Skocz do zawartości

proceleusmatyk

Użytkownik
  • Postów

    2 697
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Treść opublikowana przez proceleusmatyk

  1. El-biczel, dziś sam taki lekki kontrast między szarościami miałem na sobie. Dla mnie ok!
  2. Szanuję wybór i czekam na relację!
  3. Zależy, jaki chcesz uzyskać efekt. Bardziej problematyczne są odpowiednia długość krawata ("zużywasz" go więcej po długości, więc końcówki mogą się nie zgadzać) oraz szerokość (problem dużej guli i cienkiego śledzia), vide viewtopic.php?f=1&t=2479&p=52156&hilit=buzek#p52156
  4. Właśnie, na pewno chcesz robić buty u Duranca, skoro Kielman i Januszkiewicz to zupełnie inna liga?
  5. EDIT: Sorry, nie to zdjęcie.
  6. Od kilku dni do kilkunastu.
  7. Pana Jamrozińskiego można opisywać chyba tylko w superlatywach. Za słowa niech posłuży obraz, a ściślej - rękawiczki. 1. Jesienno-wiosenne piękne bordo. Kolor wybrałem taki, bo mi się cholernie podoba oraz żeby pasował do reszty (piaskowy prochowiec, granatowy płaszcz, torba koniakowa BwB in spe jesienne liście zielony kapelusz). Początkowo poprosiłem zupełnie bez podszewki, ale prędko okazało się, że farbują od potu, więc wypełniliśmy je bardzo cienką podszewką. Noszę je już blisko miesiąc dość intensywnie, więc na zdjęciach nie są wymuskane. 2. Zimowe, już więcej wypełnienia (wełna + bawełna + nylon), właśnie takie będą pasować do granatowego płaszcza W rzeczywistości są ciemniejsze niż na zdjęciach. Wszystkie szczegóły typu przeszycia lub ich brak, długość, szerokość w nadgarstku, zapięcie, luz - ustalane z Mistrzem. http://www3.picturepush.com/photo/a/11022786/640/brownie/DSC00010.jpg http://www5.picturepush.com/photo/a/11022788/640/brownie/DSC00011.jpg http://www4.picturepush.com/photo/a/11022792/640/brownie/DSC00012.jpg Noszą się wyśmienicie, przylegają tak jak trzeba. Czego chcieć więcej? http://www5.picturepush.com/photo/a/11022013/640/other/DSC00085.jpg http://www5.picturepush.com/photo/a/11022018/640/other/DSC00086.jpg
  8. Taaaa, akurat A sprawiam sobie dwie linane od czerwca, ale mojego krawica po szpitalach ganiają Próbowałem dziś zrobić zdjęcia, ale dupa ze mnie a nie fotograf. Wrzucam to, co względnie wygląda.
  9. Z lingwistycznego punktu widzenia są to eponimy, ale o tym już było: viewtopic.php?f=1&t=698&p=64695&hilit=eponim#p64695
  10. Narzekam, narzekam, a to mi się podoba! Ja dziś tak wyglądam: Len bez podszewki (marynarka), bawełna (koszula), bawełna (podszkoszulka). W biurze jest ciepło. Zrobiłbym zdjęcie całości, czyli jesiennej cebulki z prochowcem, szalikiem i rękawiczkami, ale ostatnio nie mam dogodnego miejsca na zewnątrz
  11. Mnie brak podszewki specjalnie nie przeszkadza w swobodzie ruchu. Mam jedną marynarkę lnianą bez podszewki (tylko rękawówka) i problematyczne jest tylko to, że gdy ją zakładam, to poduszki na ramiona czasem się podwijają, więc muszę na to uważać przy każdym zakładaniu. Wystarczy jednak, że poprawię poduszkę dłonią i jest ok. Z przodu jest cienka warstwa płótna. Massimo Dutti. Mam również białą lnianą, z której wyprułem dosłownie wszystko, łącznie z rękawówką i też jest ok, choć opór materii przy zakładaniu jest znaczny. Przy noszeniu nie odczuwam różnicy w komforcie, ale może tylko ja tak czuję? EDIT: Obie gniotą się niemiłosiernie (i dobrze mi z tym), ale ciężko mi stwierdzić, czy to kwestia materiału, konstrukcji czy podszewki (jej braku), czy coś pomiędzy. To są moje jedyne lniaki. Mam też jedną bawełnę, ale sprawdzę ją po pracy, bo nie pamiętam, jak tam z podszewką.
  12. Nie macie wrażenia, że jakoś dawno nie postowaliśmy klasyki ubraniowej? Szczególnej Waszej uwadze polecam: http://www.styleforum.net/t/309785/wayw ... st_5652959 oraz cały ten wątek, jeśli ktoś nie śledzi. On rządzi.
  13. Panie, panie - a gdzie na zdjęciu kwadrafryz R? Przecież dopiero w kontekście krzywizn głowy możemy dostrzec proporcje całości
  14. To chyba bardziej pasuje do tematu o ciekawych patentach. Hmmm... mankiety odczepiane razem z zegarkiem?
  15. Obawiam się, że ta kurtka wykracza poza temat zainteresowania naszego forum. Podobnie jak te buty.
  16. Super, gratuluję całej rodzinie! Na fotomaraton znajdziesz foty z biegu
  17. proceleusmatyk

    Lustrzany połysk

    Wygląda, jakbyś mierzył z pistoletu Na załamaniach skóry też masz lustro?
  18. U Kamińskiego robione jest kopyto pod klienta, a ponadto robiony jest kapeć, czyli szewski odpowiednik przymiarki krawieckiej. To chyba najbardziej podpada pod bespoke. Moje pierwsze kopyto u niego dostosowywaliśmy do mojego widzimisię, więc gdybym przy innym zamówieniu u niego zechciał np. krótszy nosek, kopyto zostałoby odpowiednio zmienione. Na bazie kopyta można też zamówić prawidła (wykonywane przez zewnętrznego fachurę).
  19. Cześć, na klasykę zawsze jest pora
  20. Zrób 5 u Macaroniego, 5 u Szarmanta i zdaj relację.
  21. Ślady z kałuż. Proponowałbym animalia pozostawić tam, gdzie ich miejsce, czyli na krawacie lub poszetce.
  22. Bardzo pozorna ta kolekcja.
  23. Albo w Columbii na Kruczej.
  24. Może w takim razie zorganizujemy głosowanie - który zestaw na tym forum uważany jest za bardziej schlebiający naszym gustom
  25. Jak zwykle fashion ustępuje klasyce: Myślę, że jest to arcyciekawa propozycja na blezer!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.