Skocz do zawartości

Midlife-Crisis

Użytkownik
  • Postów

    1 656
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    66

Treść opublikowana przez Midlife-Crisis

  1. @achimpe jeżeli pytasz o porównanie, to nic Ci nie powiem, bo od Milera nic oprócz jednej koszuli nie posiadam. Raczej brałbym też pod uwagę stronę praktyczną zakupu. Ja uwielbiam zakupy w Polsce, ale na jakieś stacjonarne poprawki, czy reklamacje nie ma u mnie prawie możliwości. SuSu jest dla mnie bardziej osiągalny. Zakup w Poznaniu byłby dla mnie bardziej ciekawy, ale musiałby być dobrze zaplanowany.
  2. @blekit patrząc na pierwsze zdjęcie w pierwszym odruchu miałbym ochotę Cię trochę bardziej wy(i)taliować. Po przejrzeniu wszystkich zdjęć pojmuję, że taki krój to jedyna słuszna decyzja. W odróżnieniu od kolegów powyżej nie jestem fanem Twoich bardzo dopasowanych i niektórych dla mnie wręcz kusych ? rzeczy od SuSu. Obecną realizacje uważam za najlepiej udaną, ale poprzednie bespoke choć inny styl i może trochę błędów, też przypadły mi do gustu. Niech się dobrze nosi!
  3. Nie ... to od grania na organach. Taka choroba zawodowa ? Edit: nie nazwę na czym się butami gra, bo to tak, jakby namalować tęczę.
  4. U vass
  5. Dziś hipnotyzujący krawat Nishijin, Kyoto ?
  6. To z pewnością ten fortepien z filmiku. Klapa zakrywająca klawiaturę ma dodatkowy zawias. Przepraszam za nie-temat,
  7. Midlife-Crisis

    Humor

    Wydaje mi się, że takiej opcji nie ma. @Krzysiek_W mnie się bardzo przydały, bo mogłem wytłumaczyć moim dzieciom, jak przerabiały to w szkole.
  8. Wszem ogłaszam, że w stacjonarnej opcji custom made wszystkie poprawki przy odbiorze są w cenie. Dzisiaj pytałem jednoznacznie. Syn dzisiaj odbierał marynarkę i sami proponowali dodatkowe zwężenie rękawów. Pytanie zainicjował kolega @michau
  9. Ostatni post brzmi trochę dekadencko he he, ale nie spieram się. ?
  10. A w salonie przeróbki są w cenie czy płatne dodatkowo? W RTW naturalnie nie w cenie ale w opcjach Custom made tak,. Do końca pewny ale nie jestem. Tak mnie informowali przy zamówieniu, ale nie korzystałem, bo przy odbiorze pasowało. Myślę, że jak coś jest ewidentnie źle dopasowane, biorą to na siebie. Jak będę odbierał marynarkę dla syna, to spytam jednoznacznie.
  11. Osobiścię nie brałbym w SuSu MTM. Wydaje mi się, że to trochę loteria jest. W Monachium za każdym razem kiedy wchodzę tak raz na dwa miesiące, jest inna ekipa. Brałem Custom Made z dopasowaniem (opcja poniżej MTM) i polecam, jeżeli ktoś ma okazje to zrobić w salonie, bo online jest w tej samej cenie, a przeróbki i dopasowanie już nie są możliwe. Za 500 Euro można zaryzykować. Mam takie wrażenie, że wielu z obsługi nie ma wystarczającej wiedzy i doświadczenia. Większy budżet przeznaczyłbym na jakiś sprawdzony polski zakład.
  12. @Żorż Ponimirski wizualnie się broni, materiał jest świetny - Wełna od Fratelli Tallia di Delfino Super 130's. Mankamenty natury intymnej jak wszycie i dopsowanie rękawa ala Bytom, konstrukcja i przez to układanie się materiału na piersiach, czyli to co robi, że się dobrze czujesz. Lazar poszedł już do przodu i szyje lepiej, wtedy jeszcze tak było. I tak cieszę się z każdej okazji na założenie tego garnituru. Aha i jeszcze następnym razem nie zamawiałbym kamizelki, bo jest latem zbędna a to ubranie jest tylko na lato.
  13. Wielu z Was ma pewnie takie ubrania, które się sprawiło z lekkim rozmachem, a które się zakłada 2-3 razy do roku. Z moim garniturem MTM od Lazara w Rybniku tak było, a teraz po paru latach dorosłem do niego i opuszcza szafę znacznie częściej. Wszystko bym w nim zrobił dzisiaj inaczej, ale ta przecienka wełna jest na lato poezją i zdaje egzamin pomimo pełnej podszewki i klejonki. D4FF1121-3A7A-4EFC-9DE8-D82FB3ECDCEB.MOV
  14. Marzeniem byłoby coś w stylu Senior Member, ale może się skończy na czymś mniej pretensjonalnym z końcówką 68
  15. No to poczekaj trochę, bo się ten okres u mnie powoli kończy ?
  16. Ależ skąd? Nie! Nie pozwoliłbym sobie na jakieś aluzje w kierunku mistrza słowa. To zwykły błąd, na którym mnie przyłapałeś. Tyle że bardziej ortograficzny niż gramatyczny.
  17. Z tym przejęciem garniturów też tak kombinowałem. Nie łódź się, nawet jeśli się powiedzie z tym spadkobiercą, to CIę gdzieś między bierzmowaniem a maturą wyprzedzi w gabarytach. ?
  18. Wszystko len: - garnitur Anton Meyer - koszula SuSu - krawat poszetka.com - poszetka sklep Brogs Wrocław
  19. Midlife-Crisis

    Humor

    Dla znających nagi tors autora rozchełstanie nie straszne.
  20. Pytanie do administra-, modera- albo doświadczonego ama-tora: Czy włączenie ignorowania konkretnej osoby na forum jest przez tę osobę rozpoznawalne?
  21. No to edytuję
  22. Midlife-Crisis

    Historia

    Edycja: recenzje skasowałem, bo tłumaczenie googla jednak makabryczne. Swoją drogą można google oskarżyć o szkalowanie Polski za przetłumaczenie zwrotu (post wyżej, akapit o Adamie Krzemińskim): im nazibesetzten Polen - nazistowskiej Polski
  23. Midlife-Crisis

    Historia

    Fragment artykułu z Wikipedii daje mały wgląd na zróżnicowaną recepcję wyżej omawianego filmu dokumentalnego "Nasze matki ..." po tamtej stronie. Dla zainteresowanych wrzuciłem te fragmenty do tłumacza google, co nie jest najlepsze, ale mniej pracochłonne. Kontrowersje Transmisja trzyczęściowej prowokowała międzynarodową szeroką i czasami zaciekłą krytykę. Większość oburzenia pochodziła z Polski, gdzie seria została oskarżona o niemal niezmiennie antysemicki portret polskich partyzantów, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych i Rosji widać „wątpliwe” dla „bagatelizowania” reprezentacji nazistowskich przestępców. Ludność polska, zarówno partyzanci, jak i cywile, byłaby jednostronnie prowincjonalna, prymitywna, a jedyni nienawidzący Żydów skazani w filmie. Dziennik Die Welt skrytykował kontrast w przedstawianiu niemieckich głównych bohaterów filmu jako sympatycznych berlińskich elitarnych dzieci i polskiego ruchu oporu jako prowincjonalnego chłopa. Przedmiotem polskiej krytyki była dramaturgiczna reprezentacja Armii Krajowej. Wielu członków tej podziemnej organizacji byłoby przedstawianych jako nudni nacjonaliści i agresywni antysemici. W debacie sejmowej na temat polityki kulturalnej w 2018 r. Premier Polski Mateusz Morawiecki oskarżył poprzedni rząd pod przewodnictwem Donalda Tuska o przyznanie, że kontrowersyjny multi-dzielnik był transmitowany w polskim telewizyjnym kanale TVP: „W tej serii żołnierze Wehrmachtu byli dobroczyńcami, a żołnierze podziemnej armii AK są przedstawiani jako brudni, oderwani antysemici. Taka jest polityka kulturalna, która oddała mu hołd. ” ZDF zostało również oskarżone przez rosyjskie media o trywializację Holokaustu i zniekształcenie oraz przepisanie historii. The New York Times odnotował podobieństwa do nazistowskich filmów propagandowych [4]. Ambasada RP w Berlinie skrytykowała „wątpliwą historycznie reprezentację Armii Krajowej” i bezkrytyczną sprawozdawczość w niemieckich mediach. Głównym powodem był artykuł Ralfa Georga Reutha w tabloidie Bild. Przesłaniem przesłania było to, że Polska Armia Krajowa nie była antysemicka. Ponadto wskazała na fakty historyczne, które nie znalazły miejsca w fikcyjnej pracy, np. B. że Armia Krajowa poniosła ciężar wsparcia dla prześladowanych w okupowanych przez Niemców polskich Żydów i działała od 1942 r. Jako organizacja pomocowa i ratunkowa dla zatopionych Żydów. Polski badacz i publicysta Adam Krzemiński skrytykował trzyczęściowego producenta, twierdząc, że inne incydenty wojenne nie zostały uwzględnione w fabule. Producent Nico Hofmann przeprosił za to, że film zaszkodził wielu ludziom w Polsce i stwierdził, że intencją filmu nie było odwrócenie uwagi od niemieckiej winy wojny i Holokaustu. Podkreślił, że dramaturgia filmowa dotyczy przetrwania niemieckiego Żyda w nazistowskiej Polsce i że wiele aspektów, których brakowało w Polsce, nie było przedmiotem fikcyjnej pracy. Nazwał to błędem, że żaden polski historyk nie był zaangażowany w rozwój materiału. ZDF następnie stworzyło dokumentalną walkę o przetrwanie. Polska pod okupacją niemiecką, u. a. kontakt z Armią Krajową. Po tym, jak polska prokuratura odrzuciła skargę na film po badaniu, dwóch żołnierzy Armii Krajowej złożyło pozew cywilny. Z nie rozstrzygniętym jeszcze werdyktem krakowskiego sądu ZDF został skazany na odszkodowanie za ból i kontr-reprezentację, jak w filmie, AK została przedstawiona jako antysemicka; Z drugiej strony ZDF opiera się na wolności sztuki i apeluje. Warszawski ekspert prawa cywilnego Daniel Więckowski wskazał, że takie procesy często służyły celom propagandowym, z którymi powód starał się zwrócić na siebie uwagę [35]. Podobnie prawicowe media konserwatywne i grupy próbowały instrumentalizować transmisję w Polsce dla swoich interesów, oskarżając polską telewizję propagandę niemiecką. W rezultacie niektórzy polscy historycy skomentowali bardziej wyrafinowany obraz rzeczy. Chociaż w historii Polski panował konsensus, że w polskiej populacji były postawy antysemickie, reprezentacja Armii Krajowej w filmie była pod tym względem bardzo jednostronna. Indywidualni historycy mówili o fałszowaniu historii. Inni polscy głosiciele domagali się większego opanowania w ocenie dzieł artystycznych, czyli fikcyjnych, i wspominali, że Polacy dobrze też patrzą od czasu do czasu w lustro.
  24. Niekoniecznie, bo nie wyglądasz jak Harrison Ford. Normalny zestaw, który nie jest zły, tylko normalny uliczny. Za buty daję plusa, bo takich zadbanych brogsów do każualowego zestawu nie widzi się często na ulicy.
  25. @phantom garnitur bombowy. ?✌️? Do ekshibicjonizmu bezskarpetkowego lub niskoskarpetkowego muszę się chyba jeszcze przyzwyczaić. ? IMO jeżeli krawat, to i skarpety.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.