Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, d_k napisał:

Mi idealnie pasowałby tu krawat w kolorze butelkowej zieleni. Aczkolwiek przy białej koszuli i jasnej/kremowej marynarce pole do popisu jest szerokie :-)

Brąz/beż/brzoskwinia to jest maks na jaki mogę sobie pozwolić ze względu na całą kolorystykę wydarzenia :( 

Wpadl mi w oko taki paisley beżowy, ale trochę boję się, że zrobi się zbyt nijako (zbyt jasno) 

IMG_4505.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza, jasna dwurzędówka, jest bardzo ładna, ale... jasne marynarki są mało uniwersalne i trzeba mieć na nie pomysł. Dobrze wyglądają z białymi spodniami (ładna stylizacja SS), co też jest niepraktyczne.

Co do drugiej - kolor na zdjęciach może być przekłamany, ale ja odradzam ciemnoszare (bardzo ciemne) marynarki, w podobnych powodów, z jakich odradzałbym czarne.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbliżeniu tej grafitowej widać jasne (białe?) nitki więc wydaje mi się, że na żywo będzie jaśniejsza. Tylko ona jest bardzo przekombinowana, ma nakładane kieszenie co pasuje do mniej formalnych marynarek, ale już z klapami frakowymi, których przy takich marynarkach się nie stosuje, tworzy mega kontrast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, jakgor3 said:

Cześć Panowie,

Co sądzicie o garniturach marki Poszetka. Są warte swojej ceny? 

To zależy. Pułap 3300-3500 PLN ociera się o sensowne MTM w niektórych miejscach. Wszystko zależy od preferencji, sylwetki i czasu, który chcesz przeznaczyć na poszukiwania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co szanowne grono myśli o tym dwurzędowcu od SuSu? Cena bardzo godna, bo z rabatami 780 PLN, krój to Havana, ale kieszenie ma bez patek, to jakiś starszy model z Otrium. O ile marynarka wydaje mi się, że wygląda fajnie i ma odpowiednią długość, to trochę się zastanawiam czy spodnie nie są zbyt opięte, tzn są po prostu dość slim i nie wiem czy nie ma lekkiego dysonansu między górą a dołem - czy wymyślam? Swoją drogą zastanawiam się czy uważacie, że górę można zdekompletować i używać do zestawu koordynowanego z szarymi albo białymi spodniami, ew. - już mocno casualowo - z jeansami? Czy też jednak te cięte kieszenie bez patek trochę przeczą takiej idei?

 

PXL_20240626_185857469.jpg

PXL_20240626_185904060.jpg

PXL_20240626_185843421.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wracam z pytaniem o casualowa marynarkę. Ponadto, kupiłem też płaszcze więc też poszukuje bardziej „uniwersalnego” wyboru, pozwolę sobie dodać drugi post. 

Mam swoje przypuszczenia, ale chciałbym poznać Waszą opinie w sprawie dopasowania i uniwersalności. Czy któraś jest ok?

Zdjęcia robione trochę pod kątem dlatego lekko zaburzone proporcje. 

1 Marynarka Ciemny szary: IMG_9102.thumb.jpeg.c8ad9f17de2be19b063fb6ed4f78bdf2.jpegIMG_9102.thumb.jpeg.c8ad9f17de2be19b063fb6ed4f78bdf2.jpegIMG_9140.thumb.jpeg.8d82d0ef0fc49fe472b043d46b445758.jpegIMG_9238.thumb.jpeg.24964e788d5e012fb6a407fd5a7b480d.jpeg

2 Marynarka Brazowy, przepraszam że tak wymięta. 

IMG_9240.thumb.jpeg.d3accb8f5791069ee98ef2a782279a6b.jpegIMG_9241.thumb.jpeg.cc664bc30d9a165510f132095c664bb6.jpegIMG_9239.thumb.jpeg.8be0168844f967c135d7f5fb873cb0ee.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarki leżą nieźle, ale wyglądają na zdecydowanie zbyt krótkie. Zdjęcie może przekłamywać proporcje, ale wynika to z 1. długości względem kroku (przy normalnych proporcjach sylwetki marynarka powinna mniej więcej tutaj sięgać, krótsza będzie ok tylko przy krótkich nogach, aby zbalansować sylwetkę) 2. długości względem rąk - powinna sięgać gdzieś do połowy kciuka (znowu, przy założeniu proporcjonalnej długości rąk względem tułowia), a u Ciebie, po wyprostowaniu rąk, będzie dużo krócej.

Co do uniwersalności - brązowa lepsza, już gdzieś pisałem, że w ciemnoszarej marynarce biali mężczyźni wyglądają smutno.

Płaszcze ok. Gdybym miał wybrać jeden, to wybrałbym brązowy (na moim monitorze granat jest zbyt soczysty).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mosze napisał:

Płaszcze ok. Gdybym miał wybrać jeden, to wybrałbym brązowy (na moim monitorze granat jest zbyt soczysty).

Na moim ekranie kolor granatowego płaszcza również wygląda na mocno nasycony. Osobiście tez wybrałbym brązowy model.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.