Skocz do zawartości

Dwurzędówka z fresco (chyba)


Ernestson

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie właściwie zapowiedź. Czeka mnie jeszcze poprawka kuli prawego rękawa i trochę wykończenia.

Reszta jak w temacie. Dwurzędówka, unlined, szerokie klapy, nakładane kieszenie. Tkanina kupowana z allegro więc nie mam pewności ale pasuje do fresco, które znam tylko z opisów - przewiewna, prześwitująca (flesz na zdjęciu wyciągnął kieszeniówkę i płótno) sztywnawa i szorstka.

Dołączona grafika

Trochę zdjęć z szycia tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wstawiam obiecane zdjęcie. Marynarkę w jakimś zestawie do rzeczy pokażę pewnie za kilka dni.

post-117-13658921972669_thumb.jpg

Brak konstrukcji, jedna warstwa płótna bez usztywnień na piersiach. Żadnego wypełnienia ramion. Podszewka w rękawach. Jasne rogowe guziki z zamówienia forumowego. To miało być luźne letnie wdzianko i jako takie się sprawdza. Muszę jeszcze opanować obsesję na punkcie każdej pojawiającej się fałdki. Rękawy mają IMO dobrą długość za to mankiety koszuli są za luźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak stylistycznie nie wiem, czy nie lepiej by całość się prezentowała, gdyby promień rozstawu guzików od punktu centralnego nie był mniejszy. Albo też może warto by dorobić 2 dodatkowe guziki wyżej, aby stworzyć wrażenie pewnej linii, bo teraz tak trochę kwadratowo to wygląda :) Może obszycie butonierek na kolor podobny do guzików by dodały jajca całości i polepszyły stylistycznie całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen:

Tak stylistycznie nie wiem, czy nie lepiej by całość się prezentowała, gdyby promień rozstawu guzików od punktu centralnego nie był mniejszy. Albo też może warto by dorobić 2 dodatkowe guziki wyżej, aby stworzyć wrażenie pewnej linii, bo teraz tak trochę kwadratowo to wygląda :) Może obszycie butonierek na kolor podobny do guzików by dodały jajca całości i polepszyły stylistycznie całość?

Pimp my jacket :mrgreen: znaczy not my ale nie moglem sie powstrzymac ;

Bardzo podobaja mi sie szerokie klapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ale na serio ;) przez tak kontrastowe guziki względem marynarki moim zdaniem zrobił się tak jakby drugi, wyrazisty "plan", który powinien mieć nadany jakąś linię / kształt, a teraz jest zamknięty w przestrzeni kwadratu.

Szczerze mówiąc to akurat ten element mi odpowiada. Z proporcji i generalnie kroju jestem zadowolony (wyszło tak jak to sobie wyobrażałem). Jak zwykle nie podoba mi się jakość wykonania bo pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko kolor mnie nie przekonuje do końca na lato, ale rozumiem, że materiał się trafił

Tak, materiał się trafił ale ten kolor mi odpowiada. Chciałem osiągnąć coś stylem zbliżonego do:

post-117-13658921972928_thumb.jpg

Dwa dni temu było naprawdę ciepło i słonecznie, miałem na sobie tę marynarkę, niebieską koszulę i białe spodnie. Myślę że wyglądało to OK. Nie było mi też za ciepło, ten materiał jest naprawdę bardzo przewiewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.