Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chcesz mieć tylko jedne buty na takie okazje, to dobrze kombinowałeś od początku - potrzebujesz czarnych oksfordów. Problem w tym, że regularna lektura forum skutecznie leczy z pomysłu posiadania tylko jednych butów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam kupno 2 par butów przeznaczonych do wykorzystania na co dzień firmy - głównie spotkania handlowe z klientami, narady itd. Dodam, że w firmie obowiązuje ubiór "business casual". Zazwyczaj chodzę do pracy w bawełnianych spodniach (czasem jeansach), marynarce, koszuli (raczej bez krawata, chociaż czasem zakładam). Dodam, że niestety bardzo dużym ograniczeniem jest dla mnie rozmiar stopy tj. 32,5 cm długości - w polskich realiach daje to zazwyczaj rozmiar 47 lub 48, chociaż bywają tu wyjątki tzn. buty sportowe to czasem nawet 49. Rozważałem zakup tych egzemplarzy:

 

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&shoeid=3064&colourid=1658&brandid=6 (rozmiar 13 G)

 

 

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=3062 (rozmiar 13)

 

Pierwsze pytanie, to czy UK13 będzie na mnie pasował. Drugie pytanie to, czy ktoś mógłby zaproponować mi jakieś alternatywy w przystępnej cenie (idealnie byłoby w okolicy 100 funtów, jednak jestem skłonny trochę dołożyć jeżeli nie będzie innej opcji). Szukałem brązowych skórzanych brogsów w moim rozmiarze, raczej na cienkiej podeszwie, i w okolicach 100 funtów, jednak nie udało mi się znaleźć niczego odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po pierwsze dzień dobry,

Po wtóre - mam sprawę, otóż mam okazję kupić buty w Anglii ale nie osobiście. Chciałbym kupić oxfordy (niebawem biorę ślub) takie aby służyły także na inne okazje - jak najbardziej klasycznie. Nie mam niestety na to dużo pieniędzy (student) bo tylko około 500 zł. Podobno w Anglii za tą cenę (powiedzmy 100 funtów) można kupić coś sensownego. Niestety nie będę mógł tego przymierzyć przed kupnem z oczywistych względów. Czy możecie polecić jakąś stronę gdzie takie buty można kupić a jednocześnie przymierzyć je przedtem w Polsce (Warszawie)? 

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po pierwsze dzień dobry,

Po wtóre - mam sprawę, otóż mam okazję kupić buty w Anglii ale nie osobiście. Chciałbym kupić oxfordy (niebawem biorę ślub) takie aby służyły także na inne okazje - jak najbardziej klasycznie. Nie mam niestety na to dużo pieniędzy (student) bo tylko około 500 zł. Podobno w Anglii za tą cenę (powiedzmy 100 funtów) można kupić coś sensownego. Niestety nie będę mógł tego przymierzyć przed kupnem z oczywistych względów. Czy możecie polecić jakąś stronę gdzie takie buty można kupić a jednocześnie przymierzyć je przedtem w Polsce (Warszawie)? 

 

Pozdrawiam serdecznie

Niestety, ale ja nie kojarzę takiej możliwości, więc chyba będziesz musiał kupić bez przymiarki.

 

Czy planujesz mieć wesele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia o tyle, że na weselach się:

 tańczy, wznosi toasty, tańczy, przyjmuje życzenia od gości, tańczy, składa podziękowania rodzicom, tańczy, kroi tort weselny, tańczy i robi się jeszcze parę ciekawych rzeczy (w tym tańczy)   :)

 

Trochę ponad Twój budżet możesz zamówić takie klasyczne (trochę nawet oldschoolowe) wiedenki u Pana Duranca.

 

 

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/168-warszawa-szewc-ryszard-duranc-aleje-jerozolimskie/page-4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w sumie to chciałbym kupić takie buty niejako po pretekstem ślubu, obawiam się że długo może być mnie nei stac na szerszą gamę dobrych butów, a jak wiadomo złe buty rujnują wszystko.

Ja poniższe buty z poniższych linków jakościowo wypadają względem jakości oferowanej przez p. Duranca?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem użytkownikiem butów od Duranca więc nie chciałbym się autorytarnie wypowiadać. Zadaj pytanie tym Kolegom z wątku o Durancu, którzy zamówili. Aleeeee......  przy tym budżecie raczej nie ryzykujesz kupienia chłamu. To na pewno porządnie wykonane buty, a główne uwagi krytyczne na forum są takiego rodzaju, że w zbliżonym budżecie można kupić ładniejsze (zgrabniejsze/bardziej smukłe)  buty w necie w którymś ze sklepów zagranicznych. Ja bym nie skreślał jednak Duranca z powodu oldschoolowych kopyt, które używa. Poczytaj sobie relację Zakiego i komentarze pod artykułem:

 

 

http://www.szarmant.pl/buty-na-zamowienie-ryszard-duranc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak, planuje miec wesele. Czy to cos istotnego zmienia?

 

Tak jak napisał kolega wyżej, pół dnia i pół nocy jest się na nogach, więc warto kupić buty wygodne. Może upraszczam, ale w przypadku butów GYW oznacza to, że trzeba wydać na nie trochę więcej niż mniej, jeśli nie chcesz ich wcześniej rozchodzić. Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że tańsze buty GYW są robione z twardszych/sztywniejszych skór, często lakierowanych, które wymagają dłuższego rozchodzenia, niż te z wyższej półki. Jeśli nie będziesz polował na ebay, allegro, jakieś przeceny itp. to 500pln oznacza niską, jeśli nie najniższą półkę GYW.

 

Po drugie, jeśli robisz wesele, które zwykle kosztuje co najmniej kilka tysięcy złotych, to nie rozumiem jak możesz godzić się na to, że w tak ważny dzień, w kórym jesteś jednym z dwóch głównych bohaterów, nie możesz wyrwać kilu stów więcej na przyzwoite buty. Rozumiem, że nie każdego stac na buty za 700 i więcej pln (np. Meermin, który wygląda przyzwoicie i jest całkiem wygodny http://meermin.es/ficha_articulo.php?id=2033), ale ja bym wolał porządne buty, które przydadzą mi się na różne okazje, niż karmić i poić jakąś daleką rodzinę/znajomych, płacić kapeli, fotografowi za sesję pod chmurką itp.

 

Nie piję do Twoich wyborów, bo Cie nie znam i nie wiem ile będzie Ciebie i Twoją rodzinę kosztowała ta impreza, ale praktyka w kraju jest taka, że w kosztorysie weselnym ubiór pana młodego jest na ostatnim miejscu.

 

W skrócie, za 500pln cos znajdziesz, ale dużego wyboru nie masz. Poczytaj wątek o butach trochę taniej, poszperaj na ebay i jak wypatrzysz konkretne marki (np. Bexley) to poczytaj na forum opinie użykowników o tych markach i konkretych modelach - wszystko tu znajdziesz.

 

Jaki nosisz rozmiar i kiedy ślub?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie Duranców jakieś sensowne RTW, które mógłbyś przymierzyć, to mogłyby być Prime Shoes w outletowych cenach

 

 

http://www.sport-elite.pl/konfgal1.html

 

http://www.sport-elite.pl/konfekcja.html

 

rzuć okiem np. na ten temat

 

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/1789-producenci-marki-butów-prime-shoes/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poważne podejście do tematu.

Numer noszę 44-44,5, ślub mam we wrześniu.

Na marginesie dodam, że uwagi o kapeli czy karmieniu dalszej rodziny , a w szczególnosci o "godzeniu się", nie trafione - wesle będzie kameralne co nie oznacza umniejsza rangi wydarzenia. Praktyka o której piszesz owszem istnieje ale nie jest moim udziałem. Myślałem, że te około 500 zł to suma za jaką kupie już buty (np. te w linkach podanych przeze mnie powyżej - czy one są sensowne?) o sensownej jakości, które służyć będą dobrze i dłużej. Tak więc tu się z Tobą zgadzam - też wole takie buty. Rozumiem że za 500 zł takich nie trafię (chyba że cud okazja na allegro). Czy podniesienie budżetu do 700 zł zmienia postać rzeczy?

@Breslauer - dziękuję za linki, przeglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poważne podejście do tematu.

Numer noszę 44-44,5, ślub mam we wrześniu.

Na marginesie dodam, że uwagi o kapeli czy karmieniu dalszej rodziny , a w szczególnosci o "godzeniu się", nie trafione - wesle będzie kameralne co nie oznacza umniejsza rangi wydarzenia. Praktyka o której piszesz owszem istnieje ale nie jest moim udziałem. Myślałem, że te około 500 zł to suma za jaką kupie już buty (np. te w linkach podanych przeze mnie powyżej - czy one są sensowne?) o sensownej jakości, które służyć będą dobrze i dłużej. Tak więc tu się z Tobą zgadzam - też wole takie buty. Rozumiem że za 500 zł takich nie trafię (chyba że cud okazja na allegro). Czy podniesienie budżetu do 700 zł zmienia postać rzeczy?

@Breslauer - dziękuję za linki, przeglądam.

Nie widziałem butów polecanych przez Kozła, ale możesz mu zaufać :)

 

Jesli masz daleko do Warszawy, to pozostaje np. internet. Ja bym brał te Meerminy, które wkleiłem i zamówiłbym je jak najszybciej, żeby mieć czas na zwrot i wymianę na większe/mniejsze, jesli będzie taka potrzeba.

 

Wpisz sobie "Bexley" w wyszukiwarkę forumową i poczytaj opinie o tych butach, pielęgnacji, robieniu lustra itd. O Herringach/Loake też napisano multum postów, więc poszukaj tego na forum - nikomu nie chce się odpowiadać po raz setny na to samo pytanie, więc efekt jest taki, że prędzej dostaniesz odpowiedź od kogoś kto ma jedną parę Bexleyów i są to jego najlepsze buty (które niedawno kupił), niż od kogoś kto przerobił Bexleye i inne marki oraz napisał o tym na forum kilka razy. Powinno Ci bardziej zależeć na opinii tych drugich, więc poszukaj ich postów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki za rady.

Wiecie może coś na temat rozmiarówki Meerimnów? Jak mówiłem do pierwsze tego typu buty jakie będę miał - gdzie w Warszawie moge sprawdzić jaki mam rozmiar w tego typu butach tak zeby pasowały do Meerminów? Czy może nie ma takiej szansy i na czuja muszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Poszukaj na forum w temacie Meerminów.

Zmierz swoją wkładkę w butach o podobnym kopycie.

Jaki masz rozmiar?

 

Poszukaj na styleforum - wpisz w google "Meermin Carmina 2nd brand"

 

2.Wyślij zapytanie do firmy.

Poszukaj tematu jak zmierzyć swoją stopę i podaj im długość i szerokość.

Znają angielski, chętnie odpowiadają.

 

Czas realizacji- 30 dni od daty zamówienia.

Może być szybciej jak mają rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiem jak ja robię. 

 

Odrysowałem moją stopę na kartce papieru i naniosłem na to wymiary. Zeskanowałem to i trzymam na kompie jako plik graficzny, 

 

Jeśli interesują mnie dane buty, wysyłam do firmy ten skan z prośbą o dobranie odpowiedniego rozmiaru. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.