Jump to content

Maciek K

Użytkownik
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Maciek K

 • Rank
  Zwykły
 1. Możesz podpisać umowę o dzieło, nawet jeżeli jesteś osobą prywatną, podatek z tego płacisz pod koniec roku. Możesz tak robić do momentu, dopóki nie stanie się to Twoim głównym źródłem utrzymania.
 2. Jeżeli piszesz największe, to znaczy, że przebadałeś problem i masz jakieś dane. Jeżeli nie i generalizujesz na ślepo, co z definicji jest złe- bo część, ludzi krzywdzisz. Nie chciałem Cię urazić i nie z całą pewnością nie przekręcałem Twoich słów z tego powodu. Raczej hiperbolizując, pokazuję, że takie emocje powodują, że wszelkiego rodzaju socjalizmy przechodzą i mają się dobrze. Wyrobnicy zarabiają na popularności popularność bierze się z dostępności, a dostępność z darmowości. Vide wikipedia, google i parę innych przykładów. Części zastępcze do samochodów, są tańsze, powinniśmy ich zabronić?
 3. Keynes byłby zadowolony widząc rynki finansowe. Co do intymności +Immune+ to się z Toba zgadzam, z jednym wyjątkiem. Jeżeli nie podoba mi się fakt, przechowywania moich danych wysyłanych i odbieranych ze smartfona, kupuję nokie 3310, jeżeli na fb nie podoba mi się fakt bycia podsłuchiwanym, opuszczam fb(swoją drogą znajomemu jego kumpel napisał w prywatnej wiadomości fb, że podrobił sobie legitymacje szkolną-konkretnie pieczęć i następnego dnia pukała do niego policja, fajnie, nie? ) Jeżeli z kolei maile na wszystkich platformach, wszystkie komunikatory, rozmowy telefoniczne w większości cywilizowanych państw świata są na podglądzie, to co mam zrobić? Zgodnie z teoriami M Vebera, przepraszam Durkheim'a wylogować się, ale z życia?
 4. Vslv, sam fotografuję. Czasem na tym zarabiam. Mam legalny aparat, legalne obiektywy, ba nawet legalny program do obróbki!(I nawet nie kupiłem tego za zrabowane ogółowi przez Unię Europejska pieniądze. ) Fotografuje dość niepowtarzalne-opuszczone obiekty. Zdaża się, że jakaś moja fotografia, zostanie wykorzystana, wbrew mojej woli i wiesz co? Nic mi się nie stało nigdy z powodu czegoś takiego, zazwyczaj wystarcza jeden mail i po problemie, który swoją drogą jest dyskusyjny. Brawo. Jesteś socjologiem i psychologiem dodatkowo i przebadałeś WSZYSTKICH protestujących, wprowadziłeś skalę i wiesz jaki protest cechuje jakich ludzi. Ba nawet wiesz kto z nich jest złodziejem bo o to Ci chyba chodziło, tak? Co co popierają są zazwyczaj biednymi okradanymi wyrobnikami, aktywnie wypracowującymi swoje miejsce w świecie, vide politycy:) Właśnie przez zawiść i wybacz małostkowość ACTA może przejść. EDIT. Btw.: http://di.com.pl/news/43112,2.html?utm_ ... =tematdnia Przez zawiść i małostkowość socjalizmy i inne totalitaryzmy zawsze się umacniały, by odcisnąć swój złowrogi kształt na obrazie świata jaki znamy. A przecież, nikt nie kradnie niczyich zdjęć i nie sprzedaje je zarabiając grube miliony. A skoro tak, to dlaczego mam oddawać moją intymność?
 5. Sam widząc ilu ludzi i w jaki sposób nie zgadza się z ACTA miałem wrażenie, że powinienem być za. Jednak, prawo, które sprawia, że wikipedia staje się przestępstwem, prawo w myśl którego podlinkowanie pliku staje si przestępstwem sciganym z urzędu, a ścigający są w myśl tej samej ACTA'y nietykalni, nawet gdyby "scignęli" niewinnego jest nieeleganckie jest troszkę NKWD'owskie. Niejasność czego dowodzi chociażby powyższa rozmowa sprawia, że posiadacze choćby tumblrów, nie wiedza, o tym, że ich tumblry są podstawą do ścigania. Z urzędu. nie znaczy to, że właściciele zdjęć tam zamieszczonych dostana z pieniędzy jakie zapłacimy choć złotówkę. Nie, jak cos chcą to niech se idą z procesem cywilnym. To ma być straszak. *** No i na koniec świeża historia. Miałem ostatnio spotkanie z przedstawicielem banku. Negocjujemy sobie warianty rat dostępnych dla moich klientów, pytam o wykorzystanie loga w materiałach marketingowych i słyszę: No na razie tak, ale potem, to raczej nie, bo zarząd nie będzie wystawiał notarialnego zezwolenia każdemu z naszych klientów. Fajnie, nie?
 6. Kolor skarpetek, długość rękawów(za krótkie!), piłka nożna, biznes, to dziedziny, w których w naszym kraju tyle chodzących autorytetów, że serce rośnie!
 7. Nie uważasz, że to rozwiązanie z klasą? Pozwolić by pewna mądra kobieta sama wpadła na najodpowiedniejszy prezent?
 8. Witaj. Zgodzę się z Vslv'em. Przydane prezenty są jak świnka morska. Ani to świnka, ani morska. Przydatny prezent przestaje być prezentem, bo wymaga ustalenia z jego, że tak powiem-biorcą, co odbiera cały aspekt niespodzianki, zaś w przypadku braku ustaleń ich przydatność, jest wielce dyskusyjna. Kupując coś co wdaje się najodpowiedniejsze jako prezent pojawia się ryzyko, nietrafienia, tym większe jak często z założenia osoba ma używać prezentu. Ekstremum- podarowany w prezencie dom, lub jacht, gdy obdarowywany, nie może się wyprowadzić do innego miasta- ze swojego mieszkania ma blisko do sprawunków, prac i obowiązków, lub mieszka w górach i pływanie jachtem, to ostatnie co chciałby uskuteczniać. Na szczęście jest cała masa quasi-przydatnych rzeczy,gadżetów, które ucieszą prawie każdego faceta. Pióro, ekskluzywna maszynka do golenia, jakiś ładnie oprawiony w skórę notes, spinki do mankietów, do krawata. Wszystkie te rzeczy są przydatne, jednak niekonieczne i to własnie przesądza o ich wartości. I nawet jak się nie trafi, pióro zostanie w eleganckim futerale, a grawer będzie cieszyć ilekroć się na niego spojrzy, notes stojąc na półce nabierze patyny, spinki, czy inna biżuteria też jest wieczna, nawet zamknięta w jakimś puzderku będzie czekać i się nie zestarzeje. Z kolei jakaś koszula, garnitur, czy nawet krawat, buty, czy cokolwiek innego, podlega tylu zmiennym, że naprawdę łatwo nie trafić w gusta, co owocuje niezręczną atmosferą, którą każdy chyba zna. Z kolei pójście kimś do sklepu i stwierdzenie: "wybieraj, ja ci to kupię" wywołuje we mnie estetyczny zgrzyt.
 9. [Offtop się zrobił szelkowy, może całość dywagacji zostanie do tematu stricte szelkowego przeniesiona?] Jak kiedyś już tu wspomniałem, szelki rozdarły mi kiedyś dość delikatne spodnie. Wsiadałem do niskiego, sportowego samochodu, a one cóż. Wywiązały się z zadania i utrzymały spodnie w takiej pozycji jakiej uznały za stosowne. Spodnie wydały z siebie trzask, który był jednocześnie ich ostatnim tchnieniem. Poza tym, nosze szelki, czasem nawet (olaboga!) do spodni ze szlufkami, szczególnie teraz w okresie poświątecznym, to rozwiązanie jest mi szczególnie bliskie. (W tym miejscu chciałem pozdrowić całe stado karpi, które oddało życie za mą rozkosz podniebienia.)
 10. Sklep który był na floriańskiej(ten którego już dziś nie ma) był filią, której centrum(tak to się nazywa filia-centrum?) znajduje się w Katowicach na ulicy Mickiewicza. Podobno(zgodnie z tym co usłyszałem od właściciela) ceny w Katowicach są niższe o kilka procent, co wynika z różnic czynszowych. Niemniej, podobno wszystkie sklepy zaopatrują się w Skoczowie, mają więc taki sam towar(nie licząc damskich nakryć głowy, które pracownia w Katowicach wykonuje w warsztacie na zapleczu). Maja również meloniki, cylindry i modele których nazw nie pomnę. A co do polecanego przez kolegów homburga, może on być czarny? Ma być dopasowany do butów, czy po prostu ma być?
 11. Sergiusz, zasiliłeś zatem szeregi "zapewne pozytywnie wyróżniających się" ludzi opisanych przez Üxküll'a. Wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać
 12. Tak a propo teatralności, to czy w jednym z aksjomatów dandyzmu, nie jest czasem, jest taki styl życia, aby stało się ono rodzajem sztuki?
 13. Ja rozumiem, że melonik historycznie przegrywa z homburgiem, ale, że historia powtórzy się tutaj? Dlaczego Mr. H jest lepszy niż Mr. M.? Bardziej współczesny, czy mimo wszystko bardziej uniwersalny?
 14. Czołem. Mam pytanie a propo melonika, jest dość anachroniczny, ale czy noszenie go do garnituru, bądź zestawu koordynowanego jako alternatywa dla kapelusza jest dobrym pomysłem, czy wręcz przeciwnie zmieni mnie w jednego z fashion victim? Pytam, bo z racji dość okrągłej głowy kapelusze z dużym rondem mi nie pasują, melonik zdaje mi się rozsądną, wydłużającą( ) alternatywą. Jak z tymi melonikami jest?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.