Skocz do zawartości

krawaty zagadkowej firmy


Manolete

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy,

poszukuję informacji o firmie, która robi(ła) całkiem niezłej jakości krawaty - Prochownick -nie ma chyba lepszego miejsca, niż tu, na forum skupiającym entuzjastów mody. Otóż jakiś czas temu natrafiłem w sieci na zdjęcie krawata, na którego metce widniał napis Prochownick - London - England. Krawat był wełniany, miał wzór przypominający tartan. Nie wiem czemu, ale w mojej głowie pojawiła się z miejsca historia człowieka, który walczył w armii Andersa, a po demilitaryzacji postanowił pozostać na wyspach i zająć się wyrobem krawatów. Próbowałem znaleźć więcej informacji, ale jedyne, na co natrafiłem, to że firma ma tradycje sięgające 1880 roku (to by było na tyle mojej wyimaginowanej historii o siłach na Zachodzie) i działa również na terenie Włoch. Jeśli firma nie zawiesiła działalności, to powinna zwolnić osobę odpowiedzialną za marketing, bo w Internecie właściwie nie istnieje. 

 

Wiecie coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W 1880 roku Niemiec Hermann Prochownick przybył do Mediolanu z Lipska, aby rozpocząć produkcję krawatów, szalików i fularów z jedwabiu i wełny. W latach trzydziestych 20 wieku jego synowie Carlo i Luigi zmienili/zwłoszczyli swoje nazwisko na Procovio (ale nie zmienili nazwy firmy), rozszerzyli działalność i zaczęli eksportować za granicę. Fabryka znajduje się w Mediolanie, na via Bandello. Wyroby marki Prochownick, są eksportowane do wielu butików na świecie.Firma ma także kilku sławnych klientów: Dustin Hoffman,Nicolas Sarkozy,Silvio Berlusconi. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Manolete napisał:

Szanowni koledzy,

poszukuję informacji o firmie, która robi(ła) całkiem niezłej jakości krawaty - Prochownick -nie ma chyba lepszego miejsca, niż tu, na forum skupiającym entuzjastów mody. Otóż jakiś czas temu natrafiłem w sieci na zdjęcie krawata, na którego metce widniał napis Prochownick - London - England. Krawat był wełniany, miał wzór przypominający tartan. Nie wiem czemu, ale w mojej głowie pojawiła się z miejsca historia człowieka, który walczył w armii Andersa, a po demilitaryzacji postanowił pozostać na wyspach i zająć się wyrobem krawatów. Próbowałem znaleźć więcej informacji, ale jedyne, na co natrafiłem, to że firma ma tradycje sięgające 1880 roku (to by było na tyle mojej wyimaginowanej historii o siłach na Zachodzie) i działa również na terenie Włoch. Jeśli firma nie zawiesiła działalności, to powinna zwolnić osobę odpowiedzialną za marketing, bo w Internecie właściwie nie istnieje. 

 

Wiecie coś więcej?

Historię podobną do tej, którą sobie wymarzyłeś ma żeglarska firma Henri Lloyd, gdzie "Henri" to Henryk Strzelecki, żołnierz który po wojnie został w UK :D

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.