Skocz do zawartości

Jak dopasowac buty do reszty ubrania


NewB87

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich :)

Od jakiegoś czasu zacząłem przywiązywać większą wagę do ubioru i z większym zamysłem kompletować garderobę. Z racji względnie skromnych funduszy ograniczam się do ogólnodostępnych, popularnych marek dostępnych w galeriach handlowych (mieszkam w Warszawie).

Chciałbym na początek poprosić o radę odnośnie obuwia. Potrzebuję butów na wiosnę/lato pasujących do jasnobeżowych lub białych bawełnianych spodni oraz do krótkich spodenek typu chinos. Myślałem o jakichś trampkopodobnych półbutach w stylu retro lub ewentualnie mokasynach. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi konkretne lub natury ogólnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jeśli masz takie buty, to poróbuj spodnie z szafy i sam oceń.

Jeśli pytasz w celu zakupu - na pewno sprawdzą się (choć odcień rzutuje) w kombinacji z białymi, szarymi, niebieskimi, granatowymi, bezowymi spodniami, również odcienie czerwieni/różu, o ile masz odwagę (ogólnie większość jasnych spodni powinn być ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz takie buty, to poróbuj spodnie z szafy i sam oceń.

Jeśli pytasz w celu zakupu - na pewno sprawdzą się (choć odcień rzutuje) w kombinacji z białymi, szarymi, niebieskimi, granatowymi, bezowymi spodniami, również odcienie czerwieni/różu, o ile masz odwagę (ogólnie większość jasnych spodni powinn być ok).

Tak pytanie bylo przed zakupem. Generalnie podobaja mi sie granatowe buty ale wiadomo ze w samych butach (raczej) sie nie chodzi :D Tak wlasnie myslalem ze do roznych odcieni szarosci powinny byc OK. Jak bede mial te buty to dam jakies foty w JMBDNS.

Pozdr,

Buzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpuścił granatowe buty, jeśli nie jesteś znawcą, który sam z siebie wie, do czego je nosić. Klasyczne kolory to czerń i brąz i takich bym się trzymał.

I to jest bardzo dobra rada tylko ze za pozno :lol:

Jakiego typu są to buty?

Brogue dress shoe, jak zrobie zdjecia to pokaze. Granatowosc jest troche umowna, w rzeczywistosci sa bardziej czarne niz granatowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego typu są to buty?

Brogue dress shoe, jak zrobie zdjecia to pokaze. Granatowosc jest troche umowna, w rzeczywistosci sa bardziej czarne niz granatowe.

Obawiam się, że jak "na żywo" kolory są trochę umowne to po przejściu przez obiektyw i potem ekrany naszych kompów jeszcze mniej da się powiedzieć :(

Czyli musicie bazowac na moim opisie :lol: ale foty i tak zrobie, postawie obok buty calkiem czarne dla kontastu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny jamnik :). Bo chyba dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugość noska, to nie złudzenie optyczne?

Troche zludzenie moze jest bo robione z bliska szerokokatnym obiektywem. Mi podobaja sie wlasnie takie buty wydluzone, smukle (wiekszosc moich butow ma wlasnie taki ksztalt) ale wiem ze w Polsce takie buty to ciagle obciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W czarnych spodniach wygladam lepiej niz w jasnych bo mam krotkie nogi ale bardzo lubie brazowe buty. Co sodzicie o brazowych butach i czarnych spodniach. Mi to sie specjalnie nie gryzie ale nie jestem do konca przekonany. Trzeba by rowniez zalozyc brazowy pasek i tu juz widze wiekszy dysonans.

Pytam bo przez dlugi czas zylem w nieswiadomosci ze niebieski mozna nosic z brazowym :lol:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sodzicie o brazowych butach i czarnych spodniach.

Dla mnie osobiście odpada. Czarne spodnie -> czarne lub inne bardzo, bardzo ciemne buty.

Ogólnie - uważam, że ciemne spodnie w kombinacji ze sporo jaśniejszymi butami wyglądają źle. W drugą stronę problem rzadziej występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sodzicie o brazowych butach i czarnych spodniach.

Dla mnie osobiście odpada. Czarne spodnie -> czarne lub inne bardzo, bardzo ciemne buty.

Ogólnie - uważam, że ciemne spodnie w kombinacji ze sporo jaśniejszymi butami wyglądają źle. W drugą stronę problem rzadziej występuje.

No wlasnie :? ale ciemno zielone albo ciemno brazowe do jasnych butow to juz chyba spoko prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast czarnych spróbuj szare lub ciemnoszare. Też wyszczuplają optycznie, a kolor jest o niebo ładniejszy i bardziej uniwersalny (gdy mowa o spodniach).

Na razie probka z brazowymi spodniami w krate (prawde mowiac jak dla mnie srednia). Z szarymi wygladaja bardzo dobrze - tylko nie zrobilem fotki. Jeszcze sprawdze z blue jeans :D i Dockers khaki - mysle ze tez bedzie OK. Mam tylko problem zeby znalezc odpowiedni pasek.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.