Jump to content

(W-wa) Jacek Kamiński derby split toe


maciato
 Share

Recommended Posts

Maciato, zapowiada się fantastycznie! Nie odbierz tego za przytyk, ale ten rodzaj obuwia bardzo pasuje do Twojej postury.

Mnie w tych butach ciekawi sposób szycia cholewki. Jak zauważyłem, jest mnóstwo sposobów łączenia jej elementów składowych. Mogę się mylić ale w Twoim modelu przód cholewki uszyty jest z jednego kawałka skóry, a przeszycia, charakterystyczne dla tego rodzaju butów, są wykonane przez przeszycie fałdu (zebranego nadmiaru materiału).

Tak jak np. u Aldena:

post-1071-0-20545000-1450077968_thumb.jp

 

Innym sposobem jest tworzenie przodu cholewki przez trzy osobne elementy. A to też daje dwojakie możliwości. Jednym sposobem jest łączenie prawej i lewej strony przodu cholewki przez odwrócone szycie (szycie do środka)  i ten pas zszywany  jest z elementem górnym (przykrywającym śródstopie) przez zszycie, gdzie krawędzie elementów są na zewnątrz (raw ege).

post-1071-0-69073200-1450078756_thumb.jp

 

Można i wszystkie trzy elementy szyć tak, żeby krawędź elementów składowych była na zewnątrz.

post-1071-0-48768500-1450078875_thumb.jp

 

Chciałem zapytać czy zastanawiałeś się nad tymi możliwymi rozwiązaniami czy tak jak jest, to takie było Twoje początkowe założenie? A może w ogóle nie zaprzątałeś sobie głowy tym?

 

Z góry przepraszam, za brak profesjonalnego słownictwa odnośnie elementów składowych cholewki ale chyba wiadomo o co mi chodzi.

Pozdrawiam !

 

 

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

Maciato, zapowiada się fantastycznie! Nie odbierz tego za przytyk, ale ten rodzaj obuwia bardzo pasuje do Twojej postury.

Pewnie dlatego tak go lubię ;).

Co do przeszyć na cholewce to było to świadome zamówienie szycia w taki sposób. Szewc polemizował czy na zdjęciu które mu dostarczyłem cholewka jest w tych miejscach cięta czy tylko przeszyta w "wałeczek". Wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest bardziej estetyczne. W modelach od Edward Green oraz pewnie innych też; stosuje się combo tych przeszyć np. na nosku cholewka przecięta i zszyta do środka a szew na górnej cześci cholewki tylko przeszyty bez przecinania skóry.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Gratuluje i życzę długiego i dobrego użytkowania. Nie mniej jednak jak dla mnie buty brzydkie, bo nieudanie wykonane i nie mające prawie nic wspólnego z pokazanymi pierwowzorami. Jak dla mnie kolejny dowód na to, że czasem lepsze dobre RTW niż kiepskie bespoke.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Na pewno zdjecia są nie najlepsze.Ale jakość wykonania butów nie najwyższych lotów,wąziutki sztuper,obcas zwężający się do dołu .

Nie ta bajka jak na buty robione na zmówienie .

Szerokość sztupra czy zwężający się obcas to nie jest wyznacznik jakości buta, to elementy stylistyczne. Wielu uznanych szewców bespoke robi taki obcas, a sztuper kwestia stylu. Buty nie są masywne więc wąski sztuper nie razi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kontrowersyjne :). Lubię takie!

 

Jak już miałbym się czepiać, to widzę trochę niefortunnie dobrany kształt kopyta. Zabrakło im trochę długości, żeby nabrać smukłości.

Można to poprawić patynowaniem. Przyciemniając boki i umiejętnie tworząc strzałkę na noskach można by je wizualnie wyciągnąć.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Spody i obcasy (dodatkowo podcięte) są moim zdaniem za delikatne do tych butów, co rzutuje tym samym na całościowe ich postrzeganie. 

Osobiście, zerwałbym te obcasy, na całości (po uprzednim usunięciu gumy) położył warstwę kruponu, przeszył metodą Blake w kanale,  następnie odbudował obcasy bez ścinania i byłoby ok. Oczywiście to tylko moje subiektywne przemyślenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.