Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Scarosso


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjątkowo transparentna firma.Na stronie internetowej znajdziemy,wyczerpujące informacje o miejscu produkcji,sposobie produkcji butów i, co także istotne doboru  skór i ich miejsca wykonania.

 

http://www.scarosso.com/en/

 

 

Ciekawe jest również podejście do wysyłki (dla Polski bardzo korzystne):

 

Shipping is calculated per order and is adjusted depending on the delivery country:

  • Germany - free shipping above 80 €, under 80 €: 5,90 €
  • Austria, France, Italy, Great Britain and Switzerland: 9.90 €
  • Rest of the World: free shippin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 pary loafersow zamszowych. 

buty fajne. dosc ciasne jak na standardowa rozmiarowke. Musialem dac do rozepchania. Samemu nie bylem w stanie ich rozchodzic.

jakość całkem niezła. Nie jest to wysoka polka, ale dla mnie jakosc lepsza niż  bexley, porownywalna do Septieme  Lageur (tez mam ich loafersy). Chociaż różnica w stosunku do Bexleyow nie jest az tak wielka. Podeszwa dość cieniutka, sprawia troche wrazenie jakby byla z kartonu, ale i tak troche lepsza niz w bexleyach.

Buty pewnie na 2-3 sezony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry. Wczoraj dotarła paczka z trzewikami Reto od Scarosso. (zamówienie złożone 27.1.2014 r. SIC!)

 

W tym miejscu warto wspomnieć o obsłudze Klienta. 

 

Przyznać muszę, że wysyłałem ogromną ilość maili ponaglająco-reprymendujących. Za każdym razem odpowiadał przemiły Pan Tobias Kluke, zapewniając jak niezmiernie im przykro w związku z zaistniałą sytuacją. W konsekwencji otrzymałem 10 EUR zwrotu na konto oraz dodatkowy kupon wartości 10 EUR do wykorzystania na kolejne zakupy. 

 

Myślę, że zachowanie firmy całkiem spoko. A teraz do rzeczy: 

 

 

Buty przepiękne. Zarówno kształt kopyta, kolor, jak i wzornictwo. Na stopie leżą idealnie. Bardzo wygodne (stwierdzam po przejściu z kuchni do przedpokoju). 

 

W pudełku dodatkowo woreczek na buty, łyżka i zapasowe sznurowadła (skórzane). 

 

Niestety zbyt duży ze mnie żółtodziób aby wypowiadać się w kwestii jakości. Być może któryś z bardziej doświadczonych kolegów miał styczność z butami to się wypowie. 

post-2959-0-54811600-1392452663_thumb.jp

post-2959-0-40780200-1392452712_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Kupiłem na aukcji, dla kolegi takie wiedenki z nakładanym noskiem - dosyć masywny but, nie ma oznaczeń o tęgości - ale dla mnie noszącego 8,5 UK F, ten model o oznaczeniu 43 - jest zdecydowanie za wielki (a czasami noszę 9/43). Wydaje się, że te buty są dla zawodnika który nosi 9.5 lub 10 w wysokim podbiciu.

Sam but ma trochę casualowy charakter ze względu na masywną podeszwę (zwróćcie uwagę na grubość gumowej podeszwy), skóra lekko patynowana. Samo wykonanie jest przyzwoite, mam jedynie obawy o nosek - jest dosyć miękki, nie czuć porządnego usztywnienia. Skóra lekko "gumowata". Obcasy podbite są gumą vibram.

br9R6Uv.jpg

sKUPNfM.jpg

qXqzJBe.jpg

sWqSn2t.jpg

vwaUr5D.jpg

Bd2WVBh.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na aukcji, dla kolegi takie wiedenki z nakładanym noskiem - dosyć masywny but, nie ma oznaczeń o tęgości - ale dla mnie noszącego 8,5 UK F, ten model o oznaczeniu 43 - jest zdecydowanie za wielki (a czasami noszę 9/43). Wydaje się, że te buty są dla zawodnika który nosi 9.5 lub 10 w wysokim podbiciu.

 

Ten model wypada nr. wiekszy, zalecenie firmy zamawiac o numer mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej do nich napisac lub zadzwonic podajac dlugosc i szerosc stopy:

+49 30 2089806-01

service@scarosso.com

wysylka do Polski chyba bezplatna.

 

Jesli masz maly rozmiar to mozna sie troche pogubic z tabale poniewaz polowa nr = sie pelnym rozmiarom a np. model Vesta mozna kopic 39,5, 40,5 i 41,5.

Tabela rozmiarow ponizej:

 

 

post-1719-0-48710200-1404576674_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.