Skocz do zawartości

Płaszcz


pirat

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

Wrócę do tematu, bo właśnie jestem przed 3. miarą dyplomatki, na którą kupowałem materiał i ciekaw jestem Waszego zdania. Nie zakładałem nowego wątku, bo chciałem uniknąć wrzucania drugiego pod rząd zamówienia u p. Sekuły, jeśli nie jest to zgodne z regulaminem to bardzo proszę o wyodrębnienie nowego tematu.

Szukałem ciepłego zimowego płaszcza, ale nic z RTW nie odpowiadało moim oczekiwaniom, które były następujące:

- dwurzędowy Chesterfield z szerokimi klapami 

- kończący się 1-2 cm nad kolanem

- ciepły, odpowiedni na mrozy

- pojedynczy rozporek, brustasza, kieszenie z patkami, rękaw z mankietem, bez dragona

W trakcie szycia zestawu koordynowanego u p. Sekuły dowiedziałem się, że przyjmuje też zamówienia na płaszcze. Cena za igłę ogólnie niemała, ale jak na bespoke śmieszna - 1000 zł. Stwierdziłem, że zamiast zdać się na przykrótkie okrycia z SuSu wolę za tę samą cenę uszyć na miarę i pozwolę zarobić porządnemu rzemieślnikowi póki jeszcze pracuje. Materiał kupiony na ebayu, czysta wełna Dugdale Bros o gramaturze 600 g/mb, z przodu do linii bioder i w przednim panelu rękawa płaszcz będzie ocieplony pojedynczą warstwą wełnianej watoliny. Konstrukcja na płótnie. Krój na zdjęciu odrobinę mniej wytaliowany niż w rzeczywistości, p. Stanisław tym razem nie upiął naddatku materiału tylko zaznaczył kredą. Co sądzicie? :)

IMG_20190108_193641.jpg

IMG_20181204_114934.jpg

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawy pojawią się na najbliższym spotkaniu ;) tak, to druga miara, na pierwszej płaszcz miał ze 130 cm w klatce. Nogi się pode mną ugięły, bo nie wiedziałem czy to da się w ogóle wytaliować, ale p. Stanisław zrobił to rozmyślnie, bo materiału miał aż za dużo i efekt jest jak widać. Żałuję tylko, że z wrażenia nie zrobiłem zdjęć konstrukcji od środka, bo wyglądała wspaniale. Teraz już będzie ocieplenie i podszewka, więc przepadło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum na płaszcz to 20 oz. optymalnie od 22-25 oz. I tu nie chodzi tylko o komfort termiczny, tylko o trzymanie przez płaszcz kształtu, gdyż lekki materiał będzie zbyt wiotki.,Podana gramatura 450 gsm/13.5 oz. nadaje się na marynarkę .,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mayor napisał:

Minimum na płaszcz to 20 oz. optymalnie od 22-25 oz. I tu nie chodzi tylko o komfort termiczny, tylko o trzymanie przez płaszcz kształtu, gdyż lekki materiał będzie zbyt wiotki.,Podana gramatura 450 gsm/13.5 oz. nadaje się na marynarkę .,

Przecież napisałem w poście ze zdjęciami, że materiał to ostatecznie Dugdale Bros o gramaturze 600 g/mb. Jakoś nie jestem przyzwyczajony do podawania wartości w uncjach ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.