Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Denior z tych podanych przez Ciebie: http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=2&catid=86&shoeid=5125&selectedsizeid=10&selectedfitid=3&stype=1

Jednak nie mam szerokiej stopy (chyba). A tak swoją drogą ile powinna mieć szeroka stopa?

Czy rozmiarówka CT jest ustandaryzowana?
Jeśli chodzi o "but garniturowy" to dobrze szukam? Czy są jeszcze jakieś możliwości jeśli chodzi o wygląd?

Bardzo dziękuję za tak szybkie odpowiedzi. Ostatnie zdanie złożone z mojej poprzedniej wypowiedzi poprawiłem, bo mało miało ono wspólnego z językiem polskim. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nie było:

http://www.johndoeshoes.com/shoes/

 

Parę recenzji:

http://putthison.com/post/55518396542/135-goodyear-welted-shoes-sometime-last-week-a

http://brokeandbespoke.tumblr.com/post/57874925500/review-john-doe-shoes-suede-connor-longwings

 

Z doniesień internetowych wynika, że mieli pójść w kierunku lepszej jakościowo skóry bez podnoszenia cen. Niemniej z punktu widzenia polskiego klienta to raczej ciekawostka, bo po dodaniu kosztu przesyłki do Europy i należności celno-podatkowych cena zbliża się choćby do budżetu podstawowych modeli Meermina'a.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. A co do kwestii lotników, to garnitur nie jest (jeszcze) moim strojem roboczym, zakładam go na specialne okazje więc wydaje mi się, że taki typ buta nie będzie zbyt formalny.
Czy faktycznie przesyłka z CT dociera do 5 dni roboczych, czy należy jednak być bardziej cierpliwym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpowie mi ktoś może z wiedzą z własnego doświadczenia, jak jest z jakością butów Ted Baker (chodzi mi o te w kolorze niebieskim)  i Lloyd ?

Podobają mi się właściwie oba prezentowane modele będące dodatkowo w promocji, zastanawiam się jednak nad trwałością jednych i drugich.

 

http://www.sarenza.pl/lloyd-nash-s2234-p0000067732

 

http://www.sarenza.pl/ted-baker-tullik-4-s1436-p0000057363

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam parę Lloyd'ów z mniej więcej 2008 roku. Zamszowe chelsea (a dokładniej Lloyd'owe wyobrażenie chelsea, czyli po prostu nieprzesadnie ładne zamszowe buty za kostkę z gumką z boku). Obecnie raczej unikam, ale jak pogoda nie rozpieszcza, to do jeansów założę. Zamsz - taki sobie. Podeszwa gumowa, klejona, zaskakująco (ku mojemu zmartwieniu) trwała. Drugi raz bym nie kupił. Można znaleźć ładniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Filip, to jedno, co miałem na myśli.

Poza tym męczące jest po raz kolejny widzieć pytanie o jakość marki X albo w X w porównaniu z Y.

Ocena (a bardziej odczucie) "jakości" butów jest tak indywidualne i tak nieobiektywne, że pytanie jest pozbawione sensu.

 

Jaka jest jakość Volkswagena? A w porównaniu do KIA?

 

Potencjalne odpowiedzi (przerysowując):

- właściciel Volkswagena: VW jest jak wzór jakości z Sevres,

- właściciel KIA: po co przepłacać za VW, KIA od dawna jest lepsza (nawet designera im podkupiła)

- jeżdżący tramwajem: oba są fenomenalnej jakości

- starszy mechanik: to już nie to co było dawniej

- młodszy mechanik: podepnie się pod komputer i się sprawdzi

- właściciel Skody: lepiej kupić Skodę - to samo co VW, a w cenie KIA

- polski small businessman: przecież lepiej ściągnąć 2letnie BMW 5

- właściciel W107: bezduszne "plastiki"

- itd

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jest to kłopotliwe pytanie, jednak często na tym forum ocenia się marki, więc można i ocenić tę, o którą zapytałem. A w przypadku, gdy mamy do czynienia z dwiema markami do porównania, może łatwiej wskazać przewagę jednej nad drugą, szczególnie w kwestii wytrzymałości. W butach jednak zniszczyć może się mniej rzeczy niż w samochodzie, stąd porównanie mimo iż humorystyczne, to nie do końca raczej trafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dałem do porównania 2 modele które jakoś tam mi wpadły w oko, na chwilę obecną skupiliście się na krytyce Lloydów i ok, każdy ma swój gust, na temat Bakerów ani słowa. Chyba jest to kolejna nauczka, że nie ma sensu tutaj zadawać pytań tego typu, w końcu mają podobać się mnie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się Tobie podobają to je kup i noś i niech służą na zdrowie. Tylko te buty (mam na myśli Lloydy) nie mieszczą się moim zdaniem w stylistyce tego forum i przez część osób również przeze mnie postrzegane są jako koszmarki. Nie dziw się więc że zadając pytanie o takie buty otrzymujesz takie odpowiedzi, ponieważ celem forum nie jest promowanie tego typu obuwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę właśnie, że często jakby te gusta nie do końca się pokrywają. Zastanawia mnie jedynie jeszcze fakt, czy te buty Ted Baker mieszczą się w tych kanonach i są do zaakceptowania że o nich nie ma ani słowa, czy te Lloydy tak bardzo odwracają od tych drugich uwagę :)

Mimo wszystko dzięki, zamówiłem na razie te TB zobaczymy czy w ogóle rozmiar będzie odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.