Skocz do zawartości

Crockett & Jones w Warszawie


rafikens1000

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy, niestety nie jestem na bieżąco z rynkiem butów w Warszawie.

 

8 lat temu zakupiłem w Klifie u Berga chyba dwie pary butów - klasyczne czarne oxfordy i wiśniowo-brązowe derby, obie od Crockett&Jonesa. Pamiętam,że mierzyli mi stopę, bo mam duży rozmiar (koło 46) i buty były zamawiane z Anglii.

 

Oxfordy trzymają się wciąż, ponieważ ubieram je tylko na wyjątkowe okazje, zaś drugie buty już są mocno zdezelowane. Podeszwa przetarta, buty nabrały rumieńców  z wiekiem, ale niestety zaczęła pękać skóra z boku.

 

Stad też chciałbym zakupić nowe buty, derby lub oxfordy brązowe do garnituru, bardziej nacodzień na ważniejsze spotkania itd do granatowych i szarych garniturów, pomimo tego że kosztowały 1200-1400 zł za parę (już nie pamiętam). Jednakże nie muszą być tej samej firmy, muszą być po prostu podobnej klasy, niekoniecznie tak drogie, chodzi po prostu, żeby były porządne, na parę lat. Pomimo, że to duży wydatek, to przekonałem się ostatecznie do takich cen, co nie jest popularne w Polsce, bo większosc kupuje w bacie i wymienia co rok np.

 

Teraz prosiłbym o jakąś rekomendację dot kupna butów w Warszawie - gdzie iść, by wyjść zadowolonym,ale też nie przepłacić. Kupowanie butow w klifie kojarzy mi się z marżą, więc prosiłbym o sugestie i pomoc.

 

Dodatkowo Waszym zdaniem warto zamawiać buty przez internet? Mam dużą stopę i chyba jednak jest to dość wrażliwa kwestia, bo rozmiar nietypowy.

 

Dziękuję serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziurawe C&J może wysłać do reperacji. Prawie zawsze takie buty da się naprawić i posłuż Ci kolejne lata. 

W cenie, którą podałeś masz spory wybór, niestety ograniczyłeś go jakością (C&J). 

Spróbuj zmierzyć się z butami firmy Yanko, czy to jest jakość C&J? Nie wiem ale buty są na forum bardzo chwalone. 

Gdzie jeszcze w Wawie można kupić buty w cenie do 1400 PLN w jakości C&J to podpowiedzą Ci koledzy z Wawy. 

Czy warto kupować przez internet? Oczywiście, że tak, ceny są niższe niż w sklepach stacjonarnych, jakość obsługi bardzo dobra (zazwyczaj i to zależy od sklepu). Jedyna wada, to fakt, iż musisz czekać na przesyłkę i czasem ją zwrócić na swój koszt. 

 

Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za komentarz!

1400 to cena zaporowa, wiadomo, że taniej to lepiej (liczę na cene koło 1000 zł). Zastanawiałem się nad wysłaniem butów do zreperowania, ale wydawało mi się, że jeśli na zgięciu pęka skóra, to raczej tego nie naprawią w normalnej cenie, tylko doliczą sobie. I nie wiadomo ile będzie to trwało.

 

Jakość C&J jest dla mnie najważniejsza w tym znaczeniu, że chcę kupić buty z górnej półki, a nie dobre buty za 600 zł, które będą z gorszej skóry licowej i po dwóch latach koniec. Po prostu C&J były pierwszymi i jedynymi butami z górnej półki, stąd są dla mnie pkt odniesienia. Zachwyciły mnie jakością skóry, wygodą i grubą podeszwą, która nie budziła we mnie lęku w porze zimowej. Ale bardzo chętnie poznam innego producenta, jeśli warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za komentarz!

1400 to cena zaporowa, wiadomo, że taniej to lepiej (liczę na cene koło 1000 zł). Zastanawiałem się nad wysłaniem butów do zreperowania, ale wydawało mi się, że jeśli na zgięciu pęka skóra, to raczej tego nie naprawią w normalnej cenie, tylko doliczą sobie. I nie wiadomo ile będzie to trwało.

 

Jakość C&J jest dla mnie najważniejsza w tym znaczeniu, że chcę kupić buty z górnej półki, a nie dobre buty za 600 zł, które będą z gorszej skóry licowej i po dwóch latach koniec. Po prostu C&J były pierwszymi i jedynymi butami z górnej półki, stąd są dla mnie pkt odniesienia. Zachwyciły mnie jakością skóry, wygodą i grubą podeszwą, która nie budziła we mnie lęku w porze zimowej. Ale bardzo chętnie poznam innego producenta, jeśli warto.

 

Wyślij zdjęcia, krótki opis problemu i czekaj na odpowiedź z C&J. Do stracenia masz niewiele, a do zyskania super buty, które im starsze tym lepsze. 

To może być ciekawy przykład do opisania i pokazania na forum, bo użytkowników C&J trochę tutaj jest i z pewnością zapoznają się z Twoim problemem i tym jak producent go rozwiązał. 

Namawiam do kontaktu z producentem, to była fajna relacja z ratowania butów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij zdjęcia, krótki opis problemu i czekaj na odpowiedź z C&J. Do stracenia masz niewiele, a do zyskania super buty, które im starsze tym lepsze. 

To może być ciekawy przykład do opisania i pokazania na forum, bo użytkowników C&J trochę tutaj jest i z pewnością zapoznają się z Twoim problemem i tym jak producent go rozwiązał. 

Namawiam do kontaktu z producentem, to była fajna relacja z ratowania butów. 

 

Mogę to zrobić w sumie. Problem polega jeszcze na tym, ze mimo wszystko zależy mi na czasie, bo nie mam obecnie brązowych butów ażurowych do garnituru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie w sklepie buty podobnej klasy będą kosztować 1700-2000 zł (C&J też podrożały - inflacja). Jest to mniej więcej cena wywoławcza producenta (RRP).

 

Ja bym spróbował:

- naprawić buty, a przynajmniej zorientować się, czy się da i za ile (propozycje j.w. - napisz do Krokieta)

- poszukał na ebay; masz nietypowy, mało popularny rozmiar - można coś ustrzelić w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę to zrobić w sumie. Problem polega jeszcze na tym, ze mimo wszystko zależy mi na czasie, bo nie mam obecnie brązowych butów ażurowych do garnituru...

 

Wchodzi na stronę patine.pl i ... szalejesz. Oczywiście decyzja należy do Ciebie czy to będą Yanko czy też inne.

Nie ma Yanków ale ... zamówiłem. Zrobiłem to m.in. bazując na opiniach (czytaj zachwytach) kolegów z forum.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat wywołałeś. Mógłby ktoś porównać Yanko do C&J, Church's, Carmina?

porównać pod jakim względem? i jaki czynnik rozstrzyga? :)

 

to może być wyzwanie - może jest na forum osoba która się jego podejmie. Ostatecznie najważniejsza jest wygoda, ale tutaj trzeba byłoby zrobić założenie, że buty są dobrze dobrane przez właściciela "testowanej próby". Co do skór to te firmy często korzystają z tych samych garbarni więc tutaj różnic nie należy się spodziewać.Jeszcze inną sprawą pozostaje kwestia wzornictwa, ale rozumiem, że o to nie pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upodobania odnośnie wzornictwa są kwestią indywidualną. Jednym będzie się podobało takie kopyto, a innym takie. Kryterium, według którego chciałbym aby porównano te marki jest jakość wykonania i użytych surowców, a także sposób(technika) szycia.

 

Zróbmy zatem jakieś założenia:

 

1 WERSJA: zakładamy, że kupujemy czarne oksfordy ze skóry cielęcej. Modele wszystkich marek kosztują tyle samo, a kwestia wzornictwa jest pomijana. Którą markę wybieracie i dlaczego?

 

2 WERSJA: zakładamy, że kupujemy czarne oksfordy ze skóry cielęcej. Modele wszystkich marek kosztują tyle ile średnio życzą sobie sklepy internetowe. Kwestię kopyt i wzornictwa ponownie pomijamy. Którą markę wybieracie i dlaczego? Jeśli decyduje kryterium cena/jakość to którą markę preferujecie? Jeśli wybieracie C&J, a nie Yanko to dlaczego uważacie, że warto dopłacić trochę więcej pieniędzy i postawić jednak na C&J?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wrzucić, ale w następny weekend, bo nie mam ich w obecnym mieszkaniu. Wyślę też do C&J maila najpierw z zapytaniem, potem może doślę im zdjęcia.

 

No zastanawiam się, co zrobić z tymi butami, bo nie chcę wydać kupy kasy (ale mniej niz na C&J) i po dwoch sezonach stwierdzic, ze buty sie nadaja do remontu. No chyba, że buty za 800 zł nie będą odbiegać znacznie jakościa od takich c&J.

 

przeglądałem ebay, na razie znalazłem czarne oxfordy, ktore mam : http://www.ebay.com/itm/Crockett-Jones-HAND-GRADE-Lonsdale-Chelsea-Toecap-Oxford-Black-Calf-/400516120589?pt=UK_Men_s_Shoes&var=&hash=item5d409f000d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafikens1000, nikt tu na forach nie polecałby Yanko, gdyby nie nadawałyby się do użycia po dwóch sezonach. Nie ma odpowiedniej recepty na trwałość butów, tzn. nikt Ci nie powie, że jak dasz 2 tys. zł za buty, to wytrzymają 15 lat, a jak dasz 1400 zł, to tylko 10. Różne rzeczy się dzieją po drodze ale imho przy profesjonalnej pielęgnacji (z głową) takie Yanki powinny wytrzymać spokojnie tyle, co C&J.

 

Zamieszczone przez Ciebie buty to koszt trochę powyżej 2 tys. zł - jakieś 2200-2300 z przesyłką pewnie. Nie wiem ile takie kosztują w E.Bergu, ale mocno powiątpiewam czy różnica w cenie tak mocno koresponduje z różnicą w jakości w porównaniu do Yanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.