Skocz do zawartości

Szanowni Panowie uprzejmię prosze o poradę.


ruda.lilith

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, nie wiem co mogłabym kupić na urodziny mojemu mężczyźnie, który ma bardzo wzsmakowany gust, bo jest muzykiem jazzowym.

Chciałabym nabyć coś przydatnego i eleganckiego, nie wiem co zadowoliło by męzczyzne. Bedę wdzięczna jeśli podzielą sie ze mna panowie opiniami na ten temat. Kobiecie trudno jest wejsć w głowę meżczyzny i nawet wyobrazić sobie co on myśli i czego najbardziej pragnie. Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejmuję się odpowiedzi na pytanie czego pragnie Pani mężczyzna. Ja na ten przykład lubię rzeczy praktyczne tj. takie które będę używał. Stąd uważam, że prezent skonsultowany jest lepszy od niespodzianki.

Przydatne i eleganckie są:

- porządne buty (pod warunkiem, że nie jest Pani przesądna ;) )

- ładny zestaw do golenia http://www.theenglishshavingcompany.com/ np. taki z rogową rękojeścią (ale to też nie dla przesądnych dawaczy :D )

- zabranie chłopa do Berga czy Vinci (lub innego koszulnika) i obstalowanie mu porządnej koszuli (do krawca proszę z nim jednak nie chodzić ;))

- "oklepane" dodatki: np. gros forumowiczów marzy o krawacie z grenadyny (ewentualnie takowy posiada ;)), inne drobiazgi długo by wymieniać.

PS. Aha, i proszę nie pisać: ...ma bardzo wzsmakowany gust, bo jest muzykiem jazzowym bo to prowokuje :twisted: np. mieliśmy wątek o prawnikach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Witam

Najlepiej jest owinąć się różową wstążeczką i zapakować w wielki urodzinowy tort. Wiadomo co mężczyzna ma w głowie :lol:

W odróżnieniu od Pirata uważam, że prezent o ile rzeczowy, to powinien być szalony i maksymalnie nieprzydatny. To jest miarą jego wartości, a nie cena.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Najlepiej jest owinąć się różową wstążeczką i zapakować w wielki urodzinowy tort. Wiadomo co mężczyzna ma w głowie :lol:

W odróżnieniu od Pirata uważam, że prezent o ile rzeczowy, to powinien być szalony i maksymalnie nieprzydatny. To jest miarą jego wartości, a nie cena.

pozdr.Vslv

Spoko, można i tak z tym, że nigdzie nie pisałem o cenie.

Poza tym

(ciach) Chciałabym nabyć coś przydatnego i eleganckiego (ciach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, nie wiem co mogłabym kupić na urodziny mojemu mężczyźnie, który ma bardzo wzsmakowany gust, bo jest muzykiem jazzowym.

odpowiedź jest oczywista: zegarek firmy Hamilton z serii Jazzmaster :)

edit: firma Oris miała jeszcze limitowany zegarek "Miles Davis"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Zgodzę się z Vslv'em. Przydane prezenty są jak świnka morska. Ani to świnka, ani morska. Przydatny prezent przestaje być prezentem, bo wymaga ustalenia z jego, że tak powiem-biorcą, co odbiera cały aspekt niespodzianki, zaś w przypadku braku ustaleń ich przydatność, jest wielce dyskusyjna.

Kupując coś co wdaje się najodpowiedniejsze jako prezent pojawia się ryzyko, nietrafienia, tym większe jak często z założenia osoba ma używać prezentu. Ekstremum- podarowany w prezencie dom, lub jacht, gdy obdarowywany, nie może się wyprowadzić do innego miasta- ze swojego mieszkania ma blisko do sprawunków, prac i obowiązków, lub mieszka w górach i pływanie jachtem, to ostatnie co chciałby uskuteczniać.

Na szczęście jest cała masa quasi-przydatnych rzeczy,gadżetów, które ucieszą prawie każdego faceta.

Pióro, ekskluzywna maszynka do golenia, jakiś ładnie oprawiony w skórę notes, spinki do mankietów, do krawata. Wszystkie te rzeczy są przydatne, jednak niekonieczne i to własnie przesądza o ich wartości. I nawet jak się nie trafi, pióro zostanie w eleganckim futerale, a grawer będzie cieszyć ilekroć się na niego spojrzy, notes stojąc na półce nabierze patyny, spinki, czy inna biżuteria też jest wieczna, nawet zamknięta w jakimś puzderku będzie czekać i się nie zestarzeje.

Z kolei jakaś koszula, garnitur, czy nawet krawat, buty, czy cokolwiek innego, podlega tylu zmiennym, że naprawdę łatwo nie trafić w gusta, co owocuje niezręczną atmosferą, którą każdy chyba zna.

Z kolei pójście kimś do sklepu i stwierdzenie: "wybieraj, ja ci to kupię" wywołuje we mnie estetyczny zgrzyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Zgodzę się z Vslv'em. Przydane prezenty są jak świnka morska. Ani to świnka, ani morska. Przydatny prezent przestaje być prezentem, bo wymaga ustalenia z jego, że tak powiem-biorcą, co odbiera cały aspekt niespodzianki, zaś w przypadku braku ustaleń ich przydatność, jest wielce dyskusyjna.

Kupując coś co wdaje się najodpowiedniejsze jako prezent pojawia się ryzyko, nietrafienia, tym większe jak często z założenia osoba ma używać prezentu. Ekstremum- podarowany w prezencie dom, lub jacht, gdy obdarowywany, nie może się wyprowadzić do innego miasta- ze swojego mieszkania ma blisko do sprawunków, prac i obowiązków, lub mieszka w górach i pływanie jachtem, to ostatnie co chciałby uskuteczniać.

Na szczęście jest cała masa quasi-przydatnych rzeczy,gadżetów, które ucieszą prawie każdego faceta.

Pióro, ekskluzywna maszynka do golenia, jakiś ładnie oprawiony w skórę notes, spinki do mankietów, do krawata. Wszystkie te rzeczy są przydatne, jednak niekonieczne i to własnie przesądza o ich wartości. I nawet jak się nie trafi, pióro zostanie w eleganckim futerale, a grawer będzie cieszyć ilekroć się na niego spojrzy, notes stojąc na półce nabierze patyny, spinki, czy inna biżuteria też jest wieczna, nawet zamknięta w jakimś puzderku będzie czekać i się nie zestarzeje.

Z kolei jakaś koszula, garnitur, czy nawet krawat, buty, czy cokolwiek innego, podlega tylu zmiennym, że naprawdę łatwo nie trafić w gusta, co owocuje niezręczną atmosferą, którą każdy chyba zna.

Z kolei pójście kimś do sklepu i stwierdzenie: "wybieraj, ja ci to kupię" wywołuje we mnie estetyczny zgrzyt.

Zgadzam się ze wszystkim z zastrzeżeniem, że od jachtu czy domu raczej bym nie posmutniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem, nie wiem co mogłabym kupić na urodziny mojemu mężczyźnie, który ma bardzo wzsmakowany gust, bo jest muzykiem jazzowym. (...) Kobiecie trudno jest wejsć w głowę meżczyzny i nawet wyobrazić sobie co on myśli i czego najbardziej pragnie. Dziękuje i pozdrawiam.

Proszę się zastanowić, czy nie jednak Pani mężczyzna nie zawahał się nad czymś co mu się podobało, a z różnych powodów tego nie kupił.

Myślę, że nie warto kupować rzeczy, które są oderwane (np. spinek do koszuli, jeśli ma wszystkie rękawy na guziki), chyba że Pani chce go zachęcić do jakichś większych inwestycji (ale to najczęściej nie skutkuje). Bardzo dobry pomysł, żeby uszył sobie koszulę lub zrobił buty na zamówienie.

Poza tym lubimy gadżety, ale to bardzo indywidualne, więc nie śmiem doradzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem, nie wiem co mogłabym kupić na urodziny mojemu mężczyźnie, który ma bardzo wzsmakowany gust, bo jest muzykiem jazzowym.

nie potrafię postawić sie na m iejscu muzyka jazzowego ... ale może jest coś, jakiś "biały kruk" muzyczny - o ile mieści się w budżecie? Może warto jakiś antykwariat odwiedzić itp?

A może coś szalonego ? - obraz "muzyk jazzowy" według interpretacji młodego artysty z ASP? ... za niewielkie pieniądze może powstać coś oryginalnego, coś co się będzie pamiętało przez lata ...

ja przykładowo bym się ucieszył gdyby moja żona odwiedziła antykwariat jubilerski i kupiła mi coś unikatowego, a historią, nawet mały drobiazg ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dziękuje za odpowiedzi :) Napewno skorzystam, już zaczełam się ogladać za eleganckimi drobiazgami typu notes albo pióro, skromnie ale elegancko, do tego myślę że napewno zrobie mu też jakąś szaloną niespodziankę. Zainspirowaliście mnie panowie i też bardzo doceniam fakt, że doradziliscie. Mam już pewnien pomysł i mam nadzieje ze uda mi się go zrealizować.

Myślę że naprawde swietnym pomysłem jest otworzyć tutaj wątek dotyczacy prezentów o jakich marzycie, bo to informacja, która dla nas kobiet byłaby niezmiernie przydatna. I zamiast kupować bzdury wiedziałybysmy co wam w głowach siedzi :) To też pomogło by uniknać tych niezręcznych sytuacji kiedy prezent okazał sie niewypałem. :)))

PS. Przepraszam najmocniej za powyższe sformułowanie:...."ma bardzo wzsmakowany gust, bo jest muzykiem jazzowym" bo to prowokuje :twisted: np. mieliśmy wątek o prawnikach..., nie chciałam nikogo sprowokować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gra na instrumencie dętym to możesz mu kupić unikalny ustnik

:) Dziękuje za odpowiedzi :) Napewno skorzystam, już zaczełam się ogladać za eleganckimi drobiazgami typu notes albo pióro, skromnie ale elegancko, do tego myślę że napewno zrobie mu też jakąś szaloną niespodziankę. Zainspirowaliście mnie panowie i też bardzo doceniam fakt, że doradziliscie. Mam już pewnien pomysł i mam nadzieje ze uda mi się go zrealizować.

Myślę że naprawde swietnym pomysłem jest otworzyć tutaj wątek dotyczacy prezentów o jakich marzycie, bo to informacja, która dla nas kobiet byłaby niezmiernie przydatna. I zamiast kupować bzdury wiedziałybysmy co wam w głowach siedzi :) To też pomogło by uniknać tych niezręcznych sytuacji kiedy prezent okazał sie niewypałem. :)))

PS. Przepraszam najmocniej za powyższe sformułowanie:...."ma bardzo wzsmakowany gust, bo jest muzykiem jazzowym" bo to prowokuje :twisted: np. mieliśmy wątek o prawnikach..., nie chciałam nikogo sprowokować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ktoś wspomniał o obrazie to mogę polecić malarza/animatora z Poznania, Robert Proch - http://robertproch.com . Jest to mój serdeczny przyjaciel, wystawiamy i kupowany w Polsce i za granicą (głównie Niemcy i Austria). Miał serie obrazów związanych z jazzem, nie ma na stronie, trzeba by było się skontaktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.