Skocz do zawartości

Otwórzmy się na innych!


Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

bar_open, nagrody na pewno by uatrakcyjniły konkurs, tylko czy użytkownicy byliby chętni na jakąś zrzutkę, bo to chyba jedyny realny sposób na ufundowanie nagrody rzeczowej. Bo szejka z Kataru, który kupi zwycięzcy dowolnie wybranego Jaguara to raczej nie ma się co spodziewać :)

nie podejrzewam nikogo o bycie szejkiem na tym forum, niestety ;)

natomiast wracając do meritum - kwestie ewentualnych nagród można byłoby przedyskutować (na forum jest już kilka osób ... kto wie :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uważam, że ocena pojedyńczych elementów stroju będzie dość dziwaczna, bo wtedy robi nam się z tego ocena zasobności portfela. Oceniajmy całość, dopasowanie pod względem kroju, dopasowanie kolorystyczne, oryginalność elementów i zestawienia.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ocena pojedyńczych elementów stroju będzie dość dziwaczna, bo wtedy robi nam się z tego ocena zasobności portfela. Oceniajmy całość, dopasowanie pod względem kroju, dopasowanie kolorystyczne, oryginalność elementów i zestawienia.

Pozdrawiam,

dsc.

słuszna uwaga i jednocześnie rozwiązująca problem kilku osobowego jury ... że o aspekcie ekonomicznym (ewentualne nagrody) nie wspomnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam też, że widziałem na jakimś forum (pewnie znów SF) konkurs polegający na skompletowaniu jak najlepszego zestawu za jak najmniejsze pieniądze. Efekty czasem były powalające.

Problem leży jednak również w tym, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ceny czasu jaką poświęca na wyszukanie każdego artykułu za ułamek jego oryginalnej ceny. Mam ponadto wrażenie, że ostatnio na forum deprecjonuje się rzeczy droższe tak jakby były jakimś złem koniecznym. Jeżeli chcemy rzetelnie oceniać zestaw to nie powinniśmy uprzedzać się ani to rzeczy za 15 zł, ani za 15,000 zł. Takie jest moje zdanie, choć bronię w tym miejscu w większym stopniu innych osób a nie siebie.

Moim zdaniem pierwszy konkurs powinien być jak najbardziej ogólny w swoich zasadach i strukturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam też, że widziałem na jakimś forum (pewnie znów SF) konkurs polegający na skompletowaniu jak najlepszego zestawu za jak najmniejsze pieniądze. Efekty czasem były powalające.

Problem leży jednak również w tym, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ceny czasu jaką poświęca na wyszukanie każdego artykułu za ułamek jego oryginalnej ceny. Mam ponadto wrażenie, że ostatnio na forum deprecjonuje się rzeczy droższe tak jakby były jakimś złem koniecznym. Jeżeli chcemy rzetelnie oceniać zestaw to nie powinniśmy uprzedzać się ani to rzeczy za 15 zł, ani za 15,000 zł. Takie jest moje zdanie, choć bronię w tym miejscu w większym stopniu innych osób a nie siebie.

Moim zdaniem pierwszy konkurs powinien być jak najbardziej ogólny w swoich zasadach i strukturze.

Immune, poruszyłeś tu ciekawy problem. Czasami rzeczywiście warto się zastanowić, czy trzy dni łażenia po zakupach, by kupić coś w ekstra cenie, się opłaca, skoro można by przez ten czas wziąć np. dodatkowy dyżur i zarobić na dany produkt w normalnej cenie, a nawet jeszcze mieć coś ekstra.

Niemniej, radość z kupienia czegoś jako super-okazji chyba jakoś tak wpływa na naszą psychikę, że cieszymy się jak dzieci, mogąc mieć np. krawat za 30 zamiast 300 zł itp. :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję kategorie: smoking (parę osób ma, żeby nie było, że to jakaś moja fanaberia ;) ), garnitur wizytowy, zestaw koordynowany. Przy okazji zgłaszam się do jury (przynajmniej do pierwszych dwóch kategorii). :D Myślę, że nieco niepraktyczne jest dzielenie oceny na sędziów oceniających osobno buty, marynarki, spodnie, krawaty, poprawność. Niech będzie kilka ocen ogólnych od każdego z członków jury. Myślę, że można by ustalić jakąś metodę oceniania stroju poprzez skalę 1-10, gwiazdki czy coś podobnego. :)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozpatrujemy kategorię pt.: 'zupełnie nieformalnie', oczywiście przy założeniu, że zestawienie mieści się w ramach klasycznej elegancji (np. z pominięciem marynarki)? Ja bym się pisał na uczestnictwo, ale przy obecnej formie, obawiam się, że nie wpasuje się w kategorie.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nieco niepraktyczne jest dzielenie oceny na sędziów oceniających osobno buty, marynarki, spodnie, krawaty, poprawność. Niech będzie kilka ocen ogólnych od każdego z członków jury. Myślę, że można by ustalić jakąś metodę oceniania stroju poprzez skalę 1-10, gwiazdki czy coś podobnego. :)

Idea podzielenia sędziów pod względem specjalizacji nie miała w zamyśle służyć fragmentacji oceny końcowej tylko wypracowania średniej ocen od osób, które specjalizują się w poszczególnych elementach stroju. Jeżeli 3 osoby nie posiadające w swojej garderobie smokingu mają ocenić osobę w takiej właśnie stylizacji to chyba ocena będzie mniej miarodajna niż w przypadku gdy choć jeden "sędzia" smoking w szafie posiada. Podobnie jest z butami, kapeluszami, garniturami itd.

Moim zdaniem Kilroy, nadajesz się na sędziego ale co najwyżej w odniesieniu do oceny historycznej oraz ogólnych założeń stroju. Opcjonalnie mógłbyś również pomagać w ocenie zestawów co bardziej formalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Kilroy, nadajesz się na sędziego ale co najwyżej w odniesieniu do oceny historycznej oraz ogólnych założeń stroju. Opcjonalnie mógłbyś również pomagać w ocenie zestawów co bardziej formalnych.

W porządku, o to głównie mi chodziło. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat niestety trochę zamarł, może z mojej winy, bo nie zaproponowałem konkretów, ale teraz postanowiłem go odświeżyć, głównie dlatego, że upatruje w nim szansę na zachęcenie użytkowników do większej aktywności :)

Panowie, czy ktoś jest zainteresowany udziałem w takim konkursie?

Czy są osoby gotowe zrzucić się na nagrodę? Myślę raczej o symbolicznej kwocie około 5 - 10 zł (w zależności od ilości osób gotowych na dokonanie takiej składki). Z tych pieniędzy bez trudu moglibyśmy ufundować nagrodę, na przykład krawat.

Czy wolicie żeby jury stanowiło kilku użytkowników czy może lepiej żeby głosować bardziej demokratycznie, czyli żeby zwycięzce wybierali wszyscy użytkownicy?

Jakie są propozycje kategorii?

Zostawiam Was z tym całym mnóstwem spraw do przemyślenia, liczę na odzew, hojność i masowe uczestnictwo! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że konkurs należy przeprowadzić tak. Dzielimy stroje na kategorie

1) zestaw kordynowany i garnitur sportowy

2) garnitur wizytowy

3) jeśli byliby chętni to strój wieczorowy, czyli w to wchodziłyby smokingi itp.

i w osobnych tematach do z góry ustalonej daty mogą napływać zdjęcia na konkurs. Myślę, że trzeba też ustalić dokładnie co ma być sfotografowane. Według mnie powinno być przynajmniej jedno zdjęcie pokazujące:

- cały strój

- zbliżenie, żeby można dokładnie obejrzeć węzeł, poszetkę, fakturę krawata, koszuli i marynarki.

- buty i chociaż kawałek spodni

-ewentualnie spinki itp.

I tu przyznam się, że mam wątpliwości jak wyłonić zwycięzcę, już nawet zacząłem tworzyć całą metodę z jury, dwustopniowym głosowanie itp., ale po chwili krytycznego spojrzenia na sprawę doszedłem do wniosku, że byłby to przerost formy nad treścią i chyba najlepiej to przeprowadzić tak, że użytkownicy będą głosować w ankiecie na swojego faworyta.

A nagroda? To już zależy od Was wszystkich czy jesteście gotowi się się zrzucić :) jeśli tak, to np. powiemy jaką dysponujemy kwotą i niech zwycięzca wskaże coś z któregoś ze sklepów internetowych i skarbnik konkursu ( najlepiej któryś z modów ) po prostu to zamówi to na jego adres...

Ja to widzę tak, ale z chęcią wysłucham wszelkich sugestii oraz krytycznych uwag :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to konkrety: trzeba zrobić jury (imho najlepsiej), dajmy na to 4 os., kategorie, zebrać listę uczestników - myślę, że każdy pokazujący daje składkę. założyć osobny temat dla każdej kat. gdzie będą wrzucane zdjęcia, ew. ankieta. zróbmy termin zgłoszeń.

zgłaszam się do black tie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby naprawdę udało się zebrać grupę np. 20-50 osób gotowych się zrzucić po 5 zł to nagród mogłoby być nawet kilka. Rozdania nagród mogłoby dokonać jury na pikniku zorganizowanym z okazji dołączenia tysięcznego użytkownika na forum, czyli zapewne po okresie wakacyjnym.

Ze swojej strony mogę zorganizować świetne buty za 30-40 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.