Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

ok. dzieki raz jeszcze.

No czytam od jakiegos czasu duzo tylko nie przetrawilem jeszcze tej wiedzy na praktyczne zastosowania:)

guzik akurat wydaje mi sie ze jest na wysokosci tallii - ja tu mam talie naprawde:) ponizej mam brzuch:) ona ma 3 guziki tak w ogole i zapinam tylko srodkowy

O spodniach nie pomyslalem ale faktycznie dobry pomysl - dziekuje:)

A z krawcem rzeczywiscie przemysle jeszcze temat. Ale jestem tak zrazony do marynarek z wieszaka ze chyba nawet najgorszy krawiec nie zrobi mi krzywdy:).

Ale myslalem zeby isc od razu do dobrego krawca, aby mi sie styl i sposob noszenia ubran przyjal i zebym nie wracal juz do bluz i za duzych dzinsow:)'

dodam jeszcze ze marynarka byla ciut poprawiana przez krawca - tzn wlasciwie byly skracane tylko rekawy i byl to krawiec polecany tu na forum u ktorego zaplacilem tak ok 4 razy wiecej niz zaplacilbym u mojej krawcowej i tez wydaje mi sie ze rekawy sa ciut za krotkie. Myslalem ze jak pojde do dobrego to sam bedzie wiedzial takie rzeczy a tu kicha. Chcialem napisac tez o tym bo bylem troche tym zdegustowany ( cala obsluga) ale sobie darowalem bo widze ze tu raczej pisze sie recenzje pozytywne:) a mi w koncu nic sie nie stalo:)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl to krawiec polecany tu na forum u ktorego zaplacilem tak ok 4 razy wiecej niz zaplacilbym u mojej krawcowej i tez wydaje mi sie ze rekawy sa ciut za krotkie

mi się wydaje, że źle Ci się wydaje. Może jesteś przyzwyczajony do ekstremalnie długich rękawów marynarek RTW i stąd wrażenie, że jest za krótko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdyby tylko mi sie tak wydawalo mozna by tak uwazac

ale uslyszalem ( wlasciwie przeczytalem:) ) to przeciez tez od osob z powyzszych postow:)

wydaje mi sie ze jest to kwestia jakiegos 1cm. teraz koszula rzeczywiscie przy opuszczonych ramionach nie wystaje - a ciut wystajace mankiety bardzo mi sie podobaja:)

Krawiec mowil ze rekawy sie pozniej podnosza i dlatego tak zaznaczyl. Tyle ze sie cos nie podnosza:)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl to krawiec polecany tu na forum u ktorego zaplacilem tak ok 4 razy wiecej niz zaplacilbym u mojej krawcowej i tez wydaje mi sie ze rekawy sa ciut za krotkie

Jesli mówimy o marynarce z tego zdjecia, to rekawy nie sa za krótkie.

Koszula nie wystaje, bo masz za krotkie rekawy w koszuli.

post-270-13658920560549_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. rzeczywiscie nikt inny nie pisal oprocz Mosze.

Jestem troche skonsternowany teraz. JEsli chodzi o koszule czytalem tu i na blogach ze mankiety powinny opinac nadgarski. jesli beda opinac nadgarstki to w tej marynarce na pewno nie beda wystawac przy opuszczonych rekach. w koleczkach widac ze rekaw siega za nadgarstek.

Kilka dni temu zamowilem sobie koszule w Bergu i mierzaca pani wlasnie tak mi zmierzyla - dosc opinajacy i zatrzymujacy sie przed dlonia.

Wiec jak ?:) rekawy w marynarce na krotkie? koszula za krotka?

Mi sie wydaje ze teraz marynarka siega tam gdzie powinna siegac koszula.

A wlasnie zastanowila mnie jeszcze jedna sprawa.

Zauwazylem ze przy dobrze dobranej/uszytej marynarce rekawy w czasie ruszania rekami bardzo malo przesuwaja sie gora-dol. Nie wiecie moze czego, jakiego dopasowania, jakiej czesci konstrukcji marynarki jest to kwestia? glebokich pach moze? szerokosci rekawow?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak ?:) rekawy w marynarce na krotkie? koszula za krotka?

Mi sie wydaje ze teraz marynarka siega tam gdzie powinna siegac koszula.

pzdr

Rekawy koszuli za krotkie i rekawy marynarki za dlugie. Pamietaj, ze rekaw koszuli powinien byc na tyle dlugi, zeby mankiet sie nie przemieszczał w gore reki, kiedy ja zginasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. rzeczywiscie nikt inny nie pisal oprocz Mosze.

Tylko, że mosze pisał że rękaw jest za długi, a nie za krótki ;/

Moim zdaniem mógłby być ciut krótszy ale jakby się uprzeć może być i tak jak jest. Mankiet koszuli moim zdaniem nie zawsze musi wystawać nie wiadomo ile, ważne aby się krawedz rekawa marynarki nie brudziła od dłoni, a przy gestykulowaniu, trzymaniu rąk na biurku itp. rękaw i tak będzie "chodził".

Zauwazylem ze przy dobrze dobranej/uszytej marynarce rekawy w czasie ruszania rekami bardzo malo przesuwaja sie gora-dol. Nie wiecie moze czego, jakiego dopasowania, jakiej czesci konstrukcji marynarki jest to kwestia?

Z tego co zauważyłem u siebie, jeśli mam koszule na spinki z za szerokim mankietem to marynarka o wąskich rękawach lubi pozostawać podwinięta za bardzo (i tak np. na połowie zdjęć z jednej imprezy wystaje mi chyba z 4 cm mankiet koszuli mimo iż jak się "poprawię" to nie powinno wystawać prawie nic :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa echh to ja sie pomylilem

oczywiscie chcialem napisac ze mi tez wydaje sie rekaw ciut za dlugi.

Przepraszam za zamieszanie - jedno slowo.

Ani przez chwile nie myslalem ze jest przydlugi.

ok popracuje nad tym wszystkim:)

rekaw w marynarce ciut skroce- moze to cos na pomoze i odwroci uwage od tego co jest zle:)

dzieki za komentarze

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się również wydaje, że rękaw marynarki sięga do miejsca, gdzie powinien kończyć się rękaw koszuli.

Być może jednak krawiec wziął poprawkę na to, że rękaw w przyszłości się zagnie (marszczenie materiału) i zostawił lekki margines. Mnie tak kiedyś krawiec tłumaczył przy skracaniu rękaw nowej marynarki. Ale nie przejmuj się, bo długość rękawa to pikuś - można poprawiać do bólu i znowu tak wiele nie kosztuje.

Jeśli chodzi o talię - zdziwiłbyś się, ale można mieć wytaliowaną marynarkę przy "brzuchu". Nawiasem mówiąc, nie wierzę, że talię masz tak wysoko (to chyba żart?). Z boku będzie widać brzuch, ale od przodu powinno być widać ładne taliowanie (wcięcie w talii), co znacznie poprawi sylwetkę. Widziałem przykłady na żywo, wiem, o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z rekawami juz wszystko jasne:)

a jesli chodzi o guzik.

Przyjrzalem sie jeszcze raz i rzeczywiscie talie mam troche nizej i guzik powinien byc ok 5 cm nizej. Poprzednio nie zartowalem:). Jest to praktycznie na brzuchu ale chyba byloby wtedy ok.

Wydaje mi sie ze z wieszaka nie kupie marynarki z guzikiem na tej wysokosci -chyba ze z jednym guzikiem

Jedyne co mnie pociesza to to ze i tak 98 proc ludzi nie ma pojecia o takich szczegolach:)) i ze na prawie kazdym weselu z tak dopasowanym garniturem mozna sie zmiescic w top 10proc meskich gosci:))

Dodam ze ten perfekcjonizm jest zarazliwy i zaczyna mi sie podobac.

A jesli chodzi o "chodzenie" rekawow od marynarki to znalazlem na blogu Macaroniego zdjecie na ktorym idealnie to widac

http://1.bp.blogspot.com/-dSybf8uJEIs/T ... G_4942.JPG

widac jak reke idzie do gory a rekaw marynarki przesuwa sie moze o 3 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

totalnie na oko:))

Oczywiscie ze pewnie sa wesela czy imprezy gdzie jest duzo osob znajacych sie na tym o czym tu mowimy ale wydaje mi sie ze jednak to jest rzadkie:) prawie kazde wesele to tak ok 80 proc wesel. Nie wazne zreszta:) tak rzucilem wydaje mi sie ze tak jest ale pewnie to tez wynika ze srodowiska w jakim sie obracamy.

Ja chce sie pocieszyc a Wy mi nie dajecie:))

No czytam i sie ucze. Juz nawet mam zamowione pierwsze porzadne buty. wiec fala ruszyla:)

dzieki jeszcze raz za wszystkie porady

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

tak sobie mysle jeszcze:)

o wysokosci guzika

jak tu miec wiedze i swiadomosc w tym temacie jesli nawet na modelach na stronach poroducentow garniturów sa umieszczone za wysoko.

bo chyba tak jest?:

http://sklep.vistula.pl/product-pol-101 ... ntier.html

i tak jest prawie na kazdej

Tak to prawda. Macaroni na swoim blogu w tym wpisie: http://macaronitomato.blogspot.com/2011 ... szaka.html , zauważa się absolutna większość marynarek gotowych jest szyta w ten sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle jeszcze:)

o wysokosci guzika

jak tu miec wiedze i swiadomosc w tym temacie jesli nawet na modelach na stronach poroducentow garniturów sa umieszczone za wysoko.

bo chyba tak jest?:

http://sklep.vistula.pl/product-pol-101 ... ntier.html

i tak jest prawie na kazdej

Tak to prawda. Macaroni na swoim blogu w tym wpisie: http://macaronitomato.blogspot.com/2011 ... szaka.html , zauważa się absolutna większość marynarek gotowych jest szyta w ten sposób...

Nie, to nieprawda. To jest cecha Vistuli, nie wiem nawet, czy tej kolekcji, czy również wcześniejszych. Wiele firm szyje inaczej - nie szukając daleko - Próchnik (mam 2 marynarki, zresztą na ich websajcie widać na modelu w kolekcji business, choć portal jest słabiutki), Massimo Dutti, Boss, nie mówiąc o włoskich marynarkach na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym zdjeciu prochnik

cos chyba nie tak jest? A moze zdjecie jest tylko zle zrobione? albo ja zle widze i wszystko jest dobrze?:)

No ja jak wiemy sie nie znam, ale na pewno teraz bede zwracal uwage na wiecej szczegolow.

Dziwie sie tylko czemu w ogole calkiem dobre firmy zle szyja?

i po prostu ktos kto sie jakos za bardzo takimi sprawami nie inetresuje idac do niezlego sklepu i tak moze nadziac sie na zonka i nawet nie bedzie tego wiedzial. Spirala ignorantow sie napedza:) ALe ja juz wiem:)) Wiem ze nie mam zadnej dobrej marynarki:))

post-987-13658920562286_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wygląda, jakby był mniej więcej w połowie - powinien być ciut niżej. Ale to może być kwestia zdjęcia.

Zresztą - jakie to ma znaczenie? Obchodzisz kilka sklepów i coś wreszcie trafiasz.

PS. Zdjęty potwornym podejrzeniem przymierzyłem obie marynarki firmy Proo. Jedna ma guzik praktycznie idealnie w talii, druga nieco wyżej, ale jest też krótsza (na mniejszy wzrost). Wydaje się, że być może Próchnik zmienia proporcje; obie są z outletu, czyli ze starych kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, jasne ze jak juz sie wie na co nalezy patrzec to sie takich nie kupuje.

Problem jest tylko taki ze skad wiedziec co i jak ma byc jesli nawet niezle fabryki wypuszczja zle skrojone marynarki.( z jakichs blizej nieznanych powodow) Taki stan tylko poglebia niewiedze. A szkoda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

nie no, jasne ze jak juz sie wie na co nalezy patrzec to sie takich nie kupuje.

Problem jest tylko taki ze skad wiedziec co i jak ma byc jesli nawet niezle fabryki wypuszczja zle skrojone marynarki.( z jakichs blizej nieznanych powodow) Taki stan tylko poglebia niewiedze. A szkoda:)

Z tymi źle skrojone to nie do końca. Nie uważam, żeby na modelach garnitury Vistuli źle leżały, nawet z wysoko umiejscowionym guzikiem. Haczyk właśnie polega na tym, że obecnie ubrania szyje się zgodnie z określonymi trendami, modą. Wiadomo, że przykładowo modne przykrótkie marynarki z bardzo wąskimi wyłogami nie będą wszystkim dobrze pasować. Każdy producent szyje w różny sposób, ja np. nie jestem w stanie znaleźć sobie spodni w sieciówkach typu Zara, bo dla nich modelem wzorcowym jest mężczyzna bardzo szczupły, powiedziałbym że chuderlawy i ktoś kto ma trochę bardziej rozbudowane nogi, to ma problem, bo teraz na topie są spodnie slimowane. Odnośnie jeszcze marynarek, to jestem ciekaw jak wygląda to w BYTOM, bo wydaje się że oni szyli najbardziej chyba konserwatywne modele, może więc też proporcje są bardziej przystępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie powiem, że osoby nawet z lekkim brzuchem powinny jak ognia unikać marynarek z tak wysoko umiejscowionym guzikiem, chyba, że planują zawsze stać idealnie wyprostowani. Guzik umiejscowiony w ten sposób znajduje się tuż nad brzuchem i w przypadku pochylenia się, nawet lekkiego przygarbienia, dolne klapy marynarki natychmiast rozchylają się niepomiernie, odsłaniając koszulę i krawat. Efekt jest zbliżony do zdjęcia zamieszczonego powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.