Jump to content

Dlaczego wszystkie dobre buty są z Majorki albo UK?


mrkaramba
 Share

Recommended Posts

Przeglądając to forum można dojść do takiego wniosku. Że jedyne dwa kraje które robią dobre obuwie za rozsądną cenę do Wielka Brytania oraz Majorka. Chciałem zapytać, z czego wynika to, że kompletnie nieobecne są marki niemieckie, francuskie oraz włoskie? Nie mówię tu o pojedynczych wpisach... tylko o tym jakimi butami się tu ludzie chwalą, jakie są polecane i o których się mówi najczęściej.

 

Problemem jest brak dystrybucji w Polsce? (dzisiaj to raczej nie problem)

Brak solidności w wyrobach włoskich oraz francuskich?

Metody szycia (np. brak GYW)

Brzydota (np. niemieckie?)

Ceny nieadekwatne do jakości?

 

Pytam, bo jest to dla mnie iście zagadkowe skąd taka sytuacja.

Link to comment
Share on other sites

Majorka nie jest krajem; może chodziło o Hiszpanię? O butach niemieckich, francuskich, włoskich, amerykańskich, portugalskich, węgierskich i innych napisano tu setki postów; polecam lekturę. +Immune+ swego czasu wstawiał listy producentów z poszczególnych krajów, np. tu:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1198-re-przewodnik-po-markach-obuwia-francja/

Angielskie buty mają budowę stosowniejszą do naszej pogody niż buty włoskie. Wiele marek angielskich jest niesolidnych, a ich produkty są sprzedawane w zawyżonych cenach. Yanko ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości i znakomitą dystrybucję w Polsce; firma akurat mieści się na Majorce, ale równie dobrze mogłaby w Pernambuco czy Rostowie nad Donem.

Link to comment
Share on other sites

Tak raczej tą drugą, większą połowę ;)

 

Nie szukając długo: Shoepassion - Niemcy, w zeszłym roku został otworzony sklep w Warszawie. Prime Shoes i Jloic Orange

Francja: Septieme Largeur, Markowski, Emling 

 

2 lata temu królowały na forum, teraz przyszedł Yanko ze swoimi większymi tęgościami kopyt i praktycznie wyparł te marki z forum. 

Jeszcze o niemieckim Gordon Bros jest ciągle głośno, ale ze względu na znacząco niższą cenę (i jakość) 

Link to comment
Share on other sites

Buty dla Shoepassion są szyte w Hiszpanii, co nie zmienia faktu, że to niemiecka marka.

O Markowskim mało kto wspomina. Wystarczy zobaczyć na tematy, które mają najwięcej postów. Ciągle przewijają się Meerminy, Berwicki, Yanko, czasem Carmina; poza tym C&J, Alfred Sargent, Loake, Cheaney, Barker, Herring, Church's.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

Yanko ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości i znakomitą dystrybucję w Polsce; firma akurat mieści się na Majorce, ale równie dobrze mogłaby w Pernambuco czy Rostowie nad Donem.

A ja myślałem, że są tam szyte (ogólnie Hiszpania) dla tego, że jest pielęgnowana tradycja szewska i pracownicy manufaktur robią to z dużym doświadczeniem, oraz że nie sposób przyuczyć w krótkim czasie ludzi do częściowo ręcznej solidnej roboty. Ale może to różowy świat w mojej wyobraźni?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Za marką Yanko w poprzednim wcieleniu stoi rodzina Albaladejo z Majorki, która stoi także za Carminą i Meerminem (to może być częściowa odpowiedź na pytanie zadane w wątku). Obecne Yanko to już ktoś inny, ale miejsce produkcji jak i nazwa zostały (może zdecydował pragmatyzm, może prawnicy).

Siedziba firmy, język domyślny strony internetowej, skojarzenia klienta z danym krajem czy nawet faktyczne miejsce produkcji nie są wyznacznikiem jakości obuwia; IMO to zbyt duże uogólnienie. Wiele małych manufaktur portugalskich czy włoskich produkuje znakomite buty; gdyby miały polskich dystrybutorów obecnych od lat na forum i wykonujących tak dobrą robotę jak ekipa Patine, być może slogan forumowy brzmiałby inaczej. Gdyby ekipie Embassy of Elegance powiódł się poprzedni pomysł z Vassem, być może ktoś zapytałby na forum "o co chodzi z tymi węgierskimi butami, dlaczego akurat Węgrzy robią dobre buty?"

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie, to więcej mówi się na forum o firmach, które produkują buty po prostu ładniejsze i przy tym zachowują solidny stosunek ceny do jakości. A że akurat Anglicy i Hiszpanie potrafią ładnie narysować kształt buta i wdrożyć potem model do produkcji, używając dobrych materiałów, to już los tak chciał albo tym firmom chce się 'bardziej' od firm niemieckich, włoskich czy francuskich (mówię o rtw/mto).

Link to comment
Share on other sites

............................Gdyby ekipie Embassy of Elegance powiódł się poprzedni pomysł z Vassem, być może ktoś zapytałby na forum "o co chodzi z tymi węgierskimi butami, dlaczego akurat Węgrzy robią dobre buty?"

Nie znam tej historii Embassy of Elegance. Pierwotny pomysł, to była sprzedaż butów?

Link to comment
Share on other sites

Pytanie/sugestia z tematu wątku nie jest słuszna - na forum o popularności danej marki decyduje dostępność (w sensie ceny i możliwości kupna) oraz szeroko pojęta jakość. Popularność marek hiszpańskich wynika do pewnego stopnia z ceny, jednak decydująca jest obecność aktywnych i sprawnych dystrybutorów (ciągła reklama, promocje, konkursy, szczegółowe informacje o kopycie i rozmiarze itp.). Z kolei buty angielskie kupujemy najczęściej na ebay UK lub w trakcie przecen w znanych ze świetnej obsługi sklepach internetowych. Jeśli się na forum pojawi dystrybutor marek włoskich, ich popularność wyraźnie wzrośnie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.