-
Postów
2 697 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
5
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez proceleusmatyk
-
Każdemu, kto ma choć trochę miejsca w mieszkaniu, proponuję zakup zestawu sztang i ciężarów (ok. 350 zł) i ćwiczenie u siebie. Koszt zwraca się po pół roku (karnet), a ćwiczenia są bardziej efektywne (nie musisz czekać na swoją kolej - odstępy między ćwiczeniami są istotne). Jakość treningu w siłowni a w domu to rzecz dyskusyjna. Osobiście jestem zdania, że nie ma różnicy, a na poziomie amatorskim to już w ogóle.
-
Buty i sól - Jak usunąć sól z butów, jak je zabezpieczyć?
proceleusmatyk odpowiedział(a) na macaroni temat w Buty
Mam kilka par kaloszy w różnym rozmiarze. Lecą do mnie również te: http://www.clifford-james.co.uk/buy.cfm ... /yes/59714 -
Buty i sól - Jak usunąć sól z butów, jak je zabezpieczyć?
proceleusmatyk odpowiedział(a) na macaroni temat w Buty
Trzeba było nosić swoje czerwone ferrari Ja mam lazurowe bugatti i też każdy się ogląda -
Potwierdzam nierówność zamówień u Cz.J. Pierwsze rękawiczki pasują idealnie. Drugie - szelebele. Otrzymałem jednak poprawki (w cenie), które znacznie dopasowały rękawiczki do dłoni. Nie zmienia to faktu, że musiałem się fatygować ponownie, a poprawki są widoczne (dodany kawałek skóry, w subtelnie odmiennym kolorze), dopasowanie w rezultacie bez zarzutu.
-
http://mercer-fashion.pl/ Ktoś próbował? Oferują szycie MTM (koszule, spodnie, marynarki oraz bardziej formalnie outfity - na manekinach wyglądjące biednie). Próbniki bardzo podstawowe - jak u Makarona i Szarmanta. Obsługa przyjemna, tradycyjnie na wstępie oferująca niepotrzebne fajerwerki. Ciekawostką jest, że mają w ofercie kalosze Swims oraz skarpety Falke - trochę na stanie, ale wszystkie możliwe fasony i kolory (!!!) na zamówienie. Również podkolanówki, w cenie 100 zł za parę.
-
[WARSZAWA], Pracownia Obuwia Jan Kielman i Syn
proceleusmatyk odpowiedział(a) na macaroni temat w Przewodnik miejski
Ten Poirot się w grobie przewraca. Chęnie zobaczę je w jakimś przekonywającym zestawie, bo same buty w ogóle mnie nie przekonują. Aż błagają o solidniejszą podeszwę, ale to najmniejszy problem w kwestii stylistyki. -
Czad! Widać, że zamawiający wiedział, czego chcce.
-
Stylistyczne koszmary - aktorzy, piosenkarze, politycy
proceleusmatyk odpowiedział(a) na Brzydalllo temat w Sala klubowa
Sorry, to jest niechluj. Wiem, że musiał się tak ubrać. Ale już wolę Jobsa w nieśmiertelnym golfie i dzinsach. Przynajmniej nie musiał nic udawać. -
II Szczecińskie Spotkanie Forumowe [22 grudnia g.18]
proceleusmatyk odpowiedział(a) na roland temat w Sala klubowa
Kilku samoujawnionych szczecińskich obserwatorów na forum isnieje - serdecznie zapraszamy! Ja będę - przyniosę ze sobą bispołkowe precjoza, coby mieć co obgadać wspólnie. Sam chętnie wysłucham rezultatów rolandowych poszukiwań. Strój będzie niezobowiązujący, krawata nie trza - ja pewnie przyjdę w golfie i marynarce - bylebyśmy mogli pogadać, jak tam stan rzeczy bispołkowej w szczencińskiej metropoliii -
Stylistyczne koszmary - aktorzy, piosenkarze, politycy
proceleusmatyk odpowiedział(a) na Brzydalllo temat w Sala klubowa
-
Poniżej mój obstalunek u mistrza Jacka Kamińskiego http://www.brunon.pl/ To moje pierwsze zamówienie butów bespoke (i z pewnością nie ostanie). Z założenia miały to być buty na lato - klasycznie, ale dandy pełną gębą. No to lecimy! Główny komunikat do Mistrza: WYŚCIGÓWKA 1. Baza: DC Lewis Clayton (zdjęcia poniżej), czyli monki z paskiem idącym wzdłuż. Mam małą stopę, a na lato wyśniłem sobie buty podkreślające długość stopy, stąd też kilka sztuczek w tym celu, włączając pasek idący wzdłuż oraz... 2. Smukłe podbicie, szerokie śródstopie (lubię taki komfort noszenia i taki wygląd). 3. Nosek spadzisty, przedłużony i zaokrąglony (domyślam się, że może to wzbudzić kontrowersje - w butach do pracy wybrałbym bardziej klasyczne kopyto, to jest but na letni swag). 4. Wysoki i ścięty obcas. 5. Brak nakładanego noska. 6. Bevel/ fiddle waist. Skóra: 1. Licowa. 2. Kolor: czerwień, żywa, mocna (znaleźliśmy u szewca na stanie skoczowską - grubość: 1,1 mm - i tu rada na przyszłość - próbki czy wręcz sama skóra przed szyciem prezentuje się ciemniejszą, niż jest w rzeczywistości; gdy wybieraliśmy, wyglądała na ciemną czerwień, prawie bordowy, a gotowe buty jaśniały na makowo Po pastowaniu ściemniały, ale to już zależy od użytkownika, jakie pasty dobierze). Dodatki: 1. Trzyczęściowe, bloczkowe prawidła, muthafucka! Baza (DC Lewis Clayton): Pierwsza wizyta - miara: Szewc zdjął miarę, zanotował wszystkie moje fanaberie, ustaliliśmy, co jest wykonalne i co ma sens. Warsztat Kamińskiego można nazwać obuwniczym bespoke z prawdziwego zdarzenia, ponieważ przygotowuje tzw. kapcia, czyli but testowy na bazie kopyta - odpowiednik przymiarki w krawieckim bespoke. Kopyto, swoją drogą, też jest robione unikalnie dla klienta. Umówiliśmy się kilka tygodni później na sprawdzenie kopyta i potem przymiarkę kapcia. Wykonał go pracownik Mistrza, który nie do końca zrozumiał wszystkie wytyczne Tym bardziej doceniam zalety kapcia... Druga wizyta - pochylanie się nad kopytem: Omówiliśmy kopyto, ale w zasadzie wszystko było w porządku. Jako edukującemu się laikowi ciężko byłoby też mieć uwagi na tym etapie. Trzecia wizyta - kapeć: Kapeć to w zasadzie całkiem przyjemny, pełnoprawny but, w którym można by wyjść z pracowni i chodzić w nim. Oczywiście służy tylko sprawdzeniu, czy wszystko leży jak należy. Ołówkiem zaznaczyliśmy miejsca wymagające poprawy. Okazało się, że śródstopie powinno być znacznie szersze, otrzymałem też zapewnienie, że sztuper będzie porządny, na kapciu jest symboliczny. Inne wprowadzone zmiany: - bardziej wybrane w podbiciu, aby but ściśle opinał stopę w tym miejscu, - szerzej w śródstopiu, żeby wzmóc wrażenie smukłości kopyta i zrobić więcej miejsca na małe palce, - wybrana skóra w podbiciu u góry, aby utrzymać stopę w miejscu (w sznurowanych butach tę funkcję spełniają sznurówki, w monkach pasek z klamerką jest faktycznie jedynie ozdobą), - wybrany i sfazowany glanek - 3 cm, - pasek nieco ścięty (aby wzmocnić wrażenie wyścigówki), - przesunięta granica wszycia paska z przodu (znów wyścigówka). Czwarta wizyta - odbiór: Niestety zdjęcia z powyższych etapów produkcji przepadły w czeluściach internetu. PONIŻSZE ZDJĘCIA ZROBIONE W MARCU 2014, czyli po całym sezonie letnim. W tym czasie skąpały się w Wiśle, zasmakowały piachu podczas tańców w Cudzie nad Wisłą, poszarpałem je pedałami podczas niejednej jazdy na rowerze. Słowem - eksploatowane. Oto efekt: Bevel czy inaczej fiddle waist, czyli talia osy. Kamiński uzyskuje taki efekt za pomocą heblowania podeszwy i wzmocnienia blaszkami. Zwróćcie uwagę na nisko pociągniętą linię bizy po stronie klamerki - dzięki temu but jest bardzo płytki. W sam raz na lato i szybkie wzuwanie Wrażenia Jestem wniebowzięty - butów nie czuję przy noszeniu, są lekkie jak papucie. Na razie pastuję je pieczołowicie, przechadzam się po mieszkaniu i z niecierpliwością czekam na sezon letni! Komunikacja z szewcem świetna - jest wrażenie małego chaosu (szczególnie przy sporządzaniu notatek), ale jest to chaos twórczy. "Wszystko jest do zrobienia", "będzie tak, jak pan sobie życzy" - czyli tak, jak być powinno. Do butów załączono dwa urocze worki wykonane z bordowego sztruksu oraz krem do odżywiania obuwia.
-
[Tadeusz Chłopek, Lublin] Trzyczęściowy garnitur
proceleusmatyk odpowiedział(a) na Arkadyjczyk temat w Bespoke
I to jest najważniejsze! -
[Tadeusz Chłopek, Lublin] Trzyczęściowy garnitur
proceleusmatyk odpowiedział(a) na Arkadyjczyk temat w Bespoke
Podzielam zdanie o tym, że najlepsze jest zdjęcie w zapiętej marynarce. Podobają mi się, jak poły się rozchodzą dołem To chyba po prostu porządnie, dobrze uszyty garnitur, prawda? Jak się w nim czujesz? I prosimy o zdjęcia z tyłu! -
Spokojnie, to tylko ciuchy
-
Przerób na krótkie spodenki
-
W tych bordowych chyba machasz łopatą Też mam z tej skóry, ale starzeją się wolniej. Też na początku uszyłem bez podszewki, ale mocno barwiły od potu, więc poprosiłem o jej doszycie. Dobrze wiedzieć, jak będą wyglądać w przyszłości. Dzięki za zdjęcia!
-
Czytają, czytają. Z rzemieślników nie tylko oni. Vislav też czyta. Pozdrawiamy wszystkich!
-
Chętnie odwiedzę takie orientalne targi
-
Zgadzam się - bardzo przyjemnie leży ta marynarka Kolory też przyjemne, skąd poszetka?
-
Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady
proceleusmatyk odpowiedział(a) na PrzemoC temat w Męska elegancja
Czy Karol ma dwa zegarki? -
Krawat to przecież eufemizm na zwis męski. Jest tutaj niezbędny.
-
Poszetki zapomniałem w pośpiechu, zegarek to cienki, pozłacany Poljot, krab na 23 kamieniach.
-
Tłid, fular, but w butonierce i parę innych fanaberii.
-
Na zimę najlepsza broda
-
Słownik słownictwa rzemiosł skórzanych
proceleusmatyk odpowiedział(a) na proceleusmatyk temat w Męska elegancja
Jakiś fakap wychodzi przez "Ł" w linku. Próbowałem cut url i też się chrzani. Spróbujcie tutaj i zmienić "S%A3OWNIK.pdf" na "SŁOWNIK.pdf". http://tinyurl.com/cn2gvva
