Skocz do zawartości

[Polska] Lavard


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
W dniu 18.10.2020 o 10:10, eye_lip napisał:

W zeszłym roku kupiłem piękny klasyczny płaszcz w Lavardzie ( kaszmir 10 i wełna 90) - zapłaciłem jakieś 250pln. Takie strzały w polskich outletach to nie rzadkość. 

W jakim okresie wyprzedaży udało się kupić taki płaszcz czy też po prostu z outletu? Przeglądając ich outlet ciężko trafić na klasyczne płaszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/18/2020 at 10:10 AM, eye_lip said:

W zeszłym roku kupiłem piękny klasyczny płaszcz w Lavardzie ( kaszmir 10 i wełna 90) - zapłaciłem jakieś 250pln. Takie strzały w polskich outletach to nie rzadkość. 

 

Lavard...

UOKiK3.jpg

 

https://mrvintage.pl/2020/10/jak-uokik-przymyka-oko-na-oszustwa-odziezowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
20 godzin temu, Mario_sochy napisał:

2 tygodnie temu kupiłem garnitur na pogrzeb 100% wełna za 699zł, jak sprawdzić czy też nie zostałem oszukany przez firme Lavard?

Wystarczy że na początek zlecisz analizę materiału w laboratorium, a potem już z górki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no jest pewien sposób. Próba spalania. Zobacz czy płonie (wiskoza, wełna) czy się topi (poliester) i jak pachnie (jeśli tak jak włosy to jest tam wełna), jak się ciągnie, kapie (poliester) przy spalaniu, jak kruszeje i jaki ma kolor...

Trochę brzmi jak żart, ale piszę na serio - to się sprawdza. Weź jakiś kawałek z zapasu. Nie określisz składu w procentach, ale przynajmniej ustalisz czy nie zostałeś oszukany (bo miało być 100% wełny). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po próbie ognia będzie już z górki.
Wystarczy złożyć reklamację w której to powołasz się na internetowych speców od palenia tkanin:)
Jeśli z jakiś niewiadomych przyczyn zostanie odrzucona, to pozostanie sąd, który z pewnością doceni płomienny materiał dowodowy:)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aras napisał:

Po próbie ognia będzie już z górki.
Wystarczy złożyć reklamację w której to powołasz się na internetowych speców od palenia tkanin:)
Jeśli z jakiś niewiadomych przyczyn zostanie odrzucona, to pozostanie sąd, który z pewnością doceni płomienny materiał dowodowy:)

 

Masz oczywiście rację, że nie jest to żaden dowód dla sądu, ale niesłusznie wyśmiewasz palenie. Jest to bardzo prosty i charakteryzujący się wysoką swoistością test mający na celu poznanie składu. Włókna roślinne zaczynają się palić, syntetyczne - topią, a białka (wełna, kaszmir) żarzą i kruszą. Na przykład, pan Józef Błoński, bardzo doświadczony krawiec, zawsze ma pod ręką paczkę zapałek i często takie testy robi (nawet kiedyś byłem tego świadkiem)

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze da to jakąś informację czy warto angażować profesjonalistę do testu laboratoryjnego jakby Mario chciał ich pociągnąć do odpowiedzialności.

Jak się zjara jak wełna, nosi się jak wełna i wygląda jak wełna, to pewnie wełną jest i pewnie nie warto płacić za testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.