Skocz do zawartości

Albert Slippers


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat trwa dyskusja, czy Albers Slippers mozna nosic poza domem, jako rodzaj letnich butow na niezbyt duze odleglosci (np. do supermarketu, udajac sie autem na zakupy, z domu do niezbyt odleglej kawiarni, baru etc) Amerykanie przoduja w promowaniu tej ideii. Amerykanskie Slippers - del Toro Shoes, maja z tego powodu troszke grubsza podeszwa jak ich angielskie odpowiedniki.

Czyniac cos podobnego slyszalem szepty nastolatek za moimi plecami: "patrz ... facet w pantoflach".

Co sadza P.T. Forumowicze o takim zastosowaniu Albert Slippers?

Moje Albert Slippers:

Shipton and Heneage

Dołączona grafika

Church's

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taka praktyka to mimo wszystko chyba jednak zbyt radykalna próba zwrócenia na siebie uwagi, ale nie potępiam. ;) Jak szedłbym do swojego osiedlowego sklepu w takich pantofelkach to albo chłopaki z okolicznego trzepaka robiliby sobie ze mną zdjęcia, albo by mnie po prostu zamordowali. :)

P.S. S&H obłędne :) W takim kolorze obuwia jeszcze nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do supermarketu w różowych kapciach? Ok, ale w co się ubrać do tych pantofli? Chętnie obejrzę stylizację.

Do velvet slippers nie potrzeba odmiennej stylizacji, niz do tradycyjnego obuwia. Ich celem jest byc troche nie na miejscu (jesli nosisz je w miescie, a nie w domu) i pokazywac, ze czujesz sie w nich na luzie i nie musisz chodzic 5km do przystanku. Zwykle poza domem sa wykorzystywane jako buty do samochodu, na wyjscie do kawiarni za rogiem, do ogrodu itd.

Kolor nie musi pasowac do ubrania, szczegolnie ze wiele z nich ma także nadruki w zwierzeta, samoloty, statki, kije do golfa itd.

Przykladowe stylizacje: http://helmutberutti.blogspot.com/2010/ ... ppers.html

Czy znacie jakies firmy, które szyja tego rodzaju obuwie budzetowo? Narazie mam lepsze wydatki niz 400pln na kapcie, ale gdybym znalazl cos odpowiednio tanszego to kupilbym z przyjemnoscia.

Takie samo pytanie mam odnosnie http://www.belgianshoes.com/menstyles.html oraz produktu Rubinacci http://www.marianorubinacci.net/eshop/p ... 380〈=2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tylko czarne (ew. ciemnogranatowe), bez ozdób albo z monogramem, no i tylko do noszenia w domu, aczkolwiek niekoniecznie do stroju wieczorowego. Należy pamiętać, że zawsze prezentuję swoje konserwatywne spojrzenie na dany temat. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podczas pewnego koncertu, wokalista miał na nogach czarne pantofle. Nie pamiętam niestety czy miał je także na scenie (z zespołem graliśmy przed nimi, spotkałem go na backstage'u), czy zmienił na coś innego ;) Jako że muzyk był to rockowy, wystylizowany był nie klasycznie ;) ale wierzcie mi, że wyglądał w tych pantoflach świetnie.

Mnie osobiście wydaje się, że można sobie na tego typu pantofle pozwolić ale tylko i wyłącznie w określonych sytuacjach (nie wyobrażam sobie iść w tego typu obuwiu np. do biura) oraz z odpowiednim strojem.

gccg - jeśli chodzi o Twoją stylizację, to ja bym się nie odważył. Do luźnego t-shirtu oraz tego typu krótkich spodenek takie pantofle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do supermarketu w różowych kapciach? Ok, ale w co się ubrać do tych pantofli? Chętnie obejrzę stylizację.

:) BTW, może do tego ...

przypomniała mi się historia ze studiów - w prawdzie podczas juwenaliów - kolega paradował po miasteczku akademickim w szlafroku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty z kolei przypomniałeś mi pewien odcinek serialu "Sherlock Holmes" z Jeremym Brettem (o ile dobrze pamiętam pt. "Umierający detektyw"), w którym w pogoni za mordercą tytułowy bohater wybiegł na ulicę rozczochrany w koszuli nocnej, kapciach i szlafroku, co zapewne musiało się spotkać z jakąś reakcją wiktoriańskich przechodniów. :)

Ale to już chyba nieco zakrawa na off-topic, przepraszam.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że slippersy w takiej stylizacji wyglądają z lekka groteskowo. Sytuację ratowałaby lniana koszula z podwiniętymi rękawami, ale plecak i t-shirt - mimo traktowania slippersów poza domem z przymrużeniem oka - jestem na nie.

+, z zastrzeżeniem, że wyglądają imho nawet nie "z lekka" groteskowo, na tej fotografii wyglądają wręcz jak obuwie damskie

jeżeli jesteśmy już przy "damach" :) - co powiecie na skojarzenie: w/w obuwie + H. Hefner + pyjamas + playboy bunnies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tylko czarne (ew. ciemnogranatowe), bez ozdób albo z monogramem, no i tylko do noszenia w domu, aczkolwiek niekoniecznie do stroju wieczorowego. Należy pamiętać, że zawsze prezentuję swoje konserwatywne spojrzenie na dany temat. ;)

Pozdrawiam, Dr

Z monogramem zamowilem w Ameryce (del toro ... made in Spain) ... i okazaly sie za male. Dalem je synowi kolezanki z pracy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Do supermarketu w różowych kapciach? Ok, ale w co się ubrać do tych pantofli? Chętnie obejrzę stylizację.

:) BTW, może do tego ...

przypomniała mi się historia ze studiów - w prawdzie podczas juwenaliów - kolega paradował po miasteczku akademickim w szlafroku :)

Uwielbiam szlafroki!!!

Sunday morning :D

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podczas pewnego koncertu, wokalista miał na nogach czarne pantofle. Nie pamiętam niestety czy miał je także na scenie (z zespołem graliśmy przed nimi, spotkałem go na backstage'u), czy zmienił na coś innego ;) Jako że muzyk był to rockowy, wystylizowany był nie klasycznie ;) ale wierzcie mi, że wyglądał w tych pantoflach świetnie.

Mnie osobiście wydaje się, że można sobie na tego typu pantofle pozwolić ale tylko i wyłącznie w określonych sytuacjach (nie wyobrażam sobie iść w tego typu obuwiu np. do biura) oraz z odpowiednim strojem.

gccg - jeśli chodzi o Twoją stylizację, to ja bym się nie odważył. Do luźnego t-shirtu oraz tego typu krótkich spodenek takie pantofle...

Lubie czasem ubierac "dziwne rzeczy" :D

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że slippersy w takiej stylizacji wyglądają z lekka groteskowo. Sytuację ratowałaby lniana koszula z podwiniętymi rękawami, ale plecak i t-shirt - mimo traktowania slippersów poza domem z przymrużeniem oka - jestem na nie.

+, z zastrzeżeniem, że wyglądają imho nawet nie "z lekka" groteskowo, na tej fotografii wyglądają wręcz jak obuwie damskie

jeżeli jesteśmy już przy "damach" :) - co powiecie na skojarzenie: w/w obuwie + H. Hefner + pyjamas + playboy bunnies?

Skojarzeni jak najbardziej godne poparcia i zachecajace do nadzwyczaj tworczego rozwoju innych asocjacji z nim zwiazanych!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do supermarketu w różowych kapciach? Ok, ale w co się ubrać do tych pantofli? Chętnie obejrzę stylizację.

Do velvet slippers nie potrzeba odmiennej stylizacji, niz do tradycyjnego obuwia. Ich celem jest byc troche nie na miejscu (jesli nosisz je w miescie, a nie w domu) i pokazywac, ze czujesz sie w nich na luzie i nie musisz chodzic 5km do przystanku. Zwykle poza domem sa wykorzystywane jako buty do samochodu, na wyjscie do kawiarni za rogiem, do ogrodu itd.

Kolor nie musi pasowac do ubrania, szczegolnie ze wiele z nich ma także nadruki w zwierzeta, samoloty, statki, kije do golfa itd.

Przykladowe stylizacje: http://helmutberutti.blogspot.com/2010/ ... ppers.html

Czy znacie jakies firmy, które szyja tego rodzaju obuwie budzetowo? Narazie mam lepsze wydatki niz 400pln na kapcie, ale gdybym znalazl cos odpowiednio tanszego to kupilbym z przyjemnoscia.

Takie samo pytanie mam odnosnie http://www.belgianshoes.com/menstyles.html oraz produktu Rubinacci http://www.marianorubinacci.net/eshop/p ... 380〈=2.

http://www.broadlandslippers.co.uk/plai ... ppers.html

Najtansze, jakie udalo mi sie znalez (doskonala jakosc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie czasem ubierac "dziwne rzeczy" :D

Szczerze mówiąc oglądając Twoją kolekcję loafersów nie spodziewałem się takich "stylizacji"...
To odprezajace "zarty" wakacyjne.

W wolne a upalne dni zakladam czesto formalnie wygladajaca biala koszule ze spinkami (np. trupie glowki) nie zapinajac mankietow i pozostawiajac je "dyndajacymi" w powietrzu, ktotkie biale spodnie i Albert Slippers plus skorzana czerwona torba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do supermarketu w różowych kapciach? Ok, ale w co się ubrać do tych pantofli? Chętnie obejrzę stylizację.

Do velvet slippers nie potrzeba odmiennej stylizacji, niz do tradycyjnego obuwia. Ich celem jest byc troche nie na miejscu (jesli nosisz je w miescie, a nie w domu) i pokazywac, ze czujesz sie w nich na luzie i nie musisz chodzic 5km do przystanku. Zwykle poza domem sa wykorzystywane jako buty do samochodu, na wyjscie do kawiarni za rogiem, do ogrodu itd.

Kolor nie musi pasowac do ubrania, szczegolnie ze wiele z nich ma także nadruki w zwierzeta, samoloty, statki, kije do golfa itd.

Przykladowe stylizacje: http://helmutberutti.blogspot.com/2010/ ... ppers.html

Czy znacie jakies firmy, które szyja tego rodzaju obuwie budzetowo? Narazie mam lepsze wydatki niz 400pln na kapcie, ale gdybym znalazl cos odpowiednio tanszego to kupilbym z przyjemnoscia.

Takie samo pytanie mam odnosnie http://www.belgianshoes.com/menstyles.html oraz produktu Rubinacci http://www.marianorubinacci.net/eshop/p ... 380〈=2.

http://www.broadlandslippers.co.uk/plai ... ppers.html

Najtansze, jakie udalo mi sie znalez (doskonala jakosc)

Dzieki, bede szukac dalej. Jesli cos znajde to oczywiscie poinformuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to nie jest tak, ze mozna albo nie mozna...albo, ze jeden uzytkownik forum pozwala, a inny nie pozwala. Ubrania tak ekstrawaganckie zawsze beda niosly ze soba spolaryzowane opinie. Slippers w Polsce sa mocne nawet w domu i niosa ze soba pewne konotacje. Jesli masz sile sie z nimi zmierzyc i nie przeszkadza ci, ze jestes "facetem w pantoflach" albo, ze chlopaki z trzepaka chca zdjecie, to zakladasz slippersy i spedzasz milo dzien. Jesli ci przeszkadza, to nie dojdziesz w nich nawet z bramy do samochodu bo obleje cie rumieniec. I to chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stylizacje z żółtym tshirtem i plecaczkiem to jakaś masakra. Kilt ok, buty ok, ale muszą w jakikolwiek sposób nawet nie tyle pasować do reszty stroju co przynajmniej nie gryźć się z nim straszliwie.

Wiem, ze mozna inaczej ... aczkolwiek nie dostrzegam w zoltym podkoszulku, bialych spodniach, czerwonych Albert Slippers i czerwonym plecaczku zadnego "pogryzienia" :D

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem Ci, że dla mnie w tym pierwszym zestawieniu najgorszy ten plecaczek :) Wydaje mi się też (ale to być może bardziej jest widoczne na zdjęciu niż w rzeczywistości), że ubierając Albert Slippers do tego stroju bardzo zachwiałeś proporcjami - Twoje stopy wydają się takie małe ;) Tym bardziej, że masz dość pokaźną łydkę, według mnie powinieneś uważać.

To ostatnie zdjęcie, super! Jestem na tak, bardzo mi się podoba ten styl. Z tak wystawioną ponad cholewkę buta skarpetą Twoje łydki od razu wyglądają dużo lepiej. Tylko zębów nie umyłeś ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.