Skocz do zawartości

Producenci butów: La Zigne


adamW

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem wczoraj w sklepie klasyczenebuty, i oglądałem te monki. Mam jak najbardziej pozytywne odczucia. Nie jest to kopyto typu Y915, czy Carlos Santos, ale  na stopach wyglądają bardzo dobrze. Dużo lepiej niż na zdjęciach.  Na pewno nie gorzej niż Berwicki, ale są o wiele bardziej wygodniejsze od pierwszego założenia. Myślę, że w tym przedziale cenowym, są świetną alternatywą dla nich. 

Gdybym miał coś powiedzieć o rozmiarach, myślę, że trzeba brać taki sam, jak w przypadku Berwick 3536, ewentualnie 0,5 nr mniej. 

Będzie to  mój najbliższy zakup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kilkumiesięczne longwingi La Zigne 7730 Whisky (golfy z okładami xD) wyglądają tak.
Nie jestem przesadnie zadowolony z tego jak się złamały, szczególnie prawy na przyszwie. Jakieś opinie co do jakości skóry? Wykończeniu nie mam niczego do zarzucenia w tej kategorii cenowej. Bardzo ładne ażurowanie. 

IMG_20170713_161622.jpg

IMG_20170713_161632.jpg

IMG_20170713_161638.jpg

IMG_20170713_161648.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja byłem tydzień temu w KB i zainteresowały mnie buty tej firmy. Piękne kolory zamszowych butów mają. Sam zamówiłem wczoraj monki. Są ciemno -brązowe , zamszowe i takie jak ja zamówiłem , taka nieco z szorstkim, nie błyszczącym licem. Niestety 40 trochę za wąska ( Berwick noszę 39.5)  . Skóra podoba mi się, taka gruba ale bardzo miękka, lejąca się. Bardzo wygodne pomimo wąskości , pomimo wyglądu moja stopa czuje się komfortowo. Zostawiłbym sobie ale mam bardzo sźeroką stopę 25.5 cm i większy nr będzie za długi ( już mam w czubku 1.5 cm luźno) 

IMG_0486.JPG

IMG_0487.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to tak wygląda ale mam taką kostkę boczną i ona tak wypukla. Wystarczy ze skóra w tym miejscu się rozciągnie i but całkiem przestaje być ciasny . To nie obwód śródstopia tylko szerokość w miejscu tej kostki. Nie wystaje mi tylko w butach , które mi spadają z pięty. Nawet kopyto 026 Loake tam mam. Ale tu jest bardzo widoczne. A but nie jest ciasny. Bo to jest punktowe miejsce 

np w tych chesterach mam o wiele bardziej ściśnietą stopę bo ta kostka nie ma jeszcze miejsca. Po tygodniu już są komfortowe . 

IMG_0385.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy ktoś z szanownego grona użytkuje jeden z modeli  La Zigne za kostkę? Mnie interesuje model 91126N Mahogany. Pierwotnie miałem zamówić Berwicki 322 w kolorze tan. Markę znam, mam trzy pary ich butów i prezentują uczciwy stosunek jakości do ceny.  Ale te La Zigne przykuły moją uwagę zamkniętą przyszwą, do tego mają bardzo atrakcyjną cenę i piękny kolor skóry. - Tylko ta cena nie daje mi spokoju. Skoro sklep obniża cenę, to buty nie schodzą z półek. Pytanie dlaczego? Nieznana marka, czy kiepska jakość?

 

Druga kwestia, buty ( zarówno B. jak i LZ )  są wykonane ze skóry anilinowej, która z tego co wyczytałem jest bardzo podatna na poplamienia, odbarwienia, łatwo łapie wodę.  Czy ktoś od strony praktycznej może mi powiedzieć jak ma się sprawa po odpowiednim zaimpregnowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 6 months later...

Zniknęła marka La Zigne, pojawiła się marka https://sklep.klasycznebuty.pl/partigiani,299.html

Internet nic o niej nie wie, więc spodziewam się, że jest to po prostu rebrand.

Byłem w sklepie w minioną sobotę i muszę przyznać, że na podeszwie był naklejony kawałek skóry z logiem (nie wytłoczony jak ma to miejsce w każdej innej marce).

Spodziewam się, że są to po prostu te same buty i po zerwaniu skórki z podeszwy byłby napis La Zigne. Kolekcja również wygląda bardzo znajomo.

Czemu tak? Nie przyszło mi to początkowo do głowy, więc nie pytałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.