Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lnianą marynarkę w kolorze brudnej bieli (ecru, off-white, czy jak to tam zwał) i problemem jest dobranie do niej koszuli. O ile spodnie zstawiają się dobrze na zasadzie kontrstu (niebieskie, brązowe i odcienie), to właśnie z koszulą jest problem. Biała odpada, kremowej nie chcę (a i tak nie dopasuję jej odcienia do odcienia marynarki). Jako tako działają błękity - ale mam wrażenie, że są to kolory zbyt "czyste" do tego odcienia kremowej bieli jaką ma marynarka. Jaki kolor koszuli może tu jeszcze pasować poza błękitem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczaki coż za zbieg okoliczności z pytaniem o lnianą marynarkę ;)
podłączę się zapytująć czy marynarkę (odnalazłem to biedactwo w postaci garnituru na dnie szafy, zakup z przed dobrych 8-10 lat) 
widoczną poniżej da się jeszcze nosić czy mam jak najprędzej wygnać ją na banicję ? 
 
tu2p.jpg
tizw.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj lustra.

 

No właśnie jak na razie lustro mówi mi tylko że jest za duża więc jeśli upewnię się że nie jest "modowym koszmarkiem z minionej epoki" to pójdzie do krawca.

W skrócie chodzi mi o to czy jej faktura i kolor (prążki) predysponują ją do noszenia.czy do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów ja i znów proszę o opinię który (jeśli wogóle) z poniższych zestawów jest ok  :
Na każdym zdjęciu jest marynarka tweedowa i bordowe sztruksy (właściwy kolor na 2 i 3 zdjęciu) oraz :
 
1. biała koszula casualowa
2. lekko fioletowa koszula we wzorek
3. koszula w kratkę biało-niebieską
 
amft.jpg
8vla.jpg
u5ec.jpg

 

ps. na mój gust (laika w temacie) najlepiej wygląda to z białą koszulą.codzienną, gdyż ta fioletowa jest jak dla mnie zbyt garniturowa (połysk na zdjęciu nie występuje na zywo) a ta w niebieską kratkę się gryzie z tą marynarką (pewnie lepiej by wyglądała z marynarką szarą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że o odbiorze zestawu decyduje przede wszystkim dopasowanie. Marynarka ładnie leży, nawet bardzo ładnie; upewnij się, że spodnie nie są za długie i załóż dobre buty, a co do kolorów - zdaj się na własny gust lub podpatruj innych.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że o odbiorze zestawu decyduje przede wszystkim dopasowanie. Marynarka ładnie leży, nawet bardzo ładnie; upewnij się, że spodnie nie są za długie i załóż dobre buty, a co do kolorów - zdaj się na własny gust lub podpatruj innych.

 

Twoje słowa o marynarce cieszą mnie tym bardziej że kupiłem ją przez neta za małe pieniążki (wizualnie mi się bardzo podobała i była z tweedu choć okazała się za duża o 2 rozmiary jednak osiedlowa krawcowa się jak widać spisała bardzo dobrze). 

 

Co do spodni - oczywiście zawsze je skracam na odpowiednią długość, 

 

A na dobre butów dopiero odkładam, narazie nabyłem pokazywane wcześniej brogsy (dość budżetowe ale muszę się najpierw przestawić z adidasów zanim kupię coś z wyższej pólki (myślę o np. Barker, Loake czy Gordon&Bros).

 

Co do kolorów to właśnie w celu edukacji na tym polu spędzam kolejne bezsenne nocy wertując to forum oraz bloga mr.Vintage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, bardzo fajna marynarka ;) Osobiście preferowałbym zestaw z białą koszulą tylko jeszcze krawat by nie zaszkodził. Skoro to casual to może coś mniej formalnego np. ceglasty wełniany? Do tej kraciastej koszuli lepsze będą zielone spodnie, które ostatnio pokazywałeś albo po prostu niebieskie jeansy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, bardzo fajna marynarka ;) Osobiście preferowałbym zestaw z białą koszulą tylko jeszcze krawat by nie zaszkodził. Skoro to casual to może coś mniej formalnego np. ceglasty wełniany? Do tej kraciastej koszuli lepsze będą zielone spodnie, które ostatnio pokazywałeś albo po prostu niebieskie jeansy. 

 

Co do krawatów, to ostatnio coraz częściej się łapię na tym że bez niego jakoś tak  "goło i wesoło" pod szyją jednak cały szkopuł w tym że wywołałbym nim (krawatem) w pracy nielada sensację.

Taka specyfika pracy, że w krawatach poza najwyższym szczeblem nikt nie chodzi (w marynarkach zresztą niestety też mało kto), a dla swojego ogólnego dobra ;) wolałbym nie wyskakiwać ponad "outfit" przełożonych (dość marny zresztą zarówno w kwestii materiałów jaki i wyglądu).

 

Tak czy inaczej poluję (na razie na alledrogo) na jakiegoś fajnego knita (myślę że granat i brąz będą najbardziej uniwersalne).

 

Właśnie przyłożyłem tą niebieską kratkę z zielonymi chinosami i faktycznie jest świetnie jak na moje potrzeby. Dzieki Tobie Ingvar mam gotowy zestawik (tylko chyba muszę zmienić marynarke na granatową lub szarą) na kolejny dzień :) Merci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ciach>

ps. na mój gust (laika w temacie) najlepiej wygląda to z białą koszulą.codzienną, gdyż ta fioletowa jest jak dla mnie zbyt garniturowa (połysk na zdjęciu nie występuje na zywo) a ta w niebieską kratkę się gryzie z tą marynarką (pewnie lepiej by wyglądała z marynarką szarą).

 

Biała koszula jest uniwersalna więc wszystko będzie z nią wyglądało dobrze.

 

 

Co do krawatów, to ostatnio coraz częściej się łapię na tym że bez niego jakoś tak  "goło i wesoło" pod szyją jednak cały szkopuł w tym że wywołałbym nim (krawatem) w pracy nielada sensację.

Taka specyfika pracy, że w krawatach poza najwyższym szczeblem nikt nie chodzi (w marynarkach zresztą niestety też mało kto), a dla swojego ogólnego dobra ;) wolałbym nie wyskakiwać ponad "outfit" przełożonych (dość marny zresztą zarówno w kwestii materiałów jaki i wyglądu).

 

Tak czy inaczej poluję (na razie na alledrogo) na jakiegoś fajnego knita (myślę że granat i brąz będą najbardziej uniwersalne).

 

Jak nie krawat, to może warto przetestować muchę ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus,

Proszę o konsultację dopasowania jak na razie "wypożyczonego do zastanowienia" letniego garnituru Costume National.

Spodnie leżą jak dla mnie idealnie (oczywiście do skrócenia - pardon za brak butów), natomiast mam wątpliwości co do marynarki - na ile fałdki tu i ówdzie wynikają ze specyfiki materiału (len/jedwab 85/15, bez podszewki - trochę leżał w reklamówce przed założeniem) a na ile z niedopasowania gdzieniegdzie.

Rękawy oczywiście też byłyby do skrótu.

Pozdrowienia!

post-4040-0-08550100-1392282588_thumb.jppost-4040-0-59081300-1392282613_thumb.jppost-4040-0-11283100-1392282628_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stylistycznie - co do tego? Okazja oczywiście słoneczna, ale raczej formalna. Kolor garnituru jest bladobłękitny. Koszula raczej biała? Co pod szyję? Na stopy jasnobrązowe oksfordy lub brogsy, a może loafersy?

Edit: dzisiejsza fotka z profilu bwb na fb niewątpliwie inspiruje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus,

Proszę o konsultację dopasowania jak na razie "wypożyczonego do zastanowienia" letniego garnituru Costume National.

Spodnie leżą jak dla mnie idealnie (oczywiście do skrócenia - pardon za brak butów), natomiast mam wątpliwości co do marynarki - na ile fałdki tu i ówdzie wynikają ze specyfiki materiału (len/jedwab 85/15, bez podszewki - trochę leżał w reklamówce przed założeniem) a na ile z niedopasowania gdzieniegdzie.

Rękawy oczywiście też byłyby do skrótu.

Pozdrowienia!

attachicon.gifP1010750.RW2.edit.jpgattachicon.gifP1010751.RW2.edit.jpgattachicon.gifP1010759.RW2.edit.jpg

Do mnie nie przemawia kształt klap i brak butonierki, jeśli dobrze widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.