Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiany, zmiany, zmiany i to niestety na gorsze - w każdym razie zamawiałem 2 pary, więc dodatkowe dopłaty trącą złodziejstwem  ;)

 

Co do radzenia się, jaką długość stopy ma kolega z forum, to z własnego doświadczenia - też o to pytałem - mogę stwierdzić, że słabo to działa. Lepiej zamówić jedną parę i najwyżej zwrócić, albo włożyć dodatkową wkładkę i nosić, bo kogo nie zapytacie, to powie że przy takiej samej długości stopy wybiera inny rozmiar.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany, zmiany, zmiany i to niestety na gorsze - w każdym razie zamawiałem 2 pary, więc dodatkowe dopłaty trącą złodziejstwem ;)

Co do radzenia się, jaką długość stopy ma kolega z forum, to z własnego doświadczenia - też o to pytałem - mogę stwierdzić, że słabo to działa. Lepiej zamówić jedną parę i najwyżej zwrócić, albo włożyć dodatkową wkładkę i nosić, bo kogo nie zapytacie, to powie że przy takiej samej długości stopy wybiera inny rozmiar.

Przez lata byliśmy utrzymywani w przekonaniu, że but ma tylko jeden rozmiar - długość - i to teraz pokutuje. Ludzi trudno przekonać, że każdy ma inną stopę. Buty mogą nie pasować na szerokość, wysokość, mogą się różnić proporcjami. Wybór buta wymaga poznania kopyta konkretnego producenta - nie ma innego wyjścia.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór buta wymaga poznania kopyta konkretnego producenta - nie ma innego wyjścia.

 

Jest inne wyjście, tylko mało kto dostrzega olbrzymie zalety możliwości rozciągania obuwia. Mówimy tu o profesjonalnych maszynach. Zmiana tęgości na większą, rozciąganie na długość, punktowe (np. halluksy), do góry (np. palce młotkowate) - dużo można wymieniać jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś ma problem z dziwnie łamiącymi się Meerminami? Dotarła moja druga para z linii Maestro i niestety, tak jak się obawiałem... Buty łamią się po skosie, a do tego załamania się w jednym miejscu przecinają. Buty są na kopycie New Rey które jest odrobinę smuklejsze od Hiro w którym mam oxfordy. Jednak sytuacja ze zgięciami jest identyczna w obu parach. Buty dociskają stopę idealnie na całej powierzchni, ale w okolicy palców jednak nieco lżej. Nie podobają mi się te zagięcia, bo nie występują w żadnych innych butach - wyłącznie Meerminach.

 

Póki co czekam na grubsze wkładki, może nieco się poprawi - choć kosztem idealnie schodzącej się przyszwy.

 

Wygląda to mniej więcej tak (czerwone linie):

 

2015-02-20_263710.jpg2015-02-19_263659.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie przeszkadza mi to, bo skóra łamie się w sposób ładny, ale niekoniecznie w idealnym kierunku :-) Po prostu zastanawiałem się, czy to nie jest przypadkiem kwestia złego(?) wszycia noska i naprężeń skóry w tej okolicy ponieważ te skośne załamania rozpoczynają się właśnie w miejscu gdzie nosek jest przyszyty do cholewki. Mam monki z noskami z medalionem w których skóra jest nieco cieńsza, ale łamią się idealnie, choć faktycznie - kopyto nie jest tak smukłe. Podobnie w trzewikach, też dość obszerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest inne wyjście, tylko mało kto dostrzega olbrzymie zalety możliwości rozciągania obuwia. Mówimy tu o profesjonalnych maszynach. Zmiana tęgości na większą, rozciąganie na długość, punktowe (np. halluksy), do góry (np. palce młotkowate) - dużo można wymieniać jeszcze.

 

To ciekawe rozwiązanie. Czy takie rozciąganie nie zniszczy formy nadanej przez kopyto, np. czy nie ucierpiałaby ładnie ukształtowana przednia część buta?

O ile maksymalnie można rozciągnąć takie obuwie?  

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozciąganie obuwia, to tak naprawdę kształtowanie cholewki buta do naszej stopy. Efekt końcowy, to składowa kilku czynników.

 

Oto najistotniejsze z nich :

- dokładna diagnoza gdzie należy dokonać rozciągania - nie robi się tego na zasadzie, że zakładamy buty na maszynę i zobaczymy co z tego będzie

- odpowiednie przygotowanie skóry do rozciągania poprzez nasączenie jej środkami rozluźniającymi

- dobór odpowiedniej maszyny i sposobu rozciągania

- stopniowe zwiększanie rozciągu maszyny w czasie

- jakość samej skóry

- ilość przeszyć na cholewkach

- materiał z którego formowane są podnoski i zakładki

 

Samo rozciąganie obuwia odbywa się na odpowiedzialność klienta i jest on o tym informowany przed wykonaniem usługi. Nigdy dotąd nie zdarzyło się, aby buty uległy uszkodzeniu, ale jest to poważna ingerencja w strukturę skóry, stąd też brak możliwości wzięcia przez zakład odpowiedzialności za buty. Po rozciąganiu zawsze jest wyraźna różnica, jednakże ile dokładnie uda się rozciągnąć, nie można tego z góry na 100 % przewidzieć. Niewłaściwy dobór maszyny i metalowych kopytek rozciągających, może w skrajnych przypadkach spowodować trwałe odkształcenie np. podnosków - w męskich butach to rzadkość, ale w damskich nieraz widziałem już takie rzeczy.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie rozmiaru. Chciałbym kupić takie lotniki. Stopa długość ok. 26.5-27 cm. Szerokość lekko powyżej 10 cm. Na jaki rozmiar się zdecydować? Długością chyba 7.5 UK będzie najlepszy, ale może by dać trochę luzu w szerokości lepsze jednak będzie 8? Jest sznurówka także zawsze wiązanie można docisnąć. Dodam, że to mój pierwszy zakup jakichkolwiek butów przez internet. Zwykle noszę rozmiar 41 z sieciówkowych sklepów. Dziękuję za pomoc.

 

https://www.meermin.es/articulo.php?idioma=esp&idArt=1920#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

 

Przejrzałem parę stron wątku, parę wskazówek na temat różnych rozmiarów, ale jak zwykle najlepiej dopytać się o swój własny.

 

Przymierzam się do zakupu double monk'ow https://meermin.es/articulo.php?idArt=2338 

 

Długość stopy: ok. 285mm
Obwód: ok. 245mm

 

Dla ułatwienia Loake 1880 Aldwych mam w rozmiarze 9, dla którego długość stopy to 285mm, a obwód 254mm

 

Według rozmiarówki wychodziłoby 8.5. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć czy to właściwy rozmiar?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

tak jak kolega wyżej przejrzałem parę wątków i też przymierzam się do kupna tych monków.
napisałem do meerima odnośnie rozmiarówki i dość mocno mnie zaskoczyli

przy wymiarach

 

L 306 mm
W 106 mm

L 308 mm
W 105 mm

gdzie normalnie nosze UK 11,5 ewentualnie 12, Oni zaproponowali mi UK 13 co jest dość dużym przeskokiem i nie mam pojęcia jak się do tego odnieść.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monki musisz trafić dość dokładnie. Mi zaproponowali 9, zamówiłem 8,5 a najlepsze okazałby 8.

Całe numery mieli na stanie a na połówki musiałbym czekać.

Coś mi się wydaje, że oni chcieli sprzedać to co mieli na stanie, a nie połówki. Okrągła 8 byłaby zbyt ryzykowna zatem nie chcieli namawiać. Jeżeli zamawiasz na kopycie Hiro i nie masz jakieś "obłej" stopy to te buty zmieszczą więcej.

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przejrzałem parę stron wątku, parę wskazówek na temat różnych rozmiarów, ale jak zwykle najlepiej dopytać się o swój własny.

 

Przymierzam się do zakupu double monk'ow https://meermin.es/articulo.php?idArt=2338 

 

Długość stopy: ok. 285mm

Obwód: ok. 245mm

 

Dla ułatwienia Loake 1880 Aldwych mam w rozmiarze 9, dla którego długość stopy to 285mm, a obwód 254mm

 

Według rozmiarówki wychodziłoby 8.5. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć czy to właściwy rozmiar?

 

 

Pozdrawiam

 

Z długością 283mm, mam 10UK na kopycie Capital Loake i dokładnie 10UK na kopycie Hiro Meermina.

Meermin jest chyba nawet trochę mocniej przylegający.

 

Jesteś pewien wymiarów, które podałeś? Przy długości 285mm Loake 9UK muszą być  b a r d z o  dopasowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że źle mierzę stopę, bo w Loake 9UK nie jest ani trochę ciasno. 

 

Napisałem do Meermin'a i wysłali mi dokladne wymiary wkładki i podeszwy. Pomierzyłem moje Loake i Pi razy drzwi wyszło, że rozmiar 9 powinien pasować

 

Możliwe, że mi się  coś pomyliło z wymiarami stopy. W każdym razie, bierz ten sam rozmiar co Loake capital, będą trochę ciaśniejsze w palcach, ale jeśli masz luz w Loake, to będzie dobrze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.