Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

To mój pierwszy post na forum.

 

Zamierzam zamówić oxfordy black calf - kopyto hiro.

Producent doradził mi rozmiar 8, wydaje mi się jednak, że mogą być za duże.

Rozmiary moich stóp to 262 mm długości i 92 mm szerokości.

 

Wymiary, które podał mi producent:

L 298 mm shoe outsole 8UK
W 105 mm shoe outsole 8UK
L 280 mm last insole 8UK
W 101 mm last insole 8UK
Foot 26.3 cm 8UK

 

Proszę o poradę,

z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzi ze strony Meermina odnośnie wyboru rozmiaru często są przestrzelone, nie wiem z czego wynika przyjęta przez nich strategia proponowania butów średnio o rozmiar bądź pół rozmiaru za dużych.

 

Moim zdaniem masz stworzoną stopę pod kopyto PARK  7 UK. Jeżeli chodzi o Hiro, Twoje przeczucia co do rozmiaru zapewne są słuszne - przy tak wąskiej stopie zastanowiłbym się nad 7 UK, ewentualnie 7,5 UK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzi ze strony Meermina odnośnie wyboru rozmiaru często są przestrzelone, nie wiem z czego wynika przyjęta przez nich strategia proponowania butów średnio o rozmiar bądź pół rozmiaru za dużych.

 

 

Nie można jednak robić z tego reguły. W moim przypadku uparli się, żeby zawsze sugerować buty o 0.5 numeru za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku doradzono mi o 0,5 rozmiaru za duże a może i cały.

Hiro jest obszerne.

Na moją stopę 26,8cm i 10cm radzili mi 9.

Po rozmowach z jednym z klubowiczów, zamówiłem 8,5.

Ze względu na to że to double monki to mam delikatny luz.

Może 8 byłby w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karlrussell

 

Mam ten model buta w rozmiarze 9 i na początku były idealne. Jednak mam monki, rozmiar 8,5, które z początku wydawały się trochę zbyt ciasne, a teraz wiem, że to był dobry wybór. Moje stopy mają długość 279 mm i 281 mm. Więc, na Twoim miejscu, też brałbym pod uwagę raczej 7,0 lub 7,5, a nie 8,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, arytmetycznie znacznie mniej ;) natomiast weź pod uwagę, że Yanko zapewnia skórę Shell Cordovan z Horween (USA), zaś Meermin to cordovan z Japonii. Ten wątek był poruszany wcześniej w tym temacie (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić). Różnica w cenie wynika również z tego, że Yanko wykonuje się w Hiszpanii, natomiast Meermin w Chinach. Ponadto cena 2500 złotych jest ceną regularną. Były na forum dwie akcje grupowych zamówień trzewików i ich koszt wynosił 1700-1800 złotych. Zakładam, że nie jest wykluczona kolejna akcja, jeżeli tylko zbierze się wystarczająco dużo chętnych - musisz śledzić forum w wątku zamówienia grupowe.

 

Nie miałem okazji widzieć na żywo tej skóry z Meerminów, miałem natomiast namacalnie do czynienia ze skórą Horween. Ze znanych mi użytkowników tego forum tylko fan_dobrego_buta może wypowiedzieć się w tym przedmiocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że ma. Znaczenie ma jednak obowiązek poinformowania klienta o miejscu wytworzenia. 

 

Niestety dużo firm produkując ten sam produkt potrafi wytworzyć go równolegle np. w Polsce i w Chinach. Pozornie są identyczne, mają takie samo oznaczenie handlowe, a tylko producent wie jak drastyczna potrafi być różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.