Skocz do zawartości

Pierwszy garnitur, pierwszy niewypał


Christophorus

Rekomendowane odpowiedzi

aaa, no to już wiem co miało być inspiracją

 

skoro i tak garnitur idzie na śmieci, to ja osobiście takiemu krawcowi bym nie odpuścił.  abstrahujac od tego, ze ja bym takiego ''dzieła" nigdy nie odebrał, bo jak już go odebrałeś to już rozlane mleko.

na tym etapie zażądałbym dokonania wszystkich zmian zgodnie z umową (zwezenia ramion, wytaliowania, ogolnie wszystko co nie lezy + te takie drobnostki w stylu druga butonierka), bo w sumie co masz do stracenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pośpiech i troszkę zbyt mała wiedza tutaj dały się we znaki. Żałuję, że garnitur odebrałem to fakt, natomiast wszelkie przeróbki owy krawiec wykonuje za free, więc skoro gorzej być nie może to garnitur odstawie na warsztat z powrotem :-P Dam znać zapewne za jakiś czas, co dalej wynikło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pośpiech i troszkę zbyt mała wiedza tutaj dały się we znaki. Żałuję, że garnitur odebrałem to fakt, natomiast wszelkie przeróbki owy krawiec wykonuje za free, więc skoro gorzej być nie może to garnitur odstawie na warsztat z powrotem :-P Dam znać zapewne za jakiś czas, co dalej wynikło :-)

 

To jak robi free... to powiedz mu, zeby rozprul cala marynarke, podniosl przody ( wtedy kozyrka bedzie wyzej i pacha plytsza ) - wymusi to wymiane kolnierza ( bedziesz mial ladniejszy). Niech wszyje porzadnie rekawy bo to jest jakas masakra:)

Acha, i niech nie wali watowki jak u cyborga, tylko niech ladnie wyprofiluje ramiona.

Chyba ze masz jedno ramie wybite ( chyba prawe ) to wtedy musi troszke inaczej przykroic.

W spodniach niech je zwezi i i obnizy stan z tylu. I niech uwaza na lydki, bo masz potezne!

Zeby nie zrobil zbyt ciasnych bo wtedy bedzie sie nadawalo na imprezy w Barze pod blekitna ostryga;-)

 

No. To tyle. A jak Ci powie, ze sie nie da, to daj mu namiary na forum, wtedy dziadkowi wytlumaczymy, ze sie da.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem męczenie tego krawca żeby coś z tym robił byłoby tylko znęcaniem się. I tak nic z tego nie będzie. To jakby od podrzędnego weselnego grajka domagać się żeby grał jak wirtuoz.

 

Dokładnie tak. Krawiec nie umie szyć marynarki, nie udało mu się nawet zgrubnie wstrzelić w rozmiar. Na próby (wiadomo, że nieudane) szkoda czasu - chyba, że właściciel "problemu" jest masochistą. Ja bym próbował odzyskać pieniądze - efekt jest tak zły, że partactwo jest bezdyskusyjne. Może któryś z kolegów-prawników doradzi, jak to najlepiej załatwić.

 

A jeśli chodzi o wybór krawca na pierwszy projekt to już dawno pisałem - trzeba wziąć kogoś znanego i polecanego na forum, którego udane zamówienia są prezentowane przez zaufania godnych forumowiczów. Wiadomo, że taka pracownia nie wypuści z bublem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garniak oddany do poprawki, lista rzeczy którymi kazałem się zająć to:

-zwężenie spodni, przyniosłem mu swoje;

-zwężenie marynarki w ramionach, wytaliowanie jej, zwężenie rękawów. Widzimy się po świętach i wtedy zobaczymy co dalej.

Co do ogólnego kroju, to stwierdził że dwurzędowe garbitury szyje się w taki sposób, a nie na slim fit :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogólnego kroju, to stwierdził że dwurzędowe garbitury szyje się w taki sposób, a nie na slim fit :-P

 

W zasadzie nie wiem, czy po "wynikach" zaprezentowanych na początku stwierdzenia krawca brać na poważnie, ale - niezależnie od kroju chodzi o nadanie ładnej formy oraz zadbaniu o uwydatnienie zalet figury właściciela i zamaskowaniu ew. wad. Jeśli jesteś szczupły, to dlaczego dwurzędówka nie miałaby być dopasowana? Vide: modele SuitSupply na stronie sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kiedyś uszyłem u tego krawca frak na dyplom w szkole. Wtedy nie miałem większego pojęcia co i jak, ale już wydawało mi się podejrzane wszywanie szlufek do spodni frakowych, ale krawiec powiedział "wszyłem bo myślałem, że tak trzeba"... Do tego całość dopasowania pozostawiała wiele do życzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wybierz się do rzeczoznawcy, opisz problem i odbierz kwit z oceną 2. sporządź pisemną reklamacje z odniesieniami do ustawy o prawach konsumenta (usluga niezgodna z opisem), jako załącznik daj kopie ustawy 3. jesli pan nie bedzie chciał po dobroci, okaz mu dokument i daj mu znac, ze w razie odrzucenia sprawę kierujesz do uokiku 4.jesli to pana nie przekona, bierzesz od niego pismo z odrzuceniem reklamacji i idziesz z opinia rzeczoznawcy do uokik, gdzie miła pani pomoże ci z wszelkimi formalnościami

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jesli to pana nie przekona, bierzesz od niego pismo z odrzuceniem reklamacji i idziesz z opinia rzeczoznawcy do uokik, gdzie miła pani pomoże ci z wszelkimi formalnościami

 

 

A jeśli Pan będzie miał cokolwiek oleju w głowie lub kogoś z rodziny obsługującego internet, wyjdziesz szanowny kliencie na ... idiotę ... 

 

https://uokik.gov.pl/zbiorowe_interesy_konsumentow.php- UOKiK nie zajmuje się sprawami indywidualnymi 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.