Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Klan&Son Hurtownia Tkanin Odzieżowych


p_b

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkowo natrafiłem dziś na coś takiego:

http://allegro.pl/welna-garniturowa-i-kostiumowa-i1506269431.html

Co z kolei skierowało mnie na tę stronę:

http://www.klanandson.pl/

Przyznam szczerze, że tkaniny Loro Piana oraz Reda zawsze powodują u mnie błysk w oku, w związku z czym chciałbym zapytać czy ktokolwiek z forumowiczów miał styczność z tym przedsiębiorcą ? Jeżeli nie to może ktoś byłby chętny do odwiedzenia ich siedziby (sam aktualnie nie przebywam w Warszawie) ?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z linku na allegro jest bardzo niska. Szkoda, że tyczy się to tylko zakupu hurtowego. W związku z dużym zainteresowanie zakupami forumowymi może dałyby się coś i w tym temacie zrobić. Spodnie bespoke za ok. 250 zł to jest kusząca propozycja. Zobaczymy co wojvv się dowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Byłem po nieudanym kontakcie telefonicznym (Artur, podany na stronie jako kontakt powiedział, że jest za granicą i prosi o telefon za tydzień) w miejscu podanym jako adres firmy. Niestety jest to rozpadająca się kamienica na warszawskiej Pradze (ul. Okrzei 30). Nigdzie nie znalazłem takiej firmy. Za tydzień wszystko się wyjaśni, I hope.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Byłem po nieudanym kontakcie telefonicznym (Artur, podany na stronie jako kontakt powiedział, że jest za granicą i prosi o telefon za tydzień) w miejscu podanym jako adres firmy. Niestety jest to rozpadająca się kamienica na warszawskiej Pradze (ul. Okrzei 30). Nigdzie nie znalazłem takiej firmy. Za tydzień wszystko się wyjaśni, I hope.

Pozdr,

wojvv

Jak na firme, która ma handlowac takimi materialami i nikt o niej nie słyszal, nie brzmi to najlepiej. W kazdym razie licze na cud :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie,

jestem umówiony na spotkanie z Klan&Son na poniedziałek. Zrobię wstępne rozeznanie i oczywiście chętnie spytam o materiały, które Was osobiście interesują.

Myślę też o zamówieniu zbiorowym - np. granatowej i szarej wełny na wiosenno-letnie garnitury. Ciekawe, czy bylibyśmy w stanie wybrać tkaninę, która zainteresowałby conajmniej kilkanaście osób?

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie po dzisiejszej wizycie w hurtowni tkanin Klan&Son założyć nowy wątek, aby podać poprawną nazwę firmy.

Firmę "namierzył" i napisał o niej http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=2&t=594 Kolega p_b a mnie dzisiaj udało się wreszcie zobaczyć na własne oczy (część tego) co K&S ma do zaoferowania.

Magazyn Klan&Son mieści się w podwarszawskich Łomiankach. Firma specjalizuje się w sprzedaży tkanin odzieżowych pochodzących ze stoków. Głównie są to tkaniny włoskie, ale także z Niemiec, Portugalii, Francji, Hiszpanii i Turcji.

Poszczególne rodzaje tkanin najczęściej są dostępne w niewielkich ilościach: kilka-kilkanaście mb, a więc idealnych na nasze potrzeby. Ale są też całe bele po kilkaset metrów.

Długo by można było pisać o markach, które są dostępne w K&S, są to, np.: Loro Piana, Reda, Baeumler, Zegna, Dormeuil, itd. Są także dostępne solidne bielskie wełny, które, jak mówił p. Artur z K&S, szczególnie cenią sobie panowie w sile wieku. Ciekawe tkaniny koszulowe, najróżniejsze mieszanki surowcowe, duży wybór tweedów, podszewek, itd, itp.

Dzisiaj przyszła dostawa letnich tkanin - także wielu tkanin na kobiece ubrania.

Ceny bardzo atrakcyjne - na forum przyjęliśmy o nich nie pisać, ale podam jeden przykład: piękny płaszczowy kaszmir w kamelowym kolorze za 200zł/mb (są także inne kolory); tkaniny garniturowe, w takich cenach, że i tak nie uwierzylibyście, gdybym o nich napisał ;-)

P. Artur jest także doskonałym "źródłem" kontaktów do krawców w całej Polsce (i nie tylko), którzy zaopatrują się u niego. Np. mówił o krawcu z Bydgoszczy, do którego przyjeżdżają klienci z Warszawy szyć garnitury.

Na stronie internetowej http://www.klanandson.pl znajdziecie tylko podstawowe informacje.

Jeżeli chcecie obejrzeć i zakupić materiały trzeba się umówić i przyjechać do Łomianek - magazyn jest dosyć spartański, nawet światło w nim jest nie najlepsze ale oceniam, że warto, bo jest z czego wybierać.

Firma nie oferuje próbników (chociaż zamierza je wprowadzić dla części oferty)

Rozmawialiśmy z P. Arturem, że w tygodniu po Wielkanocy chętnie zaprosiłby kilka zainteresowanych osób z forum bespoke i dał nam "pobuszować" po magazynie. Czy byliby Panowie chętni na taką wizytę?

Prawdopodobnie pojawi się także na naszym forum oferta firmy.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że mój post był asumptem do tak ciekawego odkrycia. Jest mało prawdopodobne żebym znalazł czas na podjechanie do Warszawy po świetach ale jeżeli się nie stawię to liczę na Waszą bogatą relację fotograficzną. Czy udało Ci się może zapamiętać nazwy producentów tkanin koszulowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Artur jest także doskonałym "źródłem" kontaktów do krawców w całej Polsce (i nie tylko), którzy zaopatrują się u niego. Np. mówił o krawcu z Bydgoszczy, do którego przyjeżdżają klienci z Warszawy szyć garnitury.

Czy można prosić o jakieś szczegóły dotyczące krawca bydgoskiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) o krawcu z Bydgoszczy, do którego przyjeżdżają klienci z Warszawy szyć garnitury.

Czy można prosić o jakieś szczegóły dotyczące krawca bydgoskiego?

Żałuję, niestety nie pamiętam. Ale mam kontakt do p. Artura (jest też na stronie Klan&Son):

Artur +48 506-074-244

artur@klanandson.pl

Myślę, że chętnie poda kontakt do bydgoskiego krawca - w końcu klient krawca, to także jego klient ;-)

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że mój post był asumptem do tak ciekawego odkrycia. Jest mało prawdopodobne żebym znalazł czas na podjechanie do Warszawy po świetach ale jeżeli się nie stawię to liczę na Waszą bogatą relację fotograficzną. Czy udało Ci się może zapamiętać nazwy producentów tkanin koszulowych?

To my wszyscy cieszymy się z Twojego odkrycia :-) Jak widzisz fotografowie będą, więc relacja także powstanie.

Producentów tkanin koszulowych zapamiętałem, ale tylko w pamięci krótkotrwałej :-( Może sobie jeszcze przypomnę?

Generalnie możemy przyjąć, że dostaniemy niemal wszystko co jest główne uwagi a z czego szyją luksusowe marki.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie,

odwiedziłem dziś hurtownię (po wcześniejszym umówieniu). Troszkę pobuszowałem. Ponieważ byłem w jedynie słusznym na tym forum odzieniu, nie zdecydowałem się na totalne zanurzenie w morzu tkanin, co na dzisiaj jest jedyną dostępną opcją.

W hurtowni trwają generalne porządki.

Wg pana Artura w ciągu dwóch-trzech tygodni porządki dobiegną końca i będzie można w komfortowych warunkach oglądać, macać, wąchać (tak, tak, dzisiaj paliliśmy i wąchaliśmy tkaniny w celu identyfikacji składu).

Pan Artur obiecał także dzień otwarty dla forumowiczów. Ma dać ogłoszenie na forum.

Wybór rzeczywiście ogromny. Wpadło mi w oko kilka naprawdę świetnych tkanin. Do tego dobre ceny. Czekam więc niecierpliwie na kolejne odwiedziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dwa tygodnie temu - również w "jedynym słusznym odzieniu" jednak mnie to nie powstrzymało i wspinałem się po szafach magazynowych :)

Wybór gigantyczny, Artur tak jak koledzy mówią zabiera się za porządki i będzie to wyglądać bardziej "user-friendly"

Po zastanowieniu i naradzie z Panią i Panem Mystkowskim kupiłem ładną wełnę z wielbłąda na płaszcz i b. ładną granatową Redę na garnitur. Ceny - rewelacja, wybór również.

Co mnie pozytywnie zaskoczyło to to, że były też grubsze wełny garniturowe do wyboru - większość włoskich dostępnych w sklepach jest strasznie delikatna, a w K&S dało się też znaleźć wełny o odpowiedniej wg. mnie grubości (przy czym ograniczałem szukanie jedynie do granatu i to w prążek/jodełkę). "Customer service" naprawdę rewelacyjny.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.