Skocz do zawartości

Otwórzmy się na innych!


Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Z moich obserwacji wynika, że nie ma nas na forum zbyt wielu, a wiedza i umiejętności w dobieraniu stroju wielu użytkowników jest ogromna i wpadłem na pomysł, żeby może trochę to rozpropagować. Można by to zrobić np. poprzez konkurs na stylizację itp. To oczywiście luźny pomysł, który teraz rzucam do dyskusji, ale liczę, że się spodoba i proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich!

Z moich obserwacji wynika, że nie ma nas na forum zbyt wielu, a wiedza i umiejętności w dobieraniu stroju wielu użytkowników jest ogromna i wpadłem na pomysł, żeby może trochę to rozpropagować. Można by to zrobić np. poprzez konkurs na stylizację itp. To oczywiście luźny pomysł, który teraz rzucam do dyskusji, ale liczę, że się spodoba i proszę o opinię.

Zwyciezce obdarujemy bespoke kotylionem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł. Można zrobić konkursy stylistyczne na a) black tie B) garnitur wizytowy c) garnitur sportowy d) zestaw kombinowany z chinos itp. Głosowanie drogą ankiety, bo obyło by się chyba bez jury. Dodałoby to kolorytu forum, a wiadomo że mężczyźni uwielbiają rywalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, nie ma to jak duch rywalizacji :)

Nie wiem czy nie pójdę za daleko z pomysłem, ale można spróbować też trochę to nagłośnić i w ten sposób przyciągnąć inne osoby zainteresowane męską elegancją, a które nie są świadome naszego istnienia forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego dobrze to omówić w szerokim gronie i wypracować odpowiednią formułę!

Nie chciałbym się narzucać, ale myślę, że gdybyśmy się zdecydowali na szerokie spektrum osób, czyli z włączeniem osób spoza forum, można liczyć na rozgłoszenie takiej informacji na blogach aktywnych forumowiczów jak np. Macaroni czy mr. Vintage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze forum skupia chyba wszystkich, którzy się nadają się do tego konkursu. :) Z drugiej strony konkurs ogólnoświatowy, że tak powiem, mógłby zgromadzić większą ilość oglądających i przeglądających.

p_p - ten pomysł jest nie najgorszy, myślę, że można by zrobić taką kategorię bądź "pytanie bonusowe".

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja mam wrażenie, że nadal tylko część zainteresowanych zagląda do nas. Wystarczy porównać ilość osób przeglądających bloga np. Macoroni Tomato i ilość użytkowników i to widać. Tak więc ja opowiadałbym się raczej za "ogólnoświatową" wersją, ale chętnie usłyszę opinię innych forumowiczów, jak i odpowiedź ze strony wspomnianych we wcześniejszych postach blogujących użytkowników czy w ogóle dopuszczają taką promocję u siebie.

a co do pomysłu z dodatkami to jak najbardziej popieram! Po pierwsze im więcej kategorii tym lepiej, a poza tym strój można nawet zbudować biorąc za podstawę zegarek czy szpilkę do krawata, więc to tylko rozwinie kreatywne podejście do tematu i chyba ograniczy liczbę niektórych dość banalnych połączeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Jezeli juz jakis konkurs organizowac, to z udzialem jury, ktore ma cos w danej kwestii do powiedzenia i ktore bedzie umialo uzasadnic swoj wybor oraz podac jego kryteria nie sprowadzajace sie jedynie do okreslen "brzydki", "fajny", "zaje ...ty", tylko dlatego, ze "mnie sie to podoba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wybrać jury do konkursu? W drodze konkursu? I jakie będą kryteria wyboru jury - sukcesy, teoria, praktyka?... Uznanie pewnej grupy za specjalistów to prosta droga do segregacji użytkowników forum. Widzę na forum specjalistów w pewnych technicznych kwestiach, ale ocena całości stylizacji to już dziedzina bardzo uznaniowa, co pokazują ostatnie dyskusje w wątku "Co mam dziś na sobie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podążając za sugestią Tomka wybierzcie jury składające się z osób, których zainteresowania pokrywają się z poszczególnymi częściami garderoby (np. 1 - obuwie, 2 - garnitury, marynarki, 3 - Akcesoria, dodatki, 4 - analiza historyczna, 5 - poprawność i komplementarność poszczególnych elementów, 6 - Stylizacja w kontekście kolorów, barw itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że temat trafił na podatny grunt!

Wydaje mi się, że sposób zaproponowany przez Immune'a jest najlepszy, szczególnie, że już było jedno spontaniczne zgłoszenie się do jury ;) dlatego wydaje mi się, że ten sposób każdy zaakceptuje, teraz tylko ustalmy ilu jurorów, w jakich kategoriach, a później zastanowimy się już kto by chciał oceniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że temat trafił na podatny grunt!

Wydaje mi się, że sposób zaproponowany przez Immune'a jest najlepszy, szczególnie, że już było jedno spontaniczne zgłoszenie się do jury ;) dlatego wydaje mi się, że ten sposób każdy zaakceptuje, teraz tylko ustalmy ilu jurorów, w jakich kategoriach, a później zastanowimy się już kto by chciał oceniać :)

Nie widzę przeszkód żeby także lud mógł decydować obok zacnego grona specjalistów. To by było ciekawe porównanie, więc jestem za a) jury B) ankietą dla wszystkich jako nagroda publiczności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że zgłoszę na moich kandydatów do jury:

1. Buty - gccg

4. Analiza historyczna - Uxkull

5. Poprawność - myślę, ża ja bym się nadawał, ale jak macie jakieś argumenty przeciw, to się nie obrażę. :)

Co do reszty kategorii musiałbym poprzeglądać CMDNS. :)

Pozdrawiam, Dr

P.S. Do 2. Marynarki i garnitury wydaje mi się, że Macaroni najlepiej by się nadawał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncept z nagrodą publiczności jest w porządku. :)

Co do kandydatury Immune do kategorii butów, to może bardziej rozważne, bo gccg nie lubi czarnych butów, a więc wszystkie (mam nadzieję) zestawy black tie oceniłby negatywnie. :D

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proponuję raczej zająć się promocją i propagowaniem samej idei publikowania na forum własnych zdjęć niż tak szczegółowo dyskutować o składzie jury, co jest sprawą trzeciorzędną. Z moich obserwacji wynika, że dotychczas mniej niż 50 użytkowników zaprezentowało przynajmniej jeden zestaw w temacie CMDNS, a to zaledwie ok. 7% ogółu zarejestrowanych.

Ja ze swojej strony nie podejmę się uczestniczenia w takim przedsięwzięciu. Jestem zaledwie hobbystą-amatorem i czułbym się niezręcznie oceniając stylizację innych w kwestii obuwia.

Pozdrawiam i przyłączam się do kandydatur wcześniej zaproponowanych przez Kilroya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesujący pomysł :)

mam nadzieję że każde jury będzie kilkuosobowe (trzyosobowe?) ... które po długich i owocnych obradach wybierze szczęśliwych zwycięzców - którym poza wieczną chwałą ( i przysłowiowym uściskiem dłoni, kolegi kierownika - kimkolwiek by on był :) ) należałoby ufundować nagrody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bar_open, nagrody na pewno by uatrakcyjniły konkurs, tylko czy użytkownicy byliby chętni na jakąś zrzutkę, bo to chyba jedyny realny sposób na ufundowanie nagrody rzeczowej. Bo szejka z Kataru, który kupi zwycięzcy dowolnie wybranego Jaguara to raczej nie ma się co spodziewać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.