Skocz do zawartości

[Warszawa] Aga Prus handmade shoes


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

na mapie warszawskiego szewstwa miarowego wyrasta właśnie nowe miejsce dla mężczyzn. Agnieszka Prus postanowiła otworzyć się na męską część populacji, co bardzo cieszy.

Wykonaniem butów zajmuje się tata Agnieszki - Pan Janusz Prus, mistrz szewski.

 

Agnieszka jest wnuczką Brunona Kamińskiego, więcej wyjaśniać nie trzeba ;)

 

 

 

http://www.agaprus.pl

 

https://www.facebook.com/AgaPrusHandmadeShoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję widzieć powyższy oraz mieć w ręku poniższe modele i porozmawiać z twórcami.

 

Bardzo ładne wykonanie, staranne, również podeszwy dopracowane. Buty Damiana i czarne oksfordy wykonane na bombowym kopycie z modyfikowanym chiselem, świetnie to wygląda:

 

3lN0g9z.jpg

 

Powyższe loafersy na cienkiej podeszwie, szyte na włoską modłę.

 

ti9A8t8.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, gratuluję, buty są naprawdę piękne.  Robione wg jakiegoś wzoru czy twojego pomysłu.

Możesz podać cenę - na pw jeżeli nie chcesz na forum, oczywiście jeżeli nie jest to jakaś tajemnica.

dzięki!

 

finalny model to konglomerat pomysłów i kilku inspiracji butami z nosem "chisel". Ażurowanie kilka razy malowaliśmy na kopycie oklejonym taśmą aż wreszcie powstało to co widać.

 

Ceny bazowe za buty męskie u AP są takie:

- buty klejone 1700 pln (Pan Janusz się zarzeka że nie ma mowy o rozklejeniu się a but wygodniejszy niż szyty, może kiedyś spróbuję ;) Znakomita większość butów damskich to buty klejone)

- buty szyte 2200 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

odbiór moich butów nastąpiłby wcześniej, ale właśnie przez film sporo się przedłużył. Oczywiście nie żałuję :D

 

pracownia nie ma jeszcze zatrzęsienia zleceń więc jak moje buty znalazły się na warsztacie to stały się naturalnym i prawdopodobnie jedynym kandydatem do filmu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo wielkiej sympatii do twórców i szacunku do rzemiosła to muszę niestety dodać szczyptę dziegciu.

Nie znam oczywiście modeli męskich, ale mam doświadczenie z butami damskimi (3 lub 4 pary) mojej żony.

Jakość wykonania jest całkiem niezła, ale trwałość i niestety komfort noszenia pozostawia trochę do życzenia.

Całość oceniam niestety na 3+/4. 

Tzw serwis po-sprzedażowy też niestety jest słaby, bo generalnie nastawienie jest takie, że klient się nie zna, a nawet jeżeli coś jest nie tak to widocznie tak musi być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem w stanie odnieść się do butów damskich, poza tym, że są one klejone, co jest standardem przy lekkich butach damskich.

 

Moje buty użytkuję zbyt krótko aby odnieść się do czegoś więcej niż estetyka i komfort, które oceniam wysoko. Co do oceny trwałości to potrzebuję czasu.

 

Natomiast to co do mnie przemówiło (aby podjąć ryzyko współpracy z kimś innym niż TJ) przy tym "dziewiczym zamówieniu", to inna formuła "wypracowania" finalnego produktu niż u TJ (od którego mam powiedzmy 80% kolekcji):

 

Kopyto było zrobione wyłącznie dla mnie (u TJ to były dopasowywane, co oczywiście nie jest in minus, jeżeli jest dobrze zrobione). Po drugie był zrobiony but przymiarkowy (tzw. kapeć) i już nie pamiętam czy nawet takich dwóch przymiarek nie maiłem, ale właśnie po to jest ten "prototyp" (niepraktykowany przez TJ) aby wyłapać wszelkie niuanse. Podeszwa w "kapciu" nie jest oczywiście szyta (a klejona) i tak samo elementy cholewki są klejone [poszukam zdjęcia z przymiarki kapcia].

 

Oceniając efekt końcowy jestem zdecydowanym zwolennikiem "kapcia". Ułatwia on również szewcowi pracę, w dużej części eliminując ryzyko rozminięcia się finalnego produktu z oczekiwaniami, jest swoistą platformą komunikacji z klientem który powinien zgłaszać uwagi co do ewentualnych poprawek.

 

u AP indywidualne kopyto + kapeć ma być standardem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...
W dniu 10.10.2022 o 18:46, JakubAnderwald napisał:

Czy ktoś ostatnio zamawiał coś w tej pracowni i mógłby się podzielić wrażeniami i zakresem cenowym?

Odbieraliśmy buty dla żony w kwietniu. Niespecjalnie mam czas żeby pisać obszerną relację, podaję link do StyleForum gdzie można trochę poczytać i zobaczyć zdjęcia. Może kiedyś napiszę też coś tutaj ale nie obiecuję.

https://www.styleforum.net/threads/the-bespoke-shoes-thread.445708/post-11062166
 

Cennik o ile pamiętam jest podany na stronie pracowni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.