Jump to content

Producenci butów: La Zigne


adamW
 Share

Recommended Posts

Też o to pytałem, klasycznebuty na maila o markę nie raczyły odpowiedzieć ale znalazłem na ich fb taką informację:

Cytuj

La Zigné to wschodzący producent. Marka o zasięgu europejskim, której założeniem jest produkowanie najwyższej klasy obuwia. Obecnie produkcja prowadzona jest na terenie Hiszpanii, Portugalii oraz Anglii. Kraj oraz fabryka wybierana jest względem modelu oraz testów, które wykonane są na każdym modelu. Na tej podstawie La Zigné buduje swoją siłę. Każdy but produkowany jest w fabryce, która uszyje go według założeń oraz standardów jakie ma spełniać. Marka w pełni skupiona jest na Kliencie oraz jego oczekiwaniach. Pełną premierę oraz wszystkie kolekcje planowane są na IIIQ 2017, wtedy też marka na dobre zagości w internecie. Na te chwile marka jest na etapie kompletowania asortymentu i zbierania opinii na temat modeli oraz preferencji klientów. 

 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli można, zanim @Zajac Poziomka się wypowie: bardzo ładny kolor zamszu, ale na razie widzimy tylko zdjęcia; zdjęcia te są zbyt małe, aby ocenić szczegółowo jakość wykonania. Podwójne zapięcie dodaje ciężkości, a przy niezbyt dynamicznym kopycie efekt końcowy jest dla mnie dość kapciowaty. Ponadto z mojego doświadczenia wynika, że gumowe podeszwy typu dainite w butach z tej półki cenowej prawie zawsze są niewygodne. Moje doświadczenie nie jest wielkie, ale o ile dobrze kojarzę, @szewc24.pl to potwierdza.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem skąd pomysł, że uwielbiam monki, mam jedną parę pojedynczych i jedną podwójnych :) czyli o wiele mniej niż większość udzielających się w JBMDNS forumowiczów :) 

Moim zdaniem po tych zdjęciach ciężko oceniać, widać że robił je ktoś kto niespecjalnie potrafi fotografować buty. Zdjęcia są dosyć nieatrakcyjne ale też zostały zrobione pod takimi kątami pod którymi mało które buty wyglądają dobrze. Zamsz wygladą na dobrej jakości, pytanie na ile były podrasowywane kolory, bo to też bardzo zmienia odbiór zdjęć zamszowych butów.

Link to comment
Share on other sites

@adamW, tak się składa, że właśnie dziś po konsultacji ze sklepem postanowiłem je zamówić. Jak do mnie dotrą postaram się napisać coś więcej, choć muszę zaznaczyć, że nie mam dużego doświadczenia w dziedzinie szytego obuwia. Z rozmowy z obsługą dowiedziałem się, że podeszwa to York - połączenie skóry i gumy, natomiast sam but wypada w podobnej tęgości co Berwick.

Link to comment
Share on other sites

Do mnie dotarły dziś. Zamawiałem 41.5 czyli 7.5UK.

Yanko muszę mieć większe kopyta (961, 962) bo 915 jest dla mnie za ciasne, a i te większe kopyta są dość na styk. W La Zigne mam za to pełno luzu w każdym kierunku (aż za dużo). By było ciekawiej La Zigne ma w środku nabite stemplem rozmiar 41 (a nie 41.5).

Dla porównania zamsz - od lewej na pierwszym zdjęciu (wszystkie to 7.5UK/41.5):
- La Zigne 7770 Brown Suede

- Carlos Santos 7905 Brown Suede

- Yanko 744Y Testa Moro

- Berwick 4320 Brown Suede RS

Potem więcej zdjęć La Zigne (z lampą i bez). La Zigne idą do zwrotu bo jak na moje za obszerne dla stopy jak i z zewnątrz wizualnie.

IMG_8728.JPG

IMG_8729.JPG

IMG_8730.JPG

IMG_8731.JPG

IMG_8732.JPG

IMG_8733.JPG

IMG_8734.JPG

IMG_8735.JPG

IMG_8736.JPG

IMG_8737.JPG

IMG_8738.JPG

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Przyszły też moje. Rozmiar 40,5 okazał się być trafionym (długość stopy 275 mm, obwód śródstopia 245 mm). Po założeniu nic nigdzie nie ciśnie, luzu też nie uświadczyłem poza lewym śródstopiem (co wynika z tego, że moja lewa stopa jest niższa niż prawa w tym miejscu). Natomiast klamerki zapinam najciaśniej jak się da, co rodzi moje pierwsze pytanie - czy po rozbiciu nie będą za luźne w podbiciu. 
Kolejna kwestia to sprawa wizualna - czy nie wydają się zbyt obszerne, o czym wspominał @arekx. Na pewno są mniej "wytaliowane" niż GR ze zdjęcia (proszę mi wybaczyć, ale nie posiadam jeszcze półbutów szytych), które znowu są o pół rozmiaru za ciasne (początki kupowania butów, które nie są za duże). 
Zdjęcia robiłem bardzo szybko, dlatego jakość nie powala. Nie oddają dobrze koloru butów - w rzeczywistości zamsz jest nieco ciemniejszy, choć nie aż tak jak na zdjęciach sklepowych. 
Rozważam w głowie kwestię zwrotu, ale na pewno wstrzymam się do wieczora z decyzją, wobec czego prosiłbym bardziej doświadczonych Forumowiczów o wyrażenie swojej opinii nt. tych butów. 

lazigne01.jpg

lazigne02.jpg

lazigne03.jpg

lazigne04.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Hush, im dłużej patrzę na te buty, tym bardziej utwierdzam się w Twoich słowach. Zdaję sobie sprawę, że kopyta pokroju Yanko 915 nie są dla mnie, ale nawet przeglądając zdjęcia innych Forumowiczów z JBMDNS, monki Berwicka wydają się zgrabniejsze. Dodatkowo buty mają dziwnie niski zapiętek, co widać na zdjęciu (wystające prawidło).

Link to comment
Share on other sites

A to co, wszystkie buty muszą mieć ładne i smukłe kopyto? Oczywiście, że LZ nie jest tak smukłe jak 915 Yanko, Caslos Santos i inne, ale nie wszystkie buty takie być muszą. Weźmy np. Shoepassion, których co do zasady kopyta też są brzydkie jak noc, niemniej jednak są na poziomie `akceptowalności` a przede wszystkim są szalenie wygodne.

Tutaj widzę to samo, buty nie są piękne, ale ujdą. Byleby się dobrze i wygodnie nosiły. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Panowie, interesuje mnie jeszcze jedna kwestia - jak bardzo zamsz się rozbija podczas noszenia? Obawiam się tego, że but jest dziś dobry, ale po kilku założeniach po prostu będzie "człapał". Berwicki 242 "rozbiłem" o dobre pół rozmiaru, jeżeli te rozbiły by się podobnie, to z pewnością będą za duże w śródstopiu. 

Link to comment
Share on other sites

Bez przesady. To koryto jest brzydkie; bliżej mu do kształtu jajka, niż stopy.

Nie generalizujmy. Szerokość stopy nie jest zawsze powiązana z wysokością podbicia. Stopa może być wąska, a z wysokim podbiciem, może być szeroka, a z niskim podbiciem etc. etc. Producenci butów tę zależność mają na względzie i można znaleźć kopyto nam odpowiadające - nie mówię, że w ofercie jednej firmy. Dotyczy to zwłaszcza monków i derby, które w odróżnieniu od oksfordów, wybaczają jakiś margines niedopasowania.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mocne słowa padają w waszej strony o tych kopytach, Ja mam standardową stopę o tęgości G (a nie stopę Hobbita ;) ) i zamszowe monki La Zigne są dla mnie bardzo dobrze dopasowane. Przy Berwicku miałem problem z początkiem podbicia (pozostawało tam za dużo wolnej przestrzeni co mogło powodować kiepsko wyglądające załamania). Jednak w przypadku tych monków problemu tego nie mam.  Nie każde kopyto musi być smukłe i dynamiczne. 

 

@jack13th dowiemy się tego po relacjach pierwszych użytkowników . Po cichu mam nadzieję, że ten zamsz nie będzie tak podatny na rozbicie jak ten od Berwicka. Jakościowo jest na pewno lepszy to widać po kontakcie z nimi "na żywo", zobaczymy jak będzie po dłuższym użytkowaniu.

 

IMG_1840.thumb.JPG.1748f15b42e2ec899bc141f6247ffa3d.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.