Skocz do zawartości

[LUBLIN], Dobry Krawiec


Celefinnel

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odebrałem marynarkę z poprawki od p. Pietrzyka. Jutro postaram się podzielić zdjęciami. Odczucia raczej pozytywne, aczkolwiek butonierkę mam jedynie przeszytą, więc z prawdziwą butonierką łączy ją miejsce (zakładam lenistwo krawca, bo prosiłem o przecięcie i obszycie), nie doszył mi czwartego guzika do mankietu (tłumaczył brakiem takich samych guzików). Ogólne wrażenie dobre, marynarka leży według mnie dużo lepiej, ale zarówno diabeł jak i elegancja tkwią w szczegółach, a z tych jestem średnio zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dzisiaj byłem na pierwszej przymiarce. Stan surowy więc nie mogłem zbytnio nic wywnioskować. P. Pietrzyk pozaznaczał co i gdzie zebrać, skrócić. Ale spodnie wydaje się, że leżą bardzo dobrze. Jeszcze do małej poprawki są więc wszystko się jeszcze okaże. Druga przymiarka po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spodni szytych u p. Pietrzyka, to poza szerokością (jaką kiedyś sam chciałem - czyli klasyka - 23 cm) nie zmieniałem nic. Akurat spodnie wychodzą mu świetnie :) No, ale marynarka po poprawkach w mojej ocenie nie zgorsza (poza detalami, o których napisałem powyżej). Po powrocie z pracy postaram się poddać pracę p. Pietrzyka osądowi forum :) Rozważam opcję skrócenia, chociaż wydaje mi się, że jest prawidłowo (dłuższa, klasyczna marynarka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z coraz większą zazdrością patrzę na kolegów z Warszawy i Krakowa, u których wybór jest dużo większy.

podobnie jak i ceny. garnitur za 500 zł? nie mogę uwierzyć. w Krakowie u dobrego krawca min. 1500 (marynarka 1200, spodnie 300) + materiał.

a do warszawy znowu tak daleko nie macie.

serio 500 zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak i ceny. garnitur za 500 zł? nie mogę uwierzyć. w Krakowie u dobrego krawca min. 1500 (marynarka 1200, spodnie 300) + materiał.

a do warszawy znowu tak daleko nie macie.

serio 500 zł??

500 zł to za szycie bez materiału rzecz jasna. Być może jest jakiś krawiec, który życzy sobie więcej i adekwatnie do ceny bardziej dba o detale, ale nie znalazłem jeszcze takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak i ceny. garnitur za 500 zł? nie mogę uwierzyć. w Krakowie u dobrego krawca min. 1500 (marynarka 1200, spodnie 300) + materiał.

a do warszawy znowu tak daleko nie macie.

serio 500 zł??

500 zł to za szycie bez materiału rzecz jasna. Być może jest jakiś krawiec, który życzy sobie więcej i adekwatnie do ceny bardziej dba o detale, ale nie znalazłem jeszcze takiego.

jak będziesz miał chwilke czasu to prosze wrzuc fotki tej marynarki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że to bespoke to pozwolę sobie dorzucić kilka uwag, które w moim odczuciu poprawią następne zamówienia.

1. Dużo wyżej kozerka.

2. Dwa guziki.

3. Wyrzucenie poduszek z ramion.

4. Większe otwarcie marynarki na dole.

5. Ciut wyżej kieszenie.

6. Troszkę większe taliowanie.

7. Osobiście preferuję cztery guziki na rękawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Zgadzam się, ale chyba w przypadku tej marynarki nie do poprawienia. Marynarka szyta była 3 lata temu, kiedy nie miałem pojęcia o takich rzeczach jak kozerka :)

Ad. 3. W sumie można jeszcze spróbować z tymi poduszkami. Krawiec i tak dał mniejsze poduszki. Swoją drogą mam dosyć proste ramiona.

Ad. 6. To też jeszcze w tym modelu można poprawić.

Ad. 7. Ja też :) Ale ponieważ była to przeróbka po latach, dla krawca nie do przeskoczenia okazała się wymiana guzików i przyszycie czterech sztuk.

Dodatkowo rozważam pomysł skrócenia marynarki, ale nie wiem, czy przy tych kieszeniach byłoby to możliwe.

Dziękuję Koledze za uwagi. Mam przy okazji nadzieję, że moi forumowi ziomkowie zwrócą uwagę na te właśnie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie niedoczytałem, że to tylko przerabiana marynarka. Myślę, że zostawiłbym ją już taką jaka jest, a uszył po prostu nową zupełnie od początku i w oparciu o inne wzorce.

Garnitur był szyty jakieś 3 lata temu, przerabiana była całość - zwężane spodnie (nogawka 22 cm), poprawiana marynarka. Mając wówczas niewielkie pojęcie zdecydowałem się na szycie, a teraz staram się naprawić to, co razi mnie w oczy. Rozumiem, że w tym przypadku sugerujesz jeszcze większy "wyszczuplenie" całości, czy tak?

Nowy garnitur zamierzam uszyć w maju/czerwcu. A w szafie mam jeszcze dwa takie twory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytaliowanie całości, tylko tak jak mówiłem, najlepiej przy następnym zamówieniu. Czasem lepiej zacząć od początku niż poprawiać starocie ;)

Przy dalszym taliowaniu marynarki ze zdjęć obawiałbym się groteskowego efektu szerokich ramion i względnie szerokich rękawów (tego już nie da się zmienić) w stosunku do mocno taliowanej sylwetki. Patrząc bardziej wnikliwie na zdjęcie tyłu sugerowałbym również podwyższenie pach.

Niezależnie od kroju - to kwestia ustawienia do zdjęcia, że prawe ramię jest niżej niż lewe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno chirurgia może zdziałać cuda, czego nie można powiedzieć o niektórych krawcach (a może można, tylko, że idą na łatwiznę). Spróbuję coś jeszcze zrobić z tym garniturem - zbyt dużym sentymentem go darzę, by sobie odpuścić. Najwyżej rodzinę zagłodzę :) (siebie już nie mogę bardziej, bo i tak wszystko wisi i krawiec w trosce o moją "lepszą" sylwetkę postanowił zostawić tu i ówdzie nadmiar materiału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wersja z zaprasowanym górnym guzikiem. Proszę wybaczyć brak poszetki, prezentacja miała na celu jedynie sprawdzenie opcji z nowym układem klap...

Plecy wg mnie jeszcze do zwężenia, pachy, jeśli się da, do przesunięcia w górę wraz ze zwężeniem rękawów.

Jest lepiej, ale musisz zmienic wezel, moze sprobuj four in hand.

Ja bym spodnie zwezil i skrocil, podobnie z marynarka - dopasowanie.

W kazdym razie jest lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy marynarkę da się jeszcze skrócić, ze względu na dość nisko wszyte kieszenie. Może jakieś 5 cm się uda. Spróbuję jeszcze większe rozwarcie poł na dole. Po pierwszym zamówieniu, trzy lata temu, była duuuużo dłuższa, taki sobie dziwny projekt wymyśliłem.

Spodnie zwęzić po całości czy tylko od kolan w górę? W mojej opinii od kolan w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.