Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Aż mi trochę głupio że tak ostatnio tu aktywny jestem i ciągle czegoś od Was chcę ale mam zagwostkę z piękną (moim zdaniem) budrysówką GANTa, jest ona raczej trochę za duża i prosiłbym o poradę czy jest sens ją zmniejszać (czy to się wogle da w płaszczu tego rodzaju) czy lepiej puścić do dobrych ludzi i poszukać czegoś bardziej dopasowanego.

 

Trochę centymetrów żeby lepiej zobrazować:

Ja mam w klatce 110cm a budrysówka ma w tym miejscu 134cm co może nie jest dużym problemem ale już w talii i pasie ona leci prosto a ja sie zmniejszam do ok 80cm w pasie

 

 

Oto i ona:

 8d7c.jpgpm0d.jpgpoqd.jpg

Problem chyba najlepiej zobrazuje zdjęcia na "batmana" :

gops.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna, ale z dwa rozmiary za duża. Przerobić da się wszystko. Jakiś czas temu, z powodu wyraźnej zmiany gabarytów, zmniejszałem płaszcz. Ramiona, rękawy, talia. O ile pamiętam coś ok. 350 pln. Ramiona kosztowaly najwiecej. U mnie jednak przerobki były w znacznie mniejszym zakresie. Raczej bym ciężko westchnął i szukal czegoś w swoim rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna, ale z dwa rozmiary za duża. Przerobić da się wszystko. Jakiś czas temu, z powodu wyraźnej zmiany gabarytów, zmniejszałem płaszcz. Ramiona, rękawy, talia. O ile pamiętam coś ok. 350 pln. Ramiona kosztowaly najwiecej. U mnie jednak przerobki były w znacznie mniejszym zakresie. Raczej bym ciężko westchnął i szukal czegoś w swoim rozmiarze.

 

Zrobiłem wstępne rozeznanie, krawiec stwierdził że by się podjął jej przeróbki ale szczerze mówiąc jest za ładna i zbyt dobrze wykonana żeby ryzykować że podczas poprawek coś nie wyjdzie jak należy.

Wtedy o cenę nie pytałem ale jeśli jest to koszt taki jak piszesz to wogóle nie ma sensu inwestować 3krotności wartości płaszcza.

Puszczę ją do dobrych ludzi, jakiś wielkolud się powinien ucieszyć

 

ps. a co powiecie na jej długość,dobra czy też za długa do mojego wzrostu ?

mam na oku inną, bardziej dopasowaną do mojej sylwetki jednakże ona ma taką samą długość - 100cm (ja mam 185cm) i zastanawiam się czy będę ją musiał skracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił tak jak jest. Ta workowatość to jeden z uroków budrysówki.

 

 

 

 

Dzięki panowie.

Co nieco o budrysówkach poczytałem (thx mr.Vintage), wiem że jej obszerność ma swój urok i jak patrzę na te zdjęcia to może faktycznie wygląda nienajgorzej ale fatalnie się w niej czuję.

 

Żeby spróbować się do niej przekonać założyłem ją raz na spacer po mieście i było to mocno traumatyczne przeżycie, czułem się jakby każda przechodząca obok mnie patrzyła z politowanie coż to ja na siebie włożyłem.

 

Tak więc od tego czasu (pół roku) wisi sobie w szafie i czeka na decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobię jeszcze powrócić do tematu budrysówki.

Dziś przyszedł zamówiony granatowy duffle coat m-ki GAP i wg. mnie jest jak szyty na miarę ;)

 

w8oq.jpgv4wj.jpg

 

Po za świetnym dopasowaniem, co w moim przypadku zdarza się niezmiernie rzadko (sylwetka V) podoba mi się kolor tej budrysówki (granat z szarą nicią) oraz faktura.

 

Pytanie do kolegów biegłych w temacie materiałowym, czy ta faktura ma jakąś specjalną nazwę ?

31iq.jpgptza.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej po poprawkach moim zdaniem!

 

Postanowiłem dzisiaj rano spontanicznie zadebiutować w cmdns. Idąc za przykładem kolegi Norberta pozwoliłem sobie na mały eksperyment i wyjście poza sztampy, zawiązałem pierwszy raz pod szyją apaszkę ;) Oprócz tego marynarkę i spodnie (do skrócenia) również mam dzisiaj pierwszy raz na sobie. Dajcie znać proszę co o tym sądzicie, bo nie wiem czy warto iść w tym kierunku, choć ja byłem całkiem zadowolony z rezultatu.

 

 

vknzm.jpg

Na pewno długość spodni do skrócenia,apaszka pod szyją przypomina kołnierz ortopedyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zdaje się że pisałem ale powtórzę : mam aktualnie ok 30 koszul.

 

A wałkowałem temat z tą pasiastą gdyż brakowało mi pomysłu na jej aranżację (w końcu po to jest ten temat, żeby się radzić)  :)

 

Jak widać dyskusja (po raz kolejny) przynosi rezultaty i udało się wspólnym wysiłkiem uzyskać całkiem (moim zdaniem) ciekawe zestawy z białą i niebieską(granatową) marynarką..

 

Oczywiście zawsze można iść na łatwiznę i kupować tylko jednolite białe lub niebieskie koszule które pasują do wszytkiego i każdemu ale to chyba nie do końca o to chodzi ;)

Aha by the way, często chodzę do pracy bez marynarki i dlatego mam sporo "orginalnych, kolorowych" koszul.

 

Pozdrawiam 

Nie jest istotne ile masz koszul o wiele ważniejsze jest jakie są to koszule,kupując koszule zawsze warto pomyśleć czy kolorystyka i faktura  będą współgrały z marynarką.Kupowanie ,,od Sasa do lasa" to generalnie wyrzucone pieniądze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest istotne ile masz koszul o wiele ważniejsze jest jakie są to koszule,kupując koszule zawsze warto pomyśleć czy kolorystyka i faktura  będą współgrały z marynarką.Kupowanie ,,od Sasa do lasa" to generalnie wyrzucone pieniądze.

 

Zgadzam się, nawet wytłuściłbym to i dał wielkim literami jako jedną z głównych porad dla początkujących "elegantów".

Tak też staram się postępować z tym, że ja osobiście bardzo często śmigam bez marynarki (brak dress-codu i specyfika pracy wymagająca swobody ruchów) więc mogę sobie trochę pofolgować z kolorami/fakturami.

Ale uwaga bardzo słuszna i pomocna. Dzięki P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.