Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Scarosso


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, to mój pierwszy i na pewno nie ostatni post. 

 

W kwestii porównania Shoepassion do Scarosso: zdaje się, że ci drudzy nie szyją ramowo (albo w mniejszości). Nie jestem tego pewien na 100%, ale przy monkach wyraźnie piszą, że to Blake. Przy wielu Oksfordach stoi wyraźnie, że Blake, ale Vesta ma "Handmade" (co niejako sugeruje ramowe, bo Blake'a raczej ręcznie się nie da zrobić). Ale mimo wszystko bym się dopytał, tak na wszelki wypadek :) Kontakt z klientem jest dobry, pani mi dobrze w j.angielskim pomagała przy doborze rozmiaru, no ale niestety nie wyszło.

 

Scarosso miałem przez jakiś czas na radarze kiedy szukałem wiśniowych monków, a te na ich stronie są bardzo ładne i prawie je wziąłem - gdyby nie to, że to właśnie Blake i to, że nie są elastyczni w kwestii koloru klamer (mają tylko w złocie :/). Koniec końców stwierdziłem, że niech się dzieje co chce, dołożyłem niemal drugie tyle i postawiłem na Yanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy ktoś zamawiał oksfordy scarosso? Chyba wszystkie są na tym samym kopycie. Kalkulator mówi, że powinienem wziąć 41 (stopa 26 cm), natomiast na stronie produkctu napisane jest " Runs large, please select one size down ". Ktoś jest w stanie pomóc? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czy ktos ze stopa G zamawial balmorale od Scarosso? Zastanawiam sie nad tym modelem: http://www.scarosso.com/en/men/shoes/boots/nazzari-nero.html

  Co prawda obsluga twierdzi, ze jest fit E i nie ma szans, zebym sie wcisnal, ale optycznie wygladaja na F, a moje Stratfordy w rozmiarze F pasuja w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, to mój pierwszy i na pewno nie ostatni post. 

 

W kwestii porównania Shoepassion do Scarosso: zdaje się, że ci drudzy nie szyją ramowo (albo w mniejszości). Nie jestem tego pewien na 100%, ale przy monkach wyraźnie piszą, że to Blake. Przy wielu Oksfordach stoi wyraźnie, że Blake, ale Vesta ma "Handmade" (co niejako sugeruje ramowe, bo Blake'a raczej ręcznie się nie da zrobić). Ale mimo wszystko bym się dopytał, tak na wszelki wypadek :) Kontakt z klientem jest dobry, pani mi dobrze w j.angielskim pomagała przy doborze rozmiaru, no ale niestety nie wyszło.

 

Scarosso miałem przez jakiś czas na radarze kiedy szukałem wiśniowych monków, a te na ich stronie są bardzo ładne i prawie je wziąłem - gdyby nie to, że to właśnie Blake i to, że nie są elastyczni w kwestii koloru klamer (mają tylko w złocie :/). Koniec końców stwierdziłem, że niech się dzieje co chce, dołożyłem niemal drugie tyle i postawiłem na Yanko.

Szyja też buty w dużym stopniu konfigurowalne przez klienta. Możesz wybrać praktycznie wszystko, od rodzaju skóry przez jej kolor, faktórę, wykończenia, podeszwę, kolor podszewki itp itd. Miedzy innymi można wybrać rodzaj szwu, dostępne są Blake i Blake Rapid. Rapid Blake raczej nie jest gorszy od GW http://www.scarosso.com/en/configurator/#!/men/derby/sc-handmade12-x-l1-ochbraun-icnat-ca4-scbr-wi1-st2/ zobacz Stitching w menu po lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dostałem następujące info od obsługi sklepu Scarosso:

"First of all, we can confirm that all our shoes have width G. Please also note that the sizing might differ from model to model (e.g. Loafers run 1 size smaller, whereas Chelsea Boots and Oxfords run 1 size bigger) which makes it difficult for us to suggest you a unique Scarosso size.

In case the shoes do not fit or don't meet your expectations, we offer a free return within 30 days after delivery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mało na forum o tej marce, euro teraz tanie i trwają wyprzedaże więc postanowiłem sam się przekonać czy warto. Dziś doszły do mnie te buty:

http://www.scarosso.com/en/sale/men/beccaria-marrone.html

 

Pierwsze wrażenia - bardzo ładne pudło, w środku buty, worek i plastikowa łyżka do butów. Jeżeli chodzi o rozmiar, to spokojnie mógłbym zamówić pół rozmiaru mniejsze. Dla porównania - w Meermin 7 UK na kopycie Hiro ledwo co wchodzę, a Scarosso 7UK jest tak z pół rozmiaru za duże. Po włożeniu wkładek jest już ok. Wizualnie buty sprawiają bardzo dobre wrażenie, wykonane starannie i po prostu ładne. Poniżej wrzucam dwa zdjęcia, przepraszam za jakość, robione tabletem, no i żaden ze mnie fotograf. Zdjęcia ze strony producenta są dużo ładniejsze i dobrze oddają rzeczywistość (może jedynie w rzeczywistości kolor jest trochę ciemniejszy). Oczywiście za wcześnie jeszcze, żeby mówić coś o trwałości i wygodzie, ale pierwsze wrażenia to same pozytywy. No i najlepsze na koniec - cena. Zapłaciłem 600 PLN, przesyłka do Polski jest darmowa. Wydaje mi się, że w cenie wyprzedażowej Scarosso są bezkonkurencyjne.

post-5706-0-14904400-1425932026_thumb.jp

post-5706-0-45208200-1425932037_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia w jakiej walucie jest konto. Jeśli inna niż € to następuje przewalutowanie, ale po normalnym rynkowym kursie po cenie ASK.

 

Od siebie dodam, że jakiś czas temu kupiłem takie botki od Scarosso. Ogólne wrażenie mam bardzo pozytywne. Przepikna linia i kopyto. Nie widziałem jeszcze ladniejszych ankle boots. Jeśli chodzi o jakość skóry to ekspertem nie jestem bo dopiero zaczynam swoją przygodę z butami z wyższej półki, ale chyba jest co najmniej b. dobrze. Wykończenie również na wysokim poziomie. Noszę je już ok. 4 miesiące z umiarkowaną intensywnością i jak je wyczyszczę i odżywię skórę to wyglądają jak z pudełka. Myślę, że nawet przy normalnych cenach ~200€ to jest dobry deal, a przy przecenach to niezła okazja.

 

1TMW3DW.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Może się komuś przydać taka informacja. Po dodaniu butów do koszyka i częściowym przejściu procedury zamówienia zrezygnowałem z niego (zamknąłem okno przeglądarki). Po jakimś czasie dostałem od nich maila, że "kontakt" ze mną się urwał, mają nadzieję, że nie z powodu błędu ich systemu i dają na zachętę kupon rabatowy (10 ojro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji Dnia Ojca pojawił się kod rabatowy 20% "FATHERSDAY"

 

Post z FB:

“Wenn wir unterwegs sind, sind unseren Gesprächen keine Grenzen gesetzt.”

Wir schenken allen Vätern und Söhnen zum Vatertag 20% Rabatt auf alle Herrenmodelle mit dem Code FATHERSDAY.

http://scaros.so/stilistkeinefragedesalters

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zamówiłem model Guccio (oksfrody z pełnym zdobieniem) w kolorze koniakowym.

 

1. Obsługa klienta

Zamówienie złożyłem 12 maja, buty otrzymałem 19 maja. Czas realizacji zamówienia był według mnie dość długi. Ponadto Scarosso nie wysyła automatycznie maila informującego o wysłaniu paczki. Numer przesyłki otrzymałem, gdy o to poprosiłem. Dowiedziałem się, że pracują nad tym, żeby automatycznie wysłać nr paczki. Status zamówienia zmienia się na "Completed" dopiero po potwierdzeniu przez firmę kurierską dostarczenia paczki. Czyli właściwie nie wiadomo kiedy spodziewać się dostawy. Natomiast na plus jest szybkość odpowiedzi na maila, czy możliwość kontaktu przez Live Chat.

 

2. Rozmiarówka

Długość mojej stopy to 26 cm, wszystkie buty mam w rozmiarze 7UK. Wybrałem rozmiar 40,5 (niektóre modele dostępne są w "połówkach"), ponieważ rozmiar 40 jest dla stopy do 26 cm, a 41 od 26 - 27 cm. Czyli wpasowałem się w granicę rozmiarów, stąd taki wybór. Najlepiej długośc stopy dopasować od razu do rozmiaru Scarosso, chyba mają swoją specyficzną rozmiarówkę. Dowiedziałem się, że buty są w tęgości G, powiedziałbym, że pomiędzy F i G, pod kątem szerokości kopyto jest bardzo wygodne.

 

3. Jakość, skóra, cena, wygląd

Skóra sprawia wrażenie trochę plastikowej, albo jest czymś pokryta, bo po wyjęciu z pudełka buty trochę się świecą. Kolor jest ciemniejszy niż na zdjęciach sklepowych. Zapłaciłem za buty 169 Euro, choć 2 dni wcześniej były w cenie 199 Euro. Nie wiem z czego wynika zamiana ceny. Według mnie cena powinna wynosić 150 Euro, za 200 Euro lepiej kupić Shoepassion głównie ze względu na skórę. Buty są starannie wykonane i nie można nim nic w tym przedziale cenowym zarzucić.

 

Kopyto jest smukłe, podeszwa dość gruba (na zdjęciach już z zelówkami). Jednak mimo ażurowania i grubszej podeszwy smukłość kopyta powoduje, że buty wyglądają lekko i spokojnie pasują na lato.

 

Największe chyba wrażenie robi ciemne opakowanie z bardzo ładnej tektury (zdjęcia poniżej). Poza butami, w pudełku znalazły się dodatkowe sznurowadła, worek i plastikowa łyżka do butów. Dokumenty opakowane były w kopertę z kokardką :).

post-5751-0-79075600-1432465504_thumb.jp

post-5751-0-24140900-1432465512_thumb.jp

post-5751-0-40772800-1432465517_thumb.jp

post-5751-0-10710300-1432465522_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Zamawiałem trzy razy, za pierwszym i trzecim razem jakiś tydzień od opłacenia zamówienia. Za drugim razem po dwóch tygodniach napisałem do nich e-mail z zapytaniem czemu butów wciąż nie ma i dowiedziałem się, że nawet ich jeszcze nie wysłali bo mają jakieś opóźnienia w dostawie (kiedy zamawiałem, buty były na stronie oznaczone jako dostępne). Napisałem, że chcę w takim razie zwrotu pieniędzy i dzień później miałem środki z powrotem na koncie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny dzień naciągania ze Scarosso.

Mimo dostarczenia im potwierdzenia płatności kartą stwierdzili, że nie mają zaksięgowanej opłaty i podali dane do przelewu z informacją o rezerwacji dla mnie produktu prze 5 dni.

Z całą stanowczością odradzam zakupy w tym miejscu, ciężko przypomnieć mi tak nieprofesjonalne podejście w jakimkolwiek innym sklepie zagranicznym.

 

 

...

W końcu się udało:
"Our bookkeeping already informed our warehouse about the payment.
Your order should be shipped today.
We are very sorry for the confusion and wish you a wonderful day!"
 
Gdyby jednak ktoś chciał złożyć zamówienie zalecam cierpliwość i pisanie do nich maili potwierdzając każdy krok - otrzymanie płatności, wysyłkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni się reklamują włoskim designem- ja bym to nazwał raczej:

Niemiecki sklep z włoskim roztrzepaniem.

Co do wykonania oceniłbym je na poziomie Mermin.

Co do skór ciężko powiedzieć bo mam od nich nietypowe tassel loafers. Ale duży plus za fantazję...

Tyle że przynajmniej na zapiętce przyszywają zamsz a nie śliską skórę jak to robi Meermin.

No chyba że to zmienili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

@Zając

Normalnie mój rozmiar to 9.5 i w tym rozmiarze zamówiłem loafersy Scarosso buty na początku bardzo mocno uciskały śródstopie zastanawiałem się nawet czy nie odesłać ich z powrotem do sklepu, po rozchodzeniu butów, w prawym zaczęła delikatnie latać pięta lewą stopę mam trochę większą od prawej i jest ok, dlatego drugi raz zamówiłbym o pół rozmiaru mniejsze, mam nadzieje, że uda ci się trafić z rozmiarem.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Dzisiaj przyszło do mnie 5 bar butów Scarosso. Chciałem się podzielić tym co przyszło i jakie są moje wrażenia.

 

product image view NaN

 

Hunter Black

Colour: Black Suede

Size: 39

Quantity: 1

€ 265,00

product image view NaN

 

Taylor Black

Colour: Black Calf

Size: 39

Quantity: 1

€ 265,00

product image view NaN

 

Beaumont Black

Colour: Black Calf

Size: 39

Quantity: 1

€ 245,00

product image view NaN

 

Marzio Abisso Scamosciato

Colour: Dark Blue Suede

Size: 39

Quantity: 1

€ 215,00

product image view NaN

 

Newton Embossed Black

Colour: Black Calf

Size: 40

Quantity: 1

€ 245,00

 

 

Oksfordki: wyglądają dość fanie, niestety, z moim wysokim podbiciem mam dość duży problem, żeby  w ogóle je włożyć. Po włożeniu już są okej, ale cięzko w ogóle włożyć tą stopę. Jakościowo wyglądają okej. Odsyłam.

Double monki: jak dla mnie ta skóra nie wygląda i już po przymiarce są pierwsze zmarszczenia. Metalowe części nie wyglądają zbyt dobrze. Odsyłam.

Trzewiki (?) - wygladją super i są oryginalne. Niestety, podczas chodzenia coś mnie gniecie powyżej kostki i mimo, że wszędzie indziej leżą okej, muszę je odesłać. Jakościowo wyglądają okej.

Chelsea boots: wyglądają naprawdę fajnie, dobrze leżą i wydają się wygodne. Zostawiam

Loafersy: jak wyżej.

Kupione ze zniżką, więc myślę, że  za tą cenę będzie spoko :) 

 

IMG_20200814_224658.jpg

IMG_20200814_224655.jpg

IMG_20200814_224651.jpg

IMG_20200814_224649.jpg

IMG_20200814_224642.jpg

IMG_20200814_224638.jpg

IMG_20200814_224635.jpg

IMG_20200814_224553.jpg

IMG_20200814_224601.jpg

IMG_20200814_224550.jpg

IMG_20200814_224548.jpg

IMG_20200814_224347.jpg

IMG_20200814_224341.jpg

IMG_20200814_224339.jpg

IMG_20200814_224336.jpg

IMG_20200814_224052.jpg

IMG_20200814_224100.jpg

IMG_20200814_224043.jpg

IMG_20200814_224040.jpg

IMG_20200814_223540.jpg

IMG_20200814_224037.jpg

IMG_20200814_223536.jpg

IMG_20200814_223528.jpg

IMG_20200814_223524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.