Skocz do zawartości

Buty na szeroką stopę


Bartek 00

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam od dłuższego czasu butów, które jak w temacie są na szeroką stopę. Przerobiłem co najmniej kilkunastu producentów z różnymi kopytami. Niestety nie znalazłem butów/kopyta idealnie dopasowanego na szerokość w palcach. Najbliżej jest Shoepassion w UK10,5/11. Czy możecie polecić jakieś kopyto na stopę długość 28.8cm i szerokość 11.2cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat przy wysokim podbiciu obsługa Patine odradzała kopyto 962G. Ja mam TLB Alan G i w palcach od góry jest sporo miejsca. Szersze w palcach, dla mnie już za szerokie były Patine H. Pewnie Alan H też ma dużo miejsca w palcach, ale niestety w TLB H czy nawet G wybór butów marny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek 00 nie podałeś przedziału cenowego, to zaproponuję C&J.

Moje stopy to 29.0/10,5 cm, większość butów mam 10 UK w przypadku C&J zawsze w tęgości E.

Mierzyłem oxfordy w tęgości G i przy obłożynie z lekkim rozwarciem, miały spory zapas na szerokości w palcach.

Shoepassion w dwóch parach mam 10UK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mamrot mierzyłem w C&J nawet 325 w modelu pembroke i uwierały mnie w duży palec na szerokości. 

Budżet powiedzmy ok 1500zł.

@Tomek06 w Loake też niestety nic znajdę 

@FranciszekMaurer Yanko odpada, a TLB oraz PATINE w tęgosciach H mają za wysokie podbicie a w palcach już mnie pamięć zawodzi, ale pewnie też nie było idealnie. 

Generalnie lubię gdy buty mają zaokrąglony nosek i jak najpóźniej kopyto zakręca w łuk. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bartek 00 napisał:

@Mamrot mierzyłem w C&J nawet 325 w modelu pembroke i uwierały mnie w duży palec na szerokości. 

Ale w jakiej tęgości? W Bergu Pembroke były zawsze w E.

Ja mierzyłem Radstock (341) w tęgości G i to była płetwa w porównaniu do Pembroke w tęgości E.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje shannon kupiłem na yoox.com (Włochy) - za połowę ceny regularnej. Teraz dobre ceny są też na herring.com (UK), chociaż po 1 stycznia br. nie zamawiałem nic z tamtego kierunku, więc nie wiem jak vat i cło wyglądają w praktyce.

Jakości churchsa nie można nic zarzucić. Jest oczywiście spór wśród butofilów, co do designu niektórych modeli po przejeciu przez Pradę, ale to nie ma nic wspólnego z jakością ich klasycznych ponadczasowych modeli, np. diplomat, consul (oxfordy), shannon, grafton (derby).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prada kupiła Church's w 1999 roku, .Podejrzewam ,że niewielu kolegów używa butów Church's PrePrada, dlatego ciekawi mnie skąd się biorą takie zdecydowane opinie odnośnie  jakości przed i po przejęciu Church's przez Pravde ?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayor to chyba do mnie, więc odpowiadam: m.in. ze styleforum. Tutaj link do jednej z wielu dyskusji nt. jakości churchsów przed i po Pradzie (ta akurat dotyczyła rzeczy dla mnie istotnej, czyli polishedbindera churchsów), a jest ich tam wiele. 

https://www.styleforum.net/threads/care-of-color-corrected-polished-bookbinder-churchs-shoes.89874/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 22:33, Bartek 00 napisał:

@Mamrot w  tęgosci E - w standardzie. G to może być dobry trop. Miałem okazję również mierzyć kopyto 341 prawdopodobnie w E i było ciasno. 

Buty w tęgości G będą szersze nie tylko w palcach ale również w pięcie. Jeżeli Pembroke w tęgości E dobrze trzymał Ci piętę to w tęgości G zapewne będzie ona pływała. Model Lanark III na kopycie 378 ma bardziej zaokrąglony nosek i daje trochę więcej miejsca w palcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dyskusji na forach internetowych wynika ,że zła macocha  Prada wbiła ostatni gwóźdź do trumny Church's.,Podobnie jak większość brytyjskich producentów obuwia, firma borykała się z trudnościami, kiedy zmieniły się gusta konsumentów i tanie importowane buty zalały rynek obuwniczy Prada rzuciła koło ratunkowe i ocaliła Church's przed bankructwem oraz całkowitym zamknięciem manufaktury., Jeżeli chodzi o jakość przed i po to nie uważam żeby były powody do narzekania., Po przejęciu nowy management obniżył znacznie ceny, a obniżona  jakość była wynikiem nowej polityki cenowej. Ja zauważyłem 3 zmiany (różnice jakości) wprowadzone przez Prade : Uproszczone kopyta-zaprzestali produkcji na bardziej wyrafinowanych asymetrycznych kopytach, słabszy krupon na podeszwach-dla tych ,którzy zelują buty bez znaczenia, gorsza skóra na cholewkach-w czarnych butach praktycznie niezauważalna, .Na zdjęciach buty z ok. 1995 roku kopyto 73, skóra Nevada. Tęgość G

PB100003 (2).JPG

chu1.jpeg

  • Like 7
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.