Skocz do zawartości

Zakupy Country Attire


arturs

Rekomendowane odpowiedzi

Ostrzegam przed zakupami na Cuntry Attire. Kupiłem Cheaney Jarrow na black friday z obniżką 20%. Przyszło to co na zdjęciach. Poprosiłem sklep, żeby zapłacili za przesyłkę zwrotną, jeżeli przesyłają secondsy. Cytuję odpowiedź:

Hello,

Thank you for your email, I am sorry to hear that you wish to return your item to us.

Unfortunately, after assessing the photos you have sent, these would not be defined as having a manufacturing fault as this is just the material of the product which may look indented but this is because of the leather used. As such we would not be liable for any return costs. 


Drugi but miał też coś na skórze w okolicach toe cap. Nawet nie chciało mi się fotografować. Jakiś pomysł jak dochodzić praw w UK?

IMAG0553.jpg

IMAG0554.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu. Też niedawno kupiłem Cheaneye w Herringu i też mają niedoróbki widoczne z 2 cm. Buty są do noszenia, a nie do podziwiania... Przyzwyczaj się i noś na zdrowie, skoro rozmiar dobry.

Natomiast też mam średnie doświadczenie z CA -- kupiłem raz na promocji z dużą zniżką Barboura, żeby po ok. 24h dowiedzieć się, że się pomylili i mojego rozmiaru już nie ma, więc zwracają pieniądze.

Ponieważ płaciłem w EUR, a ceny były w funtach, na przewalutowaniu straciłem ok. 20 EUR (wysłałem im więcej niż mi przysłali). Gdy napisałem im, że trochę słabo wyszło, że przez ich błąd straciłem sporo kasy, że może by jakiś rabacik, albo poczekam na mój rozmiar tej kurtki, i wtedy mi sprzedadzą po starej cenie, ale mnie olali.

Doświadczenie słabe, ale i tak bym kupił jeszcze raz od nich, bo mają bezkonkurencyjne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Beny23 napisał:

Ciekawe. Buty zdecydowanie do zwrotu.

Przeglądałem różne buty i ktoś napisał że po roku mu wellingtony popękały więc je odesłał z czym CA nie mieli żadnego problemu, dlatego dziwne że Cię tak potraktowali.

 

Huntery popękały? Zadziwiające :roll: [protip - 47 % recenzentów daje im 1/5]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem od nich Stow i jestem bardzo zadowolony.

Teraz zastanawiam sie nad pikowana kutrką Barbour, jednak mam problem z rozmiarem. Czy przy wzroście 182 cm i normalnej budowie ciała (brak rozbudowanych mięśni w klatce oraz brak mięśnia piwnego), powinienem brać rozmiar L czy M? Normalnie brałbym L, jednak w opisie jest, że L to rozmiar 52-54. Czy ktoś ma doświadczenia z ich kurtkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fan_dobrego_buta napisał:

Ja ostatnio kupiłem od nich Stow i jestem bardzo zadowolony.

Teraz zastanawiam sie nad pikowana kutrką Barbour, jednak mam problem z rozmiarem. Czy przy wzroście 182 cm i normalnej budowie ciała (brak rozbudowanych mięśni w klatce oraz brak mięśnia piwnego), powinienem brać rozmiar L czy M? Normalnie brałbym L, jednak w opisie jest, że L to rozmiar 52-54. Czy ktoś ma doświadczenia z ich kurtkami?

Jaki konkretnie model? Jeśli linia zwykła to bierz M-kę, jeśli heritage (u Barboura tak anzywa się wyszczuplona) to bierz L-kę.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś woskowanego to dopiero na przyszły sezon. Teraz zastanawiam się na zwykłą pikowaną. Taka kurta tocoos idealnego do auta:

https://www.countryattire.com/barbour-men-s-canterdale-quilted-jacket-navy-mqu0759ny91.html

lub coś takiego

https://www.countryattire.com/barbour-heritage-men-s-liddesdale-quilted-jacket-olive-mqu0240ol71.html

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna odpowiedź z CA, która nie pozostawia cienia wątpliwości:

Hello,

Thank you for your reply. 

Regrettably, we would not class this as a manufacturing fault and would not be liable to pay for any return costs. You can send these back to us for a full assessment by following the return details I sent in my previous email. 

To clarify, these are not 'seconds', these items come straight from the brand. You are more than welcome to contact the brand directly.

I hope this is okay for you and if you have any further questions please feel free to contact me.

Kindest regards,

czyli w cheaneyach nos może być fabrycznie dowoli pomarszczony - wszystko w normie. CA nie widzi w tym nic dziwnego. Napisałem też do cheaneya - bez odpowiedzi i tego się po nich bym spodziewał. Buty oczywiście odsyłam - aż takim desperatem nie jestem.

Co do cheaneya to kupiłem z 5 par trzewików również w sklepie cheaneya - żadna nie była idealna. Złe szycie (przyszwy delikatnie się mijają) powoduje, że po kilku godzinach noga się męczy akurat w źle uszytym bucie. Pomijam nienaturalne marszczenie buta. Value for money to jednak dla mnie Meermin - aż takich niedoróbek nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.