Skocz do zawartości

[WARSZAWA] Mistrz Michał Stenka


Mr.G

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsza nowina z Warszawskiego podwórka 

Do miasta w formie filii, we współpracy z bardzo dobrze zaopatrzonym sklepem bławatnym, sprowadził się znany wielu Mistrz Michał Stenka z Żukowa.

Jeden z młodszych w swoim fachu ale już z bardzo pokaźnym dorobkiem. Jest otwarty na nowe wyzwania i nietypowe rozwiązania, myślę, że każdy bez problemu się z nim dogada.

Miły i rzetelny człowiek, polecam. 

Michał Stenka Krawiectwo Męskie ul. Magazynowa 9 Warszawa Mokotów 

jest strona fb gdzie można śledzić poczynania na bieżąco: 

https://www.facebook.com/Mistrz-Michał-Stenka-Krawiectwo-Miarowe-Warszawa-Tkaniny-Włoskie-769192786749410/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony na piątek na zbieranie miary, planuję spodnie sztruksowe, będę na bieżąco raportował - czego się dowiedziałem, to że tę warszawską filię osobiście nawiedza właśnie w piątki, ale taką informację dostałem w dniu jej otwarcia, więc kto wie, jak to czas zweryfikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dostarłem do zakładu, krawiec zajmował się jeszcze przez dłuższy czas wcześniejszym klientem, więc byłem obsługiwany przez młodego pracownika. Wspólnie ustaliliśmy wszystkie prawie detale, po czym czekaliśmy na dyspozycyjność krawca, by zebrać miarę i ustalić ostatnie szczegóły. Pracownik sympatyczny, dokładny, o nic zapytać nie zapomniał, ale cierpi na dosyć dokładne wyobrażenia o tym, jak powinny ubrania wyglądać, co trochę starło się z moimi preferencjami - między innymi zdziwienie wywołało zamówienie guzików na szelki po zewnętrznej stronie, a szerokość spodni dołem 19cm uznał za absolutne maksimum - później, przy zbieraniu miary i ustalaniu ostatnich szczegółów już z krawcem, stanęło na 20cm. Samo zebranie miary było szybkie i bezproblemowe, ale ciężko powiedzieć coś więcej - do pierwszej przymiarki możemy tylko zgadywać, czy miara została zebrana dokładnie, ani czy będzie dobrze potem zinterpretowana. 

Słowo jeszcze o samym zakładzie - jest to sklep z tkaninami, w którym w piątki urzęduje i krawiec, i to z asortymentu tego sklepu można korzystać. Z rozmowy z właścicielem dowiedziałem się, że zapasy materiałów, które miał, przerosły jego oczekiwania, przez co przestrzeń, poza głównym pokojem, jest wypełniona twórczym chaosem, który wypełza i do głównego pokoju, znajdując sobie mieszkanie na stole. Co za tym idzie, jeśli się rozgląda za jakąś tkaniną, trzeba mieć trochę cierpliwości, albo wrócić kiedy indziej, gdy miejsce zostanie doprowadzone do większego porządku. 

Wspomniałem, że zamawiam sztruksy - jednak w tej chwili z asortymentem sztruksu jest nie najlepiej, zgarnąłem kupon na spodnie w podobnej tonacji, ale znacząco innym kolorze, niż pierwotnie miałem w planach, więc może to rzutować w przyszłości na moją ocenę gotowych spodni.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W piątek byłem na przymiarce spodni, pora na wrażenia:

1. Odszycie ładne, dokładne, brak rzucających się w oczy luźnych nitek itp., mimo że to dopiero pierwsza przymiarka.

2. Ciekawym detalem był próbny pasek z innego materiału, niż reszta spodni, jako że materiału było mało i krawiec nie chciał ryzykować, że pasek będzie wymagał przeróbek niemożliwych - i bardzo dobrze, bo kształt rybiego ogona był po prostu paskudny. Potem przysiedliśmy i porozmawialiśmy o tym, co w nim należy zmienić - jaki będzie rezultat, okaże się za dwa tygodnie.

3. Wykończenie overlockiem, czy tam innym podobnym szwem, w każdym razie bez lamówek - znów, za dwa tygodnie się okaże, jakie wykończenie krawiec zaserwuje w innych miejscach.

4. Dopasowanie przyzwoite, ale zdecydownie współczesne - w kolanach spodnie za ciasne, zobaczymy na ile zostanie to skorygowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Noszą się, z finalną recenzją chcę poczekać do kolejnego poniedziałku, jak sobie do końca wyrobię zdanie, i upomnę się o djęcia z przymiarek i może zdołam wykonać kilka na sobie już po pewnym czasie użytkowania. Ale w krótkich, żołnierskich słowach - w stolicy, w tej półce cenowej, to najlepsze, z czym miałem do czynienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Noszą się, z finalną recenzją chcę poczekać do kolejnego poniedziałku, jak sobie do końca wyrobię zdanie, i upomnę się o djęcia z przymiarek i może zdołam wykonać kilka na sobie już po pewnym czasie użytkowania. Ale w krótkich, żołnierskich słowach - w stolicy, w tej półce cenowej, to najlepsze, z czym miałem do czynienia. 
Jaka Twoja opinia po pewnym czasie użytkowania?
A może ktoś jeszcze szył u pana Stenki?
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, solidnie, ale bez fajerwerków. Trzy zastrzeżenia, które mam, to niedokładne wykończenie overlockiem na krótkim kawałku w kroku (już się spruło), trochę za wąskie na wysokości kolan, i słabo przyszyte guziki (nie pamiętam dokłądnie, ale już co najmniej 3 musiałem przyszywać raz jeszcze)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jeszcze szył, podtrzymuję moje zdanie, ze w tej półce cenowej w stolicy ciężko o coś lepszego (przynajmniej jeśli chodzi o spodnie). Duże znaczenie ma fakt, że krawiec jest po prostu młody, potrafi wysłuchać i klienta i nie zamykać sie w tym, jak się kiedyś robiło czy nawykach starszych ode mnie. Późnym sierpniem przetestuję pewnie kamizelkę, zobaczymy czy wtedy opinię jakkolwiek zrewiduję

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2019 o 02:17, Mr.G napisał:

@Michał Kwiatkowski są sylwetki i sylwetki, myślę, że kwestia zaszewek lub ich braku wynika właśnie z różnicy w budowie ciała, u jednego się da u innego nie koniecznie, tak to widzę 

co do dziurek to pewnie można to poprawić

Miałeś racje, będzie poprawione ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2019 o 06:34, Michał Kwiatkowski napisał:

Też szyje koszule, ale u mnie zapomniał o poziomych dziurkach i zrobił pionowe, poza tym powiedział że bez zaszewek się nie da dobrze dopasować koszuli, 

Nie da się zjeść trocin i wys*ać deski. Jeżeli ktoś mówi ,że bez zaszewek się nie da dopasować męskiej koszuli to znaczy ,że nie ma o tym zielonego pojęcia .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 21.06.2019 o 04:58, mayor napisał:

 Jeżeli ktoś mówi ,że bez zaszewek się nie da dopasować męskiej koszuli to znaczy ,że nie ma o tym zielonego pojęcia .

@mayor nie mówi, że się nie bo w mojej koszuli dał radę, więc chyba jakieś pojęcie o tym ma 

powtórzę raz jeszcze, myślę że zależy to od sylwetki, w jednej będzie to prostsze w innej trudniejsze, Mistrz Stenka nie jest typowym, tylko i wyłącznie shirtmaker'em, koszule wykonuje przy okazji i dodatkowo skupiając się głównie na krawiectwie ciężkim, więc w grę wchodzą pewne uproszczenia a nie dążenie do osiągnięcia efektu dopasowania bez zaszewek za wszelką cenę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.