Skocz do zawartości

Zajac Poziomka

Użytkownik
  • Postów

    4 413
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    206

Treść opublikowana przez Zajac Poziomka

  1. @Beny23 to żeś cię ocknął, przecież tylko i wyłącznie o tym jest kilka ostatnich podstron tego wątku
  2. Zajac Poziomka

    Buty, trochę taniej

    Bordo to odcień czerwieni.
  3. IMO to nie są zbyt eleganckie (w rozumieniu forumowym) spodnie. Bardzo jasny kolor+wyraźna faktura sprawiają, że te spodnie są dosyć nieformalne. Nasz forumowy kolega @Hazprezentował dokładnie te spodnie z manszetami na swoim blogu, możesz spojrzeć na zdjęcia i ocenić czy wygląda to dobrze (według mnie tak): http://alltiedup.pl/2016/07/showered-and-blue-blazered/
  4. Camiceria Olga. 55-75 euro za koszulę.
  5. Zajac Poziomka

    Buty, trochę taniej

    Chyba nie rozumiem tego wpisu. Czy kolega próbował być zabawny i opowiedzieć dowcip?
  6. Czy dobrze zrozumiałem kolegów powyżej, że sugerują próbę zwrotu używanych butów?
  7. Chodziło mi bardziej nie o nosek ale o świetny nieregularny kolor jaśniejszej części.
  8. @pirat Bardzo fajna patyna! Były takie od początku, czy powstała z czasem?
  9. Chyba wolę moją A póki co za oknem właśnie widzę deszcz ze śniegiem ?
  10. Od czwartku ma być ciepło
  11. Tak jak napisał @lubo69 - mam ten krawat od @Embassy of Elegance. Żeby nie było - nie jest to jedyne miejsce w sieci gdzie można taki krawat dostać. O ile dobrze pamiętam krawat z tej samej grenadyny miało też w ofercie (i to wcześniej niż EoE) kilka innych sklepów z krawatami, np. Shibumi i Viola Milano, jest też dostępny np. tutaj: https://shop.vandafineclothing.com/products/mocha-blue-striped-grenadine-piccolo-weave Ale szczerze polecam EoE, zapłacisz kilkadziesiąt procent mniej niż u zagranicznych producentów, a dostaniesz krawat wykonany na tym samym, bardzo wysokim poziomie i w dodatku w opcji bespoke będziesz mógł wybrać pożądaną długość i szerokość krawata czy detale takie jak np. self-tipping lub rolowane brzegi.
  12. @Reginaldo Pierre Cardin is a brand that is licensed extensively, so the quality of their trousers can differ drastically, depending on the actual producer. Having said that I got few pairs of Pierre Cardin chinos from a multi brand shop called Peek&Cloppenburg and they were pretty nice trousers.
  13. ???
  14. Też staram się od pewnego czasu jak najrzadziej używać kosmetyków na butach (między innymi na Westonach które dziś w ten wątek wrzuciłem), skóra dzięki temu o wiele szybciej nabiera ładnej, naturalnej patyny. Co świetnie widać na przykładzie Twoich Saint Crispin
  15. Wydaje mi się, że kilka ulubionych (w sensie najczęściej pokazywanych w tym wątku) par @Whitesnake, @Tanatos70 i moich mogłoby powalczyć o ten tytuł Strzelałbym chyba, że najwięcej w historii forum mają bezszwowe lotniki @Whitesnake
  16. @Hargin ja bym nie kupił. Po prostu wg mnie wyglądają źle, zarówno na zdjęciu kolegi @capre jak i @mr.vintage. Wierzę że u Ciebie wyglądają dobrze, bo po zdjęciach które prezentujesz na forum widać że potrafisz się świetnie ubrać natomiast na wspomnianych zdjęciach z tego wątku te kołnierzyki wygląda moim zdaniem karykaturalnie i mają złe proporcje. Nie mam nic przeciwko dużym wyłogom i ładnemu "rollowi" w kołnierzach BD ale tu coś nie wyszło. Dla kontrastu jedne z najładniejszych kołnierzy BD jakie widziałem (Drake's): Niby tez długie wyłogi i wysoka stójka, ale o ile lepiej wyglądają. Po prostu ktoś lepiej zaprojektował ten kołnierzyk. Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia
  17. Też tak robię (podwójny 4 in hand) w tych krawatach RTW, które mam, lub noszę je np. pod swetrem, gdzie wystająca cieńsza końcówka jest niewidoczna. Ale od kiedy zacząłem zamawiać krawaty bespoke w EoE, przestałem kupować RTW, bo podwójny 4 in hand moim zdaniem nie wygląda tak ładnie jak pojedynczy. W moim przypadku bespoke robi dużą różnicę i jeżeli ktoś ma taki problem jak ja z krawatmi RTW, to namawiam do pójścia tą drogą. Wiem, że EoE nie ma bardzo dużego wyboru wzorów i materiałów, ale przecież nie tylko oni oferują krawatowe bespoke. Z zagranicznych firm są np. Sam Hober czy Passagio Cravate.
  18. No między 38 a 40 robi różnicę 2 centymetrów. A u mnie właśnie 2-3 cm wystaje węższa końcówka w krawatach RTW (147-148 cm, w 150 cm odpowiednio więcej) No i jak zauważył @dziko pozostaje jeszcze kwestia długości tułowia
  19. You don't really need a proficient tailor to shorten your trousers. It is probably one of the easiest alterations. Just buy the chinos that fit you in the waist and thigh and take them to the nearest tailor. Shortening them will cost you around 20-40 PLN in Warsaw.
  20. Pewnie masz rację i faktycznie mamy inne proporcje długości tułowia do nóg Wspominałeś kiedyś o tym, że potrzebujesz długich koszul (chyba 80+ cm), podczas gdy np. dla mnie koszula długości 75-76 cm jest dobra. Kiedy wiążę standardowy krawat (148-150 cm), to wąska końcowka sporo wystaje. Krawaty jedwabne zamawiam długości 145 cm, a grenadyny 143 cm (rozciąją się) i wtedy po zawiązaniu obie końcówki krawata mam równe.
  21. @Santino To gratuluję okazyjnego zakupu
  22. @Santino Bardzo ładne buty, wykonane z dużą dbałością o detale.To Edward Green Cardiff?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.