Skocz do zawartości

Mokasyny vs Skarpetki


Gość Matt

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Mam pytanie odnośnie mokasynów, dobrze wiem (i nie trzeba mi tego tłumaczyć), że do mokasynów nie nosi się skarpetek. Jednakże, kiedyś w magazynie "Male Men" (niestety ale nie mam już tego numeru) były pokazane specjalne skarpetki, które nadawały się do mokasynów (i nie chodzi mi w tym momencie o tzw. "stopki")

O ile dobrze pamiętam wyglądały bardzo podobnie do takich:

http://madetm.files.wordpress.com/2009/ ... vliv01.jpg

Ich wysokość sprawia, że nie widać ich, a jednak zwłaszcza przy intensywnym noszeniu butów podczas wiosenno letnich miesięcy nogi się pocą itp.

Moje pytanie jest takie, czy wiecie gdzie można w Warszawie dostać tego typu skarpetki (loafer socks) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że Mattowi chodziło o mokasyny typowo na lato - robione z zamszu lub nubuku, jak np. słynne Tod's. Faktycznie nie założenie skarpetek do klasycznych, skórzanych mokasynów byłoby według mnie sporym nadużyciem. ;)

Cytując po raz kolejny Corinne Lechevalier: "Te sportowe buty (...) nosi się wyłącznie no gołą stopę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się orientuję, to Mattowi chodziło o takie stopki, które nie zakrywają wierzchniej części stopy. Pomimo wzmianki na temat mokasynów, to poszukiwane skarpetki są nieodzowne w przypadku noszenia deck shoes, które zakrywają cholewką dużo mniejszy fragment stopy, a wtedy ,bez wątpienia ładne, stopki mr-vintage już nie będą pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w H&M w dziale męskim brak tego typu skarpetek, w dziale damskim owszem są ale damska rozmiarówka...

są w H&M, tylko nie pewnie w każdym sklepie

polecam H&M w Wola Parku w Warszawie, całkiem spory wybór, sprzedawane są w kilkupakach (po cztery chyba) za ok 20 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Polecam i skarpetki i sprzedawcę:

http://allegro.pl/burlington-stopki-2-p ... 67671.html

Te z linka są dość grube, bardziej sportowe trochę. Tak jak sprzedawca pisze w aukcji, są z froty. Ten allegrowicz posiada jeszcze jedne, cieńsze stopki. Warto zapytać bo o ile wiem ma ich całkiem sporo. Akurat nie są wystawione. Na lato idealne według mnie, choć te z froty też ok, ale jednak trochę grubsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, ale czemu większość stopek jest w kolorze białym lub czarnym? Do jakiego obuwia to pasuje? Latem nosimy kolory pastelowe. Szukam czegoś brązowego lub niebieskiego w sklepach i nic.

A po co Ci pastelowe stopki skoro ich nie widać? :?

Notabene stopki Burlingtona już kupiłem, ale ich jeszcze nie nosiłem, więc się nie wypowiem co do jakości. Nosiłem natomiast już np. te http://allegro.pl/burlington-skarpety-o ... 57096.html i ich jakość jest po prostu żałosna. Po jednym założeniu i upraniu są porozciągane i pełno na nich "farforcli". Jeżeli cała oferta Burlingtona obecnie się tak przedstawia, to oferowanie ich w Polsce po cenach 40-60 to zwykle złodziejstwo :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby stopki nie były widoczne to oczywiście zgodził bym się z przedmówcami ;-) Mam niebieskie deck shoes i stopki lekko wystają na górnej części stopy. Kupiłem mały zapas skarpetek w Celio, ale pora uzupełnić i w związku z tym szukam alternatywy. Poza tym nie wiem czy zauważyliście ale stopka stopce nierówna - są bardziej i mniej wycięte - o te bardziej jest właśnie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burlingtony nie wystają w moich mokasynach nawet na milimetr. Ja osobiście z dopasowaniem nie widzę problemów - czarny, beżowy i biały starczają. Tym bardziej, że właśnie tak czy siak ich nie widać. One akurat mają krój taki mocno wycięty. O jakości w sumie nie będę się wypowiadał, dopiero jak ponoszę i upiorę kilka razy ;) Jeśli jest faktycznie tak jak mówi kolega, no to... żenua, że się tak wyrażę. Za 10 zł jeszcze obleci, ale za 10 euro (taką cenę miałem na opakowaniu) to zdecydowanie bezsens.

Ja za radą forumowych kolegów na następne zakupy skarpet idę do Calzedoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie polecam. W zeszłym roku kupiłem 3 pary skarpet do mokasynów i każda z nich po 2 założeniach nadawała się do wyrzucenia, poza tym stopa się okropnie pociła a była to bawełna.

No to ja już nie wiem gdzie można dostać trochę lepsze skarpety, żeby nie wydać na nie od razu 50 zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie polecam. W zeszłym roku kupiłem 3 pary skarpet do mokasynów i każda z nich po 2 założeniach nadawała się do wyrzucenia, poza tym stopa się okropnie pociła a była to bawełna.

No to ja już nie wiem gdzie można dostać trochę lepsze skarpety, żeby nie wydać na nie od razu 50 zł :/

Tutaj http://www.woodsofshropshire.co.uk/shop ... ocks/socks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.