Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

@Solid

Z tego co pamiętam, to przed przeniesieniem się z produkcją na rynek europejski szyli w tej samej szwalni co SuSu i jakościowo było praktycznie to samo. Myślę, że teraz poziom jest co najmniej ten sam, więc jeśli nie masz uwag do jakości SuSu, a marynarka wpadła Ci w oko i nie możesz znaleźć nic podobnego gdzie indziej, to cóż... jeśli jesteś gotów tyle za to zapłacić, to myślę, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam problem z kupieniem dobrej koszuli. Nie wiem czy jestem wybredny, czy tak już jest z koszulami, bo jestem nowy w klasycznej elegancji. Chodzi o to że praktycznie każda koszula którą przymierzę źle leży. W klatce piersiowej się rozjeżdża, na plecach uciska (w okolicach najszerszych grzbietowych) a jak wkładam koszulę do spodni to w pasie jest za dużo luzu i cały czas wychodzi, bardzo tego nie lubię. Co mam zrobić, polecacie jakieś marki które produkują takie niestandardowe koszule?

Moje wymiary: Talia 81cm, Klatka 108cm, Kołnierz 42cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz uszyć koszulę na miarę (w praktyce, w systemie MTM), co jest drogie, ale powinno dać dobry efekt, albo znaleźć koszulę pasującą w krytycznych miejscach (kołnierz, ramiona) i dopasować w zakładzie krawieckim. Tzw. taliowanie (zwężenie koszuli w talii) jest prostym zabiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do krawcowej/ca i niech cię wymierzy wg zaleceń ze strony https://www.camiceriaolga.it
Złóż piersze zamówienie w promocji np. z tańszej linii materiałów i ponoś koszule jakiś czas. Ponownie udaj się do krawcowej i nanieście ewentualne poprawki do rozmiarówki w następnym zamówieniu.
Nie będziesz potrzebował nic dodatkowo taliować.
Popytaj również w okolicy czy któryś z „krawców” nie współpracuje z jakąś szwalnią koszul np w MTM https://www.poszetka.com/Szycie-na-miare-cabout-pol-102.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gad_source=1&gbraid=0AAAAAC7eNDE31nQO0mnJE3na4E9AaKrqY&gclid=CjwKCAjwiaa2BhAiEiwAQBgyHhbN86QVt_PW4kJaE9sSwHgD88iMTVOg672swfegB-Z-O6Dh3nIPExoCMMoQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.