Jump to content

[Miler Bespoke Tailoring] Spodnie bespoke w stylu kubańskim


4inHand
 Share

Recommended Posts

To raczej ciekawostka niż pomysł, z którego można wyciągnąć coś dla siebie, ale myślę, że z uwagi na niezwykła energię widoczną na zdjęciach warto się nią podzielić. Uszyliśmy ostatnio biszkoptowe spodnie z tropiku przeznaczone do tańczenia kubańskiej odmiany salsy - Casino - którą wyróżnia m. in. klasyczny ubiór tancerzy :D Spodnie mają dwie zakładki i bardzo "obfity" krój co nawiązuje do stylu lat 50, czyli złotego okresu Kuby, ale także pozwala na falowanie tkaniny podczas pracy bioder co daje ubraniu pewną głębię i niezwykły wygląd. Dzisiaj, większość mężczyzn nie wyszłaby w takich spodniach na ulicę, ale w tańcu wyglądają one naprawdę spektakularnie. Szczególnie podoba mi się zdjęcie z wykopem i poderwaną nogawką na nodze stojącej na ziemi  :)

 

Reszta stroju to buty Yanko i koszula MLS

Więcej zdjęć (bardziej o tańcu mniej o spodniach) tutaj.

 

A tak w ogóle, to nie wiem czy zauważyliście, że wysoki stan spodni powoli wraca. Tylko czekać na szerokie nogawki :D :D :D Spodnie na zdjęciach mają 24 cm dołem.

 

post-210-0-33034600-1432207022_thumb.jpg

 

post-210-0-09611700-1432207047_thumb.jpg

 

post-210-0-37599200-1432207110_thumb.jpg

post-210-0-51059300-1432207133_thumb.jpg

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Czy w tańcu spodnie nie będą opadały bez paska/szelek? 

 

Piotr (tancerz) nie miał ochoty na spodnie z szelkami więc rozpoczęliśmy od wersji "w połowie drogi" po czym po sesji dodaliśmy do spodni szlufki. Dużo zależy jednak od budowy ciała. Na osobie szczupłej, spodnie uszyte dokładnie na wymiar talii i na niej  zawieszone mogą trzymać się nieźle. Z kolei na większości osób, spodnie na pasek i tak osuwają się w dół w ciągu dnia (widać po koszuli nad gurtem spodni) nawet jeśli ci nie tańczą salsy :P 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie mam pojęcia, jak mają wyglądać spodnie do tańca (mój przyjaciel jest zapalonym tanguero i  próbował mi to wytłumaczyć, ale bez efektu), więc może rzeczywiście tak mają być? Natomiast cieszę się, że moda na szerokie spodnie przeminęła i mam nadzieję (płonną), że już nie wróci. Bo tak szerokie spodnie na szczupłym facecie wyglądają źle, "oxford bags" są IMO karykaturalne. Tobie Tomek  24 cm u dołu pasują, bo masz sylwetkę kulturysty, ale modelowi Piotrkowi nie bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście preferuję spodnie wąskie, choć mam duże uda i łydki (mam problem z zakupem wąskich spodni, które w tych miejscach się nie opinają) - według mnie jednak, spodnie o klasycznej szerokości wyglądają dobrze o ile faktycznie zachowane są proporcje (co jest de facto trudne do uzyskania w przypadku wieszaka). Tancerz ze zdjęć wygląda naprawdę bardzo korzystnie. Trzeba pamiętać, że ubiór tancerzy sam w sobie też jest elementem tańca, tkanina musi płynąć, aby nie krępować ruchów czy nie blokować się w kolanach. 

 

Według mnie cały zestaw jest świetnie dobrany, klasa.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

W tych spodniach "generous cut" jest świadomym zabiegiem. Jest rzeczą oczywistą, że trzeba mieć trochę odwagi żeby je nosić ponieważ będą przyciągać spojrzenia. Taki styl trzeba także po prostu lubić. To trochę jak z torfową whisky - nie jest dla każdego. Według mnie spodnie w ruchu wyglądają naprawdę świetnie. Prywatnie sam noszę spodnie o kroju bardziej zbliżonym do tego ze zdjęć niż do rurek i wcale nie są to spodnie do tańca :P 

Link to comment
Share on other sites

Osobiście uważam, że bez względu na modę, najważniejsza jest harmonia i żeby góra z dołem była spójna. Tutaj spodnie są dużo szersze od koszuli i to rzuca się w oczy przy tym kroju.

 

Nie jestem pewien czy taka reguła faktycznie obowiązuje. Sam lubię szerokie spodnie, ale w zbyt dużej koszuli czułbym się okropnie...

post-210-0-37849900-1432796429_thumb.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie jestem pewien czy taka reguła faktycznie obowiązuje. Sam lubię szerokie spodnie, ale w zbyt dużej koszuli czułbym się okropnie...

 

Ale Ty jesteś szeroki w klacie i w barach   8-)  i Tobie szerokie spodnie pasują, o czym już pisałem kilka postów wyżej... IMO takie stylizacje jak Księcia Windsoru wyglądają na współczesnych modelach karykaturalnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Piękne spodnie i cieszę się bardzo że Miler Szyje ma ofertę dla tancerzy. Jako salsero potwierdzam że takie spodnie są idealne do salsy i nie tylko. Merengue i bachatę także dobrze tańczy się w takich spodniach.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.