Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

@Breslauer, dzięki za wskazówkę. Co rozumiesz przez  "Częściowo gumowa podeszwa"? Na stronie niestety nie widac butów od spodu. 

 

Gumowa warstwa sięga od czubka buta do mniej więcej wysokości glanka.  Podobne rozwiązanie jak w przypadku częściowego podzelowania buta,  z tym że tutaj masz tak fabrycznie wykończoną podeszwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze,

 

powoli dojrzewam do tego, żeby kupić (pierwsze w życiu) porządne buty. Z wielu możliwości skłaniam się do Church's Buckden http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=4&catid=47&shoeid=7173&selectedsizeid=6&selectedfitid=2&stype=1 lub Yanko z Patine.pl. Liczę na to, że ktoś kompetentny doradzi mi jak wygląda stosunek jakości Yanko do Church's z tej półki jakościowej?

 

Czy warto zawracać sobie głowę butami za takie pieniądze jeśli będę używał ich często i to jeżdżąc komunikacją miejską? Nie będą się zanadto niszczyły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze,

 

powoli dojrzewam do tego, żeby kupić (pierwsze w życiu) porządne buty. Z wielu możliwości skłaniam się do Church's Buckden http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=4&catid=47&shoeid=7173&selectedsizeid=6&selectedfitid=2&stype=1 lub Yanko z Patine.pl. Liczę na to, że ktoś kompetentny doradzi mi jak wygląda stosunek jakości Yanko do Church's z tej półki jakościowej?

 

Czy warto zawracać sobie głowę butami za takie pieniądze jeśli będę używał ich często i to jeżdżąc komunikacją miejską? Nie będą się zanadto niszczyły?

 

Co do pierwszego pytania czyli co lepsze.....  Nie mam żadnej z tych marek ale użytkuję  buty robione przez szewca, gdzie szew łączący, podeszwę z pasem, jest umieszczony w kanale i całkowicie zamknięty. Jak dla mnie to jest to po prostu lepsze i trwalsze rozwiązanie, zwłaszcza w porównaniu do użytkowanych butów RTW z otwartym kanałem.  Wybrałbym więc raczej Yanko. Również dlatego, że oprócz takiej metody wykończenia podeszwy (i być może większej jej trwałości) możesz je zamówić w "naszym sklepie" gdzie ewentualna wymiana na inny rozmiar będzie po prostu łatwiejsza niż bawienie się w majlowanie do pracowników Herringa i wysyłanie paczek przez pół europy :)

 

W tym wątku powstała umowna klasyfikacja obejmująca niektóre marki obuwniczne

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/351-klasyfikacja-angielskich-marek-obuwniczych-wg-jakości/

 

Gdzieś na forum padła chyba opinia, że Yanko można by porównać z Crockett&Jones

 

Co do trwałości w ujęciu ogólnym....  Jak zamierzasz mieć tylko jedną parę butów to po prostu szybko je wykończysz. Jak planujesz użytkowac aż dwie pary na zmianę.... to i tak je załatwisz prędzej niż później :)  Warto mieć kilka par butów (niekoniecznie wszystkie muszą być top of the top) i używać je zamiennie (i stosownie do okoliczności).  Odebrane od szewca niespełna półtora roku temu wiedenki używam średnio intensywnie - zwykle raz na tydzień - i nie dostrzegam jakichś śladów zużycia, a czasami zdarza mi się pokonywać w nich znaczne odległości.

Odpowiadając bezpośrednio na pytanie "Czy warto zawracać sobie głowę butami za takie pieniądze?" odpowiem, że warto ale jest to jednocześnie hobby, no i przede wszystkim buty mają być wygodne ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci jeszcze podrzucę dzisiejszy ebay-find o ile dobrze odczytuję że szukasz 7.5F ;)

http://www.ebay.co.uk/itm/Sanders-Stockholm-brown-plain-cap-Oxford-shoes-size-7-5-width-fitting-F-/181168389351?

Sprzedawca sprawdzony, możesz próbować jeszcze ponegocjować.

 

Dobrze odczytujesz, bardzo dziękuję za linka. Nie przełamałem jeszcze do końca oporów przed zdalnym kupowaniem butów (Church's Buckden będę miał okazje przymierzyć) ale jest to jakaś alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego pytania czyli co lepsze.....  Nie mam żadnej z tych marek ale użytkuję  buty robione przez szewca, gdzie szew łączący, podeszwę z pasem, jest umieszczony w kanale i całkowicie zamknięty. Jak dla mnie to jest to po prostu lepsze i trwalsze rozwiązanie, zwłaszcza w porównaniu do użytkowanych butów RTW z otwartym kanałem.  Wybrałbym więc raczej Yanko. Również dlatego, że oprócz takiej metody wykończenia podeszwy (i być może większej jej trwałości) możesz je zamówić w "naszym sklepie" gdzie ewentualna wymiana na inny rozmiar będzie po prostu łatwiejsza niż bawienie się w majlowanie do pracowników Herringa i wysyłanie paczek przez pół europy :)

 

W tym wątku powstała umowna klasyfikacja obejmująca niektóre marki obuwniczne

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/351-klasyfikacja-angielskich-marek-obuwniczych-wg-jakości/

 

Gdzieś na forum padła chyba opinia, że Yanko można by porównać z Crockett&Jones

 

Co do trwałości w ujęciu ogólnym....  Jak zamierzasz mieć tylko jedną parę butów to po prostu szybko je wykończysz. Jak planujesz użytkowac aż dwie pary na zmianę.... to i tak je załatwisz prędzej niż później :)  Warto mieć kilka par butów (niekoniecznie wszystkie muszą być top of the top) i używać je zamiennie (i stosownie do okoliczności).  Odebrane od szewca niespełna półtora roku temu wiedenki używam średnio intensywnie - zwykle raz na tydzień - i nie dostrzegam jakichś śladów zużycia, a czasami zdarza mi się pokonywać w nich znaczne odległości.

Odpowiadając bezpośrednio na pytanie "Czy warto zawracać sobie głowę butami za takie pieniądze?" odpowiem, że warto ale jest to jednocześnie hobby, no i przede wszystkim buty mają być wygodne ;)

 

Dziękuję za wyczerpujący i pouczający komentarz. Na pewno będę je użytkował na zmianę z innymi, które nie spełniają standardów forumowych. Nie jest to dla mnie jeszcze hobby i staram się zacząć od czegoś klasycznego i minimalistycznego. Dlatego nie przemawiają do mnie buty typu derby z dodatkami i ażurowaniem. W przypadku Yanko/Patine.pl oznacza to zamówienie którychś wiedenek ale w wersji brązowej (nie ma jej w ofercie na stronie, ale dystrybutor zdaje się obiecywał, że może sprowadzić nietypowe kombinacje kolorów i modeli). Natomiast Church's Buckden po prostu bardzo mi się podobają i za to winię moderatora globalnego Mosze, który zaprezentował je na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym zapytać się o te buty: 
http://www.massimodutti.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/duttipl/pl/30220004/678590/2108506/BUTY%2BW%2BSTYLU%2BDERBY%2BZE%2BSKORY%2BNAPPA%2BZE%2BZDOBIENIEM%2BBROGUE

 

Czy jakość wykonania jest zadowalająca? To mój pierwszy zakup ze sklepu massimo dutti, więc przepraszam za pytanie.

No i jak wypada rozmiarówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie i tak nic lepszego nie dostaniesz. A rozmiarówka to (przynajmniej w moim wypadku) jedna wielka loteria ;-) Chyba jeszcze nigdy nie trafiłem za pierwszym razem u nich w odpowiedni rozmiar. 

 

EDIT

Nie do końca rozumiem opis składu tych butów  - pozwolę sobie skopiować:

  • PODSZEWKA
  • 10%SKÓRA KOZIA
  • PODSZEWKA
  • 10%SKÓRA KOZIA
  • 60%SKÓRA Z KROWY
  • PODSZEWKA
  • 10%SKÓRA KOZIA
  • 60%SKÓRA Z KROWY
  • 30%BAWEŁNA
  • WARSTWA WIERZCHNIA
  • 100%SKÓRA Z KROWY
  • PODSZEWKA
  • 10%SKÓRA KOZIA
  • 60%SKÓRA Z KROWY
  • 30%BAWEŁNA
  • WARSTWA WIERZCHNIA
  • 100%SKÓRA Z KROWY
  • PODSZEWKA
  • 10%SKÓRA KOZIA
  • 60%SKÓRA Z KROWY
  • 30%BAWEŁNA
  • WARSTWA WEWNĘTRZNA
  • 100%TPU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, czyli już się nie zastanawiam, ale zastanawiam się, czy ewentualnie nie zwrócić. Mokasynki z Zary, na lato. Nie mam wielkich oczekiwań, mają być w miarę ładne, pasować i wytrzymać sezon. Ktoś ma jakieś uwagi, a najlepiej, doświadczenia? Takie cudo:

 

http://www.zara.com/pl/pl/man/buty/mokasyny/ciemne-klasyczne-mokasyny-c434633p1049401.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy zatem szczerzy i konsekwentni w naszych opiniach - źle leżąca marynarka wykonana z dobrej jakości tkaniny również powinna zbierać komplementy, że "przynajmniej wełna jest dobra gatunkowo".

 

 I w drugą stronę: dobrze leżący garnitur z poliestru przynajmniej dobrze leży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj jedną parę butów w Massimo Dutti, niestety pierwsze co rzuciło mi się w oczy to paskudne zagięcia skóry, wyglądało to jakby cienka, wierzchnia warstwa skóry była doklejona do reszty, tworzył się swego rodzaju pęcherz powietrza, nie chciałbym widzieć tych butów po kilkunastu wyjściach. Fakt, na półce obuwie w większości prezentuje się bardzo ładnie, czar niestety pryska po wzięciu obuwia do dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.