Jump to content

Przechowywanie krawatów - rolować czy wieszać?


M.L.
 Share

Recommended Posts

Nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na pytanie w jaki sposób należy przechowywać krawat. Jedno czego jestem pewien to, że knitków nie można wieszać, tylko je należy rolować bo się wyciągają. Jak w takim razie przechowywać krawaty inne niż knit, np. jedwabne? Można je zrolować nie ryzukując odkształceniem, czy lepiej je powiesić? Nie jestem też pewien jak postępować z krawatami wełnianymi. Proszę o pomoc. :)

Link to comment
Share on other sites

Nie zaobserwowałem żadnych zniekształceń w krawatach które wisiały bez jakiejkolwiek ingerencji przez ponad rok czasu (zarówno wełniane jak i jedwabne - z podszewką i bez) - obejrzałem je dokładnie bo sam byłem ciekaw. Teraz jednak wyłącznie roluję, bo to najwygodniejszy sposób ich przechowywania. Praktykuję to także w przypadku koszul i spodni (zdarzyło się także z marynarką) - choć zwijanie koszuli wymaga odrobiny wprawy, ponieważ łatwo o zagięcia. 

Link to comment
Share on other sites

zwijanie koszul? Bardzo jestem tego ciekaw, pokażesz jakieś zdjęcie?

 

Możliwe, że jak masz dobry wełniany wkład, to chroni on krawat przed zniekształceniem. Ja mam zamiłowanie do krawatów bardzo cienkich, z minimalnym wypełnieniem lub bez, a te raz powieszone nigdy już nie wracają do swojej oryginalnej formy: zostaje na nich nie tylko ślad wieszaka, ale też "ósemkują się". Krawaty grube, solidnie wypełnione, zacząłem nosić stosunkowo niedawno, kiedy już wyleczyłem się z wieszania, więc wolę empirycznie nie sprawdzać, czy znoszą je lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm - Panowie, jak rozszyfrujecie nazwę 'tie hanger' i do czego służy Waszym zdaniem?

 

post-977-0-48890200-1424186171_thumb.jpg

 

...Czasem odnoszę wrażenie, że niektórzy na siłę komplikują proste sprawy i próbują na nowo 'wynaleźć koło'...

 

 

 

Ps. Tak, używam od wielu lat tego typu wieszaków (jeden dokładnie taki jak na zdjęciu) i nie zauważyłem negatywnych skutków na żadnym z moich kilkudziesięciu krawatów.

Link to comment
Share on other sites

jeśli już wieszać, to chyba lepiej w kilku warstwach, jak na tych pokazanych wieszakach, wtedy końcówka nie dynda tak swobodnie, nie zaczepia się o inne ubrania w szafie itd. Też mam taki wieszak na krawaty (ang. tie hanger) ale nie używam - trzymam krawaty zrolowane w pudełkach. Jest to w dużej mierze podyktowane metrażem mojego mieszkania (witamy w Paryżu), ale przy zachowaniu minimum systematyczności ułatwia to też odnalezienie jednego krawata wśród wielu (łatwiej się go zauważy zwiniętego w pudełku niż przykrytego kilkoma innymi krawatami na wieszaku.

Link to comment
Share on other sites

kiedyś wieszałem ( po uprzednim zrolowaniu na jedną dobę aby się krawat wyprostował )- obecnie od razu  roluję i do pudełka 

 zauważyłem też ciekawą prawidłowość ( odnośnie rolowania w celu wyprostowania zmarszczek ) - jedwabne krawaty z secondhandów  lepiej się prostują od tych  współczesnych z Vistuli, Wólczanki , Bytomia , Tk Maxxa 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.