1. Dzięki Sorge, trochę kluczyłem między zawodnikami. Ustawiłem się zgodnie z planem, a wyprzedziłem ok. 600 osób :-/ Do tego nie miałem jakoś strasznie wyśrubowanej życiówki i pogoda dopisała (dla mnie ma to duże znaczenie). Teraz będzie trudno to poprawić No ale po to jest zima, żeby formę zbudować.
2. Jeśli ktoś planuje start w Półaratonie Warszawskim na wiosnę, radzę się pospieszyć - ledwo ruszyły zapisy i w 5 h zniknęło 1000 numerów startowych Po dwóch dniach już nie ma 3k, limit to 9k. http://www.polmaratonwarszawski.pl/
3. Co do dystansów - ja w ogóle nie korzystam z GPS. Najlepiej biegać po sprawdzonych trasach. Najczęściej biegam po Parku Skaryszewskim - tam jest roztaszowana trasa Praskiej Dychy (atestowana) i wiem od organizatora, że jedno okrążenie ma dokładnie 1758 m (mierzyli dystansometrem kołowym). Wpisuję tę liczbę do kalkulatora http://www.kb-rebus.pl/kalkulatory/kalk ... tempa.html i wpisując orientacyjny czas pokonania jednego okrążenia metodą prób i błędów dochodzę do oczekiwanego tempa, które chcę osiągnąć podczas treningu.
I tak np. moje tempo na OWB1 to ok. 9:20 na okrążenie, a na rytmy 7:00 na okrążenie.
Na długie wybieganie wybieram trasę 25 km wzdłuż Wała http://goo.gl/maps/w7Poc Tu dokładność nie jest tak istotna. Raczej krajobraz, żeby się zmieniał, bo 14 kółek w Skaryszaku to bym z nudów padł...
Są też ścieżki biegowe, np. tu: http://www.sciezki-biegowe.pl/gdzie-biegamy/
EDIT: PS I jeszcze fajna relacja z Biegu Niepodległości. Mariusz rządzi! http://vimeo.com/53277841