Skocz do zawartości

Bexley. Doświadczenia z firmą.


Kynio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 months later...

Nie znalazłem na forum tematu doświadczeń klienckich z firmą Bexley. Gdybym jednak coś przeoczył, proszę o dołączenie moejgo postu do innego wątku.

Pomyślałem o zamówieniu jakiegoś niezobowiązującego obuwia na lato, takiego z niższej półki, którego nie byłoby jakoś strasznie żal zniszczyć.

Padło na Bexley'e. Zamówiłem łącznie cztery pary, głównie zamsz, Havana Suede: Desert Boots, Bellagio i Melrose.

Rozczarowanie.

Okazało się, że wszystkie pary różniły się pomiędzy sobą odcieniami rzeczonej Havany, przy czym Desert Boots były najjaśniejsze, a Bellagio już zdecydowanie wpadały w akcenty głebokiego ciemnego brązu. Rozmiar 43 Melrose był tak specyficzny, że gdy włożyłem w buta prawidło 43 Bexley'a, nieomal nie mogłem później zakleszczonego usunąć. Bellagio przysłano mi z uszkodzoną skórą, nieodwracalnie nagniecioną prawdopodobnie przez laminat sznurówki. Obydwie pary odesłałem do producenta. Koszt odesłania wyniósł jakieś dziewięćdziesiąt-kilka złotych priorytetem, Pocztą Polską, bo tym "kurierem" było mi najwygodniej. Przesyłka dotarła do Francji po dwóch (!) tygodniach. Otrzymałem na wymianę numer większe Melrose - prawidła 43 wchodzą w rozmiar 44 na prawie całkowicie ściśniętym zawiasie, ale but pasuje na stopę. Niestety nie jest to jednak Havana Suede, lecz inny zamsz - Bronze Suede. Bellagio przysłano mi na wymianę jeszcze bardziej sfatygowane niż pierwotnie - skóra jednego z butów przerysowana ostrym narzędziem, wokół szwu piętowego jednego z butów łysa skóra pozbawiona włosków, poza tym liczne otarcia płaszczyznowe na obydwu butach. Dodatkowo warto wspomnieć, że obuwie zapakowane jest bez usztywnienia nawet gazetą, nawet kartonowym ersatzem prawidła i w związku z tym mam odczucie, że warunki transportu też mogą mieć wpływ na stan, w jakim obuwie dociera do klienta.

Właśnie ponownie zareklamowałem wymienione mi obuwie i tylko zastanawiam się, jak długo będę jeszcze przesyłał sobie z nimi obie pary butów w te i we wte.

Swoją drogą ciekawe, czy zaproponują mi jakieś satysfakcjonujące mnie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę martwi mnie opis Twoich przejść z bexley.

Właśnie zamierzałem zamówić u nich dwie pary w ramach pierwszego większego zakupu internetowego butów.

Myślałem o tych

http://www.bexley.com/Bexley/shoe-Lugan ... rrer=15457

http://www.bexley.com/Bexley/shoe-Edwar ... rrer=13755

Noszę rozmiar 41. Ktoś może podzielić się informacjami na temat ich rozmiarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwietniu, bezpośrednio w sklepie Bexley`a w Paryżu kupiłem dwie pary, bezproblemowo. Ich rozmiary sa takie same jak Polskie, tzn jak u Wojasa kupiłem 41 to Bexley`a 41 pasuje też idealnie i się zgadza.

pozdrawiam A.

W takim razie wezmę identyczny rozmiar:)

Jak się sprawują Twoje buty Arkadyjczyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwietniu, bezpośrednio w sklepie Bexley`a w Paryżu kupiłem dwie pary, bezproblemowo. Ich rozmiary sa takie same jak Polskie, tzn jak u Wojasa kupiłem 41 to Bexley`a 41 pasuje też idealnie i się zgadza.

pozdrawiam A.

W takim razie wezmę identyczny rozmiar:)

Jak się sprawują Twoje buty Arkadyjczyku?

Była już o tym mowa na forum, ale tak skrótowo przypomnę, buty bardzo wygodne, choć moje lotniki mają dość wąskie kopyto. mi to nie przeszkadza, choć przez moment to czuję.

problemem w moich egzemplarzach jest podeszwa, która ściera się w sposób dość zatrważający. Po kilku założeniach na czubkach istnieje już niebezpieczeństwo przetarcia nici. Obie pary idą do podklejenia. Natomiast skóra zelówek jest jak najbardziej w porządku, również jakość wykonania (szycie, wykończenie szczegółów) za tą cenę (100 E) jest jak najbardziej do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszę kilka wątków.

Ciąg dalszy przygody z reklamacją. Zapytałem czemu odesłali mi numer większe Melrose w brązowym zamszu zamiast w Hawanie. Odpisali, że przecież sam o to prosiłem. Poprosiłem, żeby mnie zacytowali - nie odpowiedzieli już na tego maila. Przyzwolili na wymianę pokiereszowanych Bellagio (przypomnę: to już druga para, pierwsza też miała skazę). Wychodzi na to jednak, że ponownie do mnie będzie należeć pokrycie kosztów przesyłki do Francji, bo na zapytanie o kwestię płatności również nie dostałem już odpowiedzi. Chyba wymienię te buty na ich prawidła i w ten sposób zamknę sprawę.

Kopyto: nieco przeszkadza, że strona Bexleya nie podaje wymiarów zewnętrznych podeszwy, to w dużej mierze ułatwiłoby życie. Buty nie są jakieś niezwykle wąskie. Mam stopę 42, 265mm na 108-110mm i relatywnie dobrze czuję się w Bellagio 43, Desert Boots 43,5, trampkach 43. Uwaga na Loafersy Melrose - tutaj potrzebowałem 44. Wygoda: przeciętnie dobra. Trwałość: niestety przecieram czubki, obuwie użytkuję od niedawna, więc Twoje informacje, Arkadyjczyku, są tu dla mnie dość istotne.

Reminiscencja: zamawiając za pierwszym razem u nich większą ilość prawideł, odniosłem wrażenie, że w magazynie mają dużą wilgoć, bo kartony, w których dotarły do mnie cedry, od środka miały drobne ogniska jakiejś szarawoczarnej pleśni. Niemniej na samo drewno nie dam powiedzieć złego słowa.

Dam natomiast znać, kiedy do końca wyklaruje się sprawa drugiej reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ok, ale tamten wątek jest permanentnie zamknięty - to niby gdzie ludzie mają szukać chętnych? (zakładam, że raczej nie chodzi im o organizację projektu forumowego na 20-parę osób ;-))

EDIT

Tak mi przyszło do głowy - a może by tak wydzielić i przykleić w widocznym miejscu jeden temat gdzie ludzie mogliby się ogłaszać z takimi pierdółkami (podkreślam, że nie chodzi mi o normalne projekty) na zasadzie:

Szukam chętnego na drugą parę butów do wspólnego zamówienia z Bexley

albo

Szukam chętnych na dołączenie do zamówienia z TM Lewin min. na 3 koszule.

Przy czym żeby nie robić burdelu, w temacie pojawiałyby się tylko same ogłoszenia tego typu, a chętni dogadywaliby się już na PW.

Po rozpoczęciu realizacji danego zamówienia oferent edytowałby swój post dopiskiem "nieaktualne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem w moich egzemplarzach jest podeszwa, która ściera się w sposób dość zatrważający. Po kilku założeniach na czubkach istnieje już niebezpieczeństwo przetarcia nici. Obie pary idą do podklejenia.

Podklejałeś swoje buty?

U mnie ścierają się przede wszystkim czuby, ale podklejenie tylko przodu podeszwy jest chyba nie możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.