Jump to content

[WARSZAWA] Mistrz Michał Stenka


Mr.G
 Share

Recommended Posts

Najnowsza nowina z Warszawskiego podwórka 

Do miasta w formie filii, we współpracy z bardzo dobrze zaopatrzonym sklepem bławatnym, sprowadził się znany wielu Mistrz Michał Stenka z Żukowa.

Jeden z młodszych w swoim fachu ale już z bardzo pokaźnym dorobkiem. Jest otwarty na nowe wyzwania i nietypowe rozwiązania, myślę, że każdy bez problemu się z nim dogada.

Miły i rzetelny człowiek, polecam. 

Michał Stenka Krawiectwo Męskie ul. Magazynowa 9 Warszawa Mokotów 

jest strona fb gdzie można śledzić poczynania na bieżąco: 

https://www.facebook.com/Mistrz-Michał-Stenka-Krawiectwo-Miarowe-Warszawa-Tkaniny-Włoskie-769192786749410/ 

Link to comment
Share on other sites

Gdy dostarłem do zakładu, krawiec zajmował się jeszcze przez dłuższy czas wcześniejszym klientem, więc byłem obsługiwany przez młodego pracownika. Wspólnie ustaliliśmy wszystkie prawie detale, po czym czekaliśmy na dyspozycyjność krawca, by zebrać miarę i ustalić ostatnie szczegóły. Pracownik sympatyczny, dokładny, o nic zapytać nie zapomniał, ale cierpi na dosyć dokładne wyobrażenia o tym, jak powinny ubrania wyglądać, co trochę starło się z moimi preferencjami - między innymi zdziwienie wywołało zamówienie guzików na szelki po zewnętrznej stronie, a szerokość spodni dołem 19cm uznał za absolutne maksimum - później, przy zbieraniu miary i ustalaniu ostatnich szczegółów już z krawcem, stanęło na 20cm. Samo zebranie miary było szybkie i bezproblemowe, ale ciężko powiedzieć coś więcej - do pierwszej przymiarki możemy tylko zgadywać, czy miara została zebrana dokładnie, ani czy będzie dobrze potem zinterpretowana. 

Słowo jeszcze o samym zakładzie - jest to sklep z tkaninami, w którym w piątki urzęduje i krawiec, i to z asortymentu tego sklepu można korzystać. Z rozmowy z właścicielem dowiedziałem się, że zapasy materiałów, które miał, przerosły jego oczekiwania, przez co przestrzeń, poza głównym pokojem, jest wypełniona twórczym chaosem, który wypełza i do głównego pokoju, znajdując sobie mieszkanie na stole. Co za tym idzie, jeśli się rozgląda za jakąś tkaniną, trzeba mieć trochę cierpliwości, albo wrócić kiedy indziej, gdy miejsce zostanie doprowadzone do większego porządku. 

Wspomniałem, że zamawiam sztruksy - jednak w tej chwili z asortymentem sztruksu jest nie najlepiej, zgarnąłem kupon na spodnie w podobnej tonacji, ale znacząco innym kolorze, niż pierwotnie miałem w planach, więc może to rzutować w przyszłości na moją ocenę gotowych spodni.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W piątek byłem na przymiarce spodni, pora na wrażenia:

1. Odszycie ładne, dokładne, brak rzucających się w oczy luźnych nitek itp., mimo że to dopiero pierwsza przymiarka.

2. Ciekawym detalem był próbny pasek z innego materiału, niż reszta spodni, jako że materiału było mało i krawiec nie chciał ryzykować, że pasek będzie wymagał przeróbek niemożliwych - i bardzo dobrze, bo kształt rybiego ogona był po prostu paskudny. Potem przysiedliśmy i porozmawialiśmy o tym, co w nim należy zmienić - jaki będzie rezultat, okaże się za dwa tygodnie.

3. Wykończenie overlockiem, czy tam innym podobnym szwem, w każdym razie bez lamówek - znów, za dwa tygodnie się okaże, jakie wykończenie krawiec zaserwuje w innych miejscach.

4. Dopasowanie przyzwoite, ale zdecydownie współczesne - w kolanach spodnie za ciasne, zobaczymy na ile zostanie to skorygowane.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Noszą się, z finalną recenzją chcę poczekać do kolejnego poniedziałku, jak sobie do końca wyrobię zdanie, i upomnę się o djęcia z przymiarek i może zdołam wykonać kilka na sobie już po pewnym czasie użytkowania. Ale w krótkich, żołnierskich słowach - w stolicy, w tej półce cenowej, to najlepsze, z czym miałem do czynienia. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Noszą się, z finalną recenzją chcę poczekać do kolejnego poniedziałku, jak sobie do końca wyrobię zdanie, i upomnę się o djęcia z przymiarek i może zdołam wykonać kilka na sobie już po pewnym czasie użytkowania. Ale w krótkich, żołnierskich słowach - w stolicy, w tej półce cenowej, to najlepsze, z czym miałem do czynienia. 
Jaka Twoja opinia po pewnym czasie użytkowania?
A może ktoś jeszcze szył u pana Stenki?
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dobrze, solidnie, ale bez fajerwerków. Trzy zastrzeżenia, które mam, to niedokładne wykończenie overlockiem na krótkim kawałku w kroku (już się spruło), trochę za wąskie na wysokości kolan, i słabo przyszyte guziki (nie pamiętam dokłądnie, ale już co najmniej 3 musiałem przyszywać raz jeszcze)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Będę jeszcze szył, podtrzymuję moje zdanie, ze w tej półce cenowej w stolicy ciężko o coś lepszego (przynajmniej jeśli chodzi o spodnie). Duże znaczenie ma fakt, że krawiec jest po prostu młody, potrafi wysłuchać i klienta i nie zamykać sie w tym, jak się kiedyś robiło czy nawykach starszych ode mnie. Późnym sierpniem przetestuję pewnie kamizelkę, zobaczymy czy wtedy opinię jakkolwiek zrewiduję

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 9.06.2019 o 06:34, Michał Kwiatkowski napisał:

Też szyje koszule, ale u mnie zapomniał o poziomych dziurkach i zrobił pionowe, poza tym powiedział że bez zaszewek się nie da dobrze dopasować koszuli, 

Nie da się zjeść trocin i wys*ać deski. Jeżeli ktoś mówi ,że bez zaszewek się nie da dopasować męskiej koszuli to znaczy ,że nie ma o tym zielonego pojęcia .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W dniu 21.06.2019 o 04:58, mayor napisał:

 Jeżeli ktoś mówi ,że bez zaszewek się nie da dopasować męskiej koszuli to znaczy ,że nie ma o tym zielonego pojęcia .

@mayor nie mówi, że się nie bo w mojej koszuli dał radę, więc chyba jakieś pojęcie o tym ma 

powtórzę raz jeszcze, myślę że zależy to od sylwetki, w jednej będzie to prostsze w innej trudniejsze, Mistrz Stenka nie jest typowym, tylko i wyłącznie shirtmaker'em, koszule wykonuje przy okazji i dodatkowo skupiając się głównie na krawiectwie ciężkim, więc w grę wchodzą pewne uproszczenia a nie dążenie do osiągnięcia efektu dopasowania bez zaszewek za wszelką cenę 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.