Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem chinosy nie pasują "ciężarem" do tweedu. Sztruksy i dżinsy powinny "dać radę" ale chyba najlepiej sprawdzą się spodnie z tweedu (wiem, szok ;)) lub wspomniane flanelowe.

 

 

 

a tam szok. Ja mam dwie pary spodni tweedowych szytych na miarę icon_e_wink.gif . Nieco drapią i trudno w nich wysiedzieć w ciepłym pomieszczeniu, ale mają też zalety (trzymają kancik od roku bez prasowania, bardzo ciepłe i wytrzymałe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wielokrotnie - jeśli ktoś nie miał spodni tweedowych i chce uszyć albo kupić, niech najpierw spróbuje pochodzić (zdobędzie gdzieś tani egzemplarz). Mnie owe drapanie doprowadza do szału, nie jestem w stanie wytrzymać w spodniach z włochatej wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merci Bocu za reakcję, będę jutro testował możliwe kombinacje

 

ps. Marynarka jakby to wyczuła i dziś powróciła do mnie od krawca (po zmniejszeniu o ponad rozmiar), w końcu jest dopasowana jak należy i aż się rwie do wyjścia "ku ludziom" :) 

 

by the way: a propo spodni flanelowych - macie jakiś cynk gdzie można je wyrwać za małe "piniondze" - w życiu takowych nie miałem i bym sobie sprawił jakiś testowy egzemplarz.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

by the way: a propo spodni flanelowych - macie jakiś cynk gdzie można je wyrwać za małe "piniondze" - w życiu takowych nie miałem i bym sobie sprawił jakiś testowy egzemplarz.

 

pozdrawiam

 

 

 

Co kilka dni ktoś pyta o to samo.

 

Najtaniej wbrew pozorom może być u krawca, chyba że chcesz szukać w SH, polować na wyprzedażach lub ebay'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyszedłem na "polowanie" i powróciłem z nowymi łupami więc proszę o jakieś sugestie typu: "z czym to się jje" ;)

czerwona pikowana kurtka John Partridge jest zamszowa

a biała safari GAP jest lniana

jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie  :D

 

ps. zgodnie z Waszymi poradami z czym nosić marynarkę tweedową przyodziałem ją wczoraj do niebieskiej koszuli z kontrastowymi czerwonymi guzikami, ceglastych chinosów i czarnych trzewików za kostkę - no dosłownie byłem jak chodzący "milion dolarów"  B)  DZIĘKI raz jeszcze 

post-5001-0-24992200-1391678966_thumb.jp

post-5001-0-25950400-1391679068_thumb.jp

post-5001-0-34095500-1391679070_thumb.jp

post-5001-0-76484900-1391679310_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej koszuli może niezbyt ciemne, niebieskie jeansy, beżowa marynarka i jasnobrązowe, zamszowe monki? Plus fosforyzująca poszetka najlepiej ^^ Na krawat nie mam żadnego pomysłu.
Safari z beżowymi/białymi chino i białą lnianą koszulą, to w końcu letni ubiór. Krawata bym w ogóle do tego nie zakładał, a na nogi może beżowe mokasyny? 

Czerwona kurtka niestety chwilowo wykracza poza moją stylistyczną wyobraźnię. 
 

A tak na marginesie: nie lepiej byłoby kupować rzeczy, na które masz pomysł jak je nosić? ;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej koszuli może niezbyt ciemne, niebieskie jeansy, beżowa marynarka i jasnobrązowe, zamszowe monki? Plus fosforyzująca poszetka najlepiej ^^ Na krawat nie mam żadnego pomysłu.

Safari z beżowymi/białymi chino i białą lnianą koszulą, to w końcu letni ubiór. Krawata bym w ogóle do tego nie zakładał, a na nogi może beżowe mokasyny? 

Czerwona kurtka niestety chwilowo wykracza poza moją stylistyczną wyobraźnię. 

 

A tak na marginesie: nie lepiej byłoby kupować rzeczy, na które masz pomysł jak je nosić? ;)

 

   ha, wiem że tak by było najprościej ale często gęsto kupuję coś bo mi się cholernie podoba a dopiero później rozmyślam "z czym to zjeść". 

Inna kwestia że większość tych rzeczy jest za cenę równą hipsterskim burgerom   :D (max 30 zł) zapewne jak bym miał wysupłać dutki na sklepową cenę za nowe to bym się zastanowił trylion razy.

 

Liczę na pomysłowość reszty formowiczów co do tej kurtki ...(w sumie to tylko klasyczna pikowana husky tyle że w innym kolorku i materiale  :lol:  )

 

 

ps - krawata i poszetek niestety nie noszę bo nie mam ku temu okazji ("taka robota"), śmigam raczej w casualu.

 

wujek google niestety też za bardzo nie chce pomóc znalazłem tylko 3 stylizacje, ale poza tą pierwszą to bida

 

post-5001-0-41477400-1391684518_thumb.jp

post-5001-0-29805500-1391684519_thumb.jp

post-5001-0-57547700-1391684521_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabardyna z wełny włochatej

A możemy używać terminu "zgrzebnej" zamiast "włochatej"? B)

Jako ciekawostkę mogę dodać, że w jednym z mniejszych zakładów mtm tkaniny są rozróżniane na wełny i gabardyny... tak, chodzi o mieszanki z elaną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie Jurorzy :)

Nadejszła wielkopomna chwila aby i ja w całej swej nieśmiałości wrzucił tu coś swojego i wystawił się na krytykę oraz porady ;) bo potrzeba ich co nie miara.

1tm9.jpg

Wiem że :

spodnie są do skrócenia,

dwie marynarki do skrócenia rękawów,

ta nr 2 jest dość kórtka ale bardzo mi się ją dobrze nosi i czuję się w niej bardzo dobrze więc tak musi zaostać 

 

dziękuję i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nr. 2 wygląda najgorzej,marynarka jest bardzo przykrótkawa.

Jeżeli zakładasz spodnie chinosy postaraj się aby nie były to ,,five pockets"

Dzięki za reakcję, jako kluczową kwestię wyczytana miedzy wierszami znajduję info że wszystkie są (lekko mówiąc) marne ale 2 faktycznie przez tą krótkość sięga czeluści piekła ;)

Prosiłbym o wyjaśnienia o co chodzi Ci z tymi chinosami, mi się wydawalo zawsze że five pocket to spodnie szyte jak jeansy tylko z innego materiału ?

Te które miałem na tych zdjęciach to chinosy z dwoma skośńymi kieszeniami z przodu i dwoma zwykłymi (na patki) z tyłu. Zresztą wszystkie moje chinosy są szyte tak samo (jedne mają tylko jedną kieszonkę z tyłu).

 

 

Dziś pozwoliłem sobie troszkę bardziej zaszaleć kolorystycznie i znów proszę o ocenę: 

 

f6ph.jpgn0og.jpg

lbxd.jpgtss0.jpg

l1xu.jpgcpsn.jpg

 

Jeśli któryś z nich ujdzie to proszę o poradę jakie skarpetki i poszetkę dobrać.

I czy ew. pasowały bu tu też czarne pantofle (te z poprzednich zdjęć).

 

Pozdrawiam i życzę slonecznej niedzieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.