z drugiej strony, już nie lnianej, spodobała mi się Koszula w Poszetce.

W związku z tym chciałem poprosić was o kilka porad. Wszystko to już szukałem na forum, ale nie znalazłem zbyt wiele:

1. Co sądzicie o tym mixie Len + Sorona? Jak to się sprawdza, jakie macie doświadczenie z tym?

2. Poszetka, z tego co wiem, to na Polskę naprawdę niezła jakość - czy aby jednak na pewno marynarka w kratę i koszula w paski? 

3. Czy polecilibyście inny sklep z koszulami? Do sieciówek typu Zara czy Wólczanka i ich jakości zdecydowanie nie jestem przekonany:-) Ale jestem bardzo otwarty na propozycje.

Dodam, że nie chodzi o jakiś ultra-oficjalny zestaw, raczej na codzień do pracy:-)

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie koszule len+sorona z kolekcji Lancerto+MrV i stanowczo odradzam ten materiał.  Niby 1/4 plastiku to nie tragedia, ale jednak czuć tę plastikowość w chwycie... Poza tym mam wrażenie, że skurczyły się po kilku praniach mocniej, niż "zwykłe" 100% lny czy bawełny.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Aras napisał:

Mam dwie koszule len+sorona z kolekcji Lancerto+MrV i stanowczo odradzam ten materiał.  Niby 1/4 plastiku to nie tragedia, ale jednak czuć tę plastikowość w chwycie... Poza tym mam wrażenie, że skurczyły się po kilku praniach mocniej, niż "zwykłe" 100% lny czy bawełny.

 

 

 

Dzięki! Zwłaszcza za odppwiedź o takiej porze;-)

To w takim razie kasuję z "rozważanych";-) i pewnie będę celował w coś w Poszetce, zwłaszcza, że przeglądając forum, widzę bardzo pochlebne opinie. 

Cały czas zastanawiam się czy bardziej "odważnie" uderzyć w pionowe paski, czy jednak w klasyczny błękit!

Chyba, że ktoś poleci coś lepszego z rtw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M007 napisał:

Dzień dobry:-)

Ha, mierzyłem ją nawet dwa dni temu w sklepie! Dobrze leży, ładnie wygląda - tylko ten kołnierz trochę nie mój;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cvmtg napisał:

Dzięki! Zwłaszcza za odppwiedź o takiej porze;-)

To w takim razie kasuję z "rozważanych";-) i pewnie będę celował w coś w Poszetce, zwłaszcza, że przeglądając forum, widzę bardzo pochlebne opinie. 

Cały czas zastanawiam się czy bardziej "odważnie" uderzyć w pionowe paski, czy jednak w klasyczny błękit!

Chyba, że ktoś poleci coś lepszego z rtw? 

Widziałem ostatnio bardzo ładne i przecenione  koszule lniane Eton i  Stenströms w RC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem koszul Eton, ale akurat lniane mają gorsze od bawełnianych. Polecam poszukać szczęścia na Yoox (koszule Caliban, z tym że krój raczej regular niż slim). Fajnie wyglądają Luca Faloni, ale tam nie ma przecen i wychodzi dość kosztownie. Ja kupiłem sobie taką, w lepszej cenie niż teraz:
https://www.zalando.pl/boglioli-koszula-blue-b3g22d002-k11.html

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]Cvmtg [/mention] lniana koszula w paski jest moim zdaniem super, ale niekoniecznie do marynarki w kratę. To pewnie nie reguła i zaraz się znajdzie jakiś jaki, co do takiego zestawu założy jeszcze krawat w grochy i spodnie na gumce, ale ja bym się zdecydował na bardziej uniwersalną gładką. Chyba, że możesz się szarpnąć na dwie i zakładać codziennie czystą

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.