Skocz do zawartości

Skórzany pas firmy "An Original Penguin"


Grzeslav

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór forumowicze,

Jakis czas temu otrzymałem od mamy pasek po moim pradziadku. Ogromnie mi się spodobał tym bardziej, że posiada solidną sprzączkę i jest wykonany z genialnej brązowej skóry. jednak dopiero po dwóch tygodniach noszenia zajrzałem z ciekawości na spodnią część pasa. Była na niej wytłoczona nazwa firmy "An Original Penguin" oraz informacje takie jak rozmiar paska itd. W internecie ciężko było mi znaleźć informacje na temat tej firmy, a tymbardziej na temat mojego paska. Stąd moje pytanie:

-Czy ktoś zna może bliżej firmę "An Old Penguin"? Czy ktoś miałby może jakieś informacje o rodzaju skóry z której został on wykonany?

Na koniec chciałbym jeszcze zapytać do czego założylibyście taki pas? Osobiście uwielbiam go nosić z moimi nowymi szarymi spodniami wełnianymi oraz moją butelkowo-zieloną marynarką. Pasuje na pewno do stylu casualowego, ale czy do zestawu smart-casualowego nie jest zbyt "casualowy"? 

Pytam o wasze zdanie z ciekawości, gdyż i tak będę go nosił z moimi zestawieniami, ale interesuje mnie do czego inni założyliby ten pas.

Zapraszam do dyskusji :)

post-5931-0-13653000-1453144828_thumb.jp

post-5931-0-77541700-1453144845_thumb.jp

post-5931-0-51237300-1453144862_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pasek po pradziadku. Chyba, że z przyszłości.

Z wpisu na Wikipedii podane jest, że firma ma swoje początki w latach '50. Nie wiem, natomiast nic o samym modelu paska (z którego roku, jaka skóra została wykorzystana, itp.). Równie dobrze mógłby to być pasek kupiony parę lat temu, ale również mógł zostać kupiony nawet przed rokiem 1980, lecz był dobrze utrzymany. Jeżeli masz jakiekolwiek info na ten temat, z chęcią poczytam. :)

 

Ciężko było Ci znaleźć informacje? Przecież nawet mają wpis na Wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Original_Penguin. Sam pasek zdecydowanie casualowy. Do dżinsów OK, do czegoś bardziej formalnego nie za bardzo.

Racja, nie postarałem się za bardzo przy wyszukiwaniu informacji. Dzięki za opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę krawatów i dodatków tej firmy. Jakość średnia, wykonanie dobre ale wszystko i tak robione w Chinach/Wietnamie. Więc nie spodziewałbym się cudów ale Twój pasek wyglada ok. Marka ta ma kilka sklepów firmowych w USA. Byłem w dwóch i jest to raczej młodzieżowy brand z wąskimi krawatami i bardziej casual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.