Skocz do zawartości

Elegancka i ergonomiczna torba


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Czy Epi leather LV to nie jest jakis laminat albo inne dziwne cos?

Chodzi mi o skore taka jak tu: http://www.louisvuitton.co.uk/front/#/e ... EPI-M59152.

Bo co zrobic, ale ksztalt Keepalla mi sie po prostu bardzo podoba i nic na to nie poradze.

Rozwazam jeszcze cos VBC1663 albo Swain Adeney Briggs, ale ten ostatni wlasnie zamkna sklep w Londynie, a otwarcie nowego dopiero pozno jesienia.

Ogladalem tez torby Pickett i Sage Brown, ktore budzetowo zdecydowanie bardziej by mi odpowiadaly, ale niestety nie znalazlem nic co by mi stylistycznie odpowiadalo. Co do skory tez mialem watpliwosci. :(

A tak zupelnie z innej strony, to piekna klasyczna meska torbe widzialem u Foster & Son, ale jak sie zapytalem o cene to musialem przystopowac. :D Ale byla po prostu genialna, a jakosc skory to na moje nie wprawne oko najwyzsza polka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z opisu wynika że to skóra z tłoczonym wzorem i farbowana na wskroś:

http://wiki.answers.com/Q/What_is_epi_leather_made_of

nie widziałem na własne oczy, ale zakładam, że renoma LV zobowiazuje.

BTW 1- przeczytałem w książce o LV, że w 1902 po raz pierwszy nadrukowano monogram LV na imitację skóry. Koszty produkcji udało się dzięki zastosowaniu imitacji skóry obniżyć o 2/3 !

BTW 2 - monogram LV został zarejestrowany w sądzie w 1897 roku :o ale obecny jest inny niż pierwotny ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zupelnie z innej strony, to piekna klasyczna meska torbe widzialem u Foster & Son, ale jak sie zapytalem o cene to musialem przystopowac. :D Ale byla po prostu genialna, a jakosc skory to na moje nie wprawne oko najwyzsza polka.

pls jakieś zdjęcie wrzuć z netu jeżeli jest osiągalne.

jest duża szansa, że forumową / stowarzyszeniową torbę będziemy mieli ... jeżeli się Tobie nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z opisu wynika że to skóra z tłoczonym wzorem i farbowana na wskroś:

http://wiki.answers.com/Q/What_is_epi_leather_made_of

nie widziałem na własne oczy, ale zakładam, że renoma LV zobowiazuje.

To czytalem i tez mam nadzieje ze renoma zobowiazuje, ale dziwi mnie troche, ze cena tego modelu w innych gatunkach skory zawsze przekracza 2000 funtow.

A tak zupelnie z innej strony, to piekna klasyczna meska torbe widzialem u Foster & Son, ale jak sie zapytalem o cene to musialem przystopowac. :D Ale byla po prostu genialna, a jakosc skory to na moje nie wprawne oko najwyzsza polka.

pls jakieś zdjęcie wrzuć z netu jeżeli jest osiągalne.

jest duża szansa, że forumową / stowarzyszeniową torbę będziemy mieli ... jeżeli się Tobie nie pali.

Wlasnie na stronie jej nie maja. :( Ale bede na Jermyn Street w tym tygodniu, bo musze koszule zamowic, to sporobuje cyknac fotke, bo torba byla na wystawie. Sympatyczny Pan mi ja ostatnio przyniosl do sklepu, zebym mogl podotykac i poogladac, ale pewnie wrocila na swoje miejsce. :)

o ile dobrze pamiętam protoplasta tego modelu został wylansowany w 1924 roku ... czyli klasyka pełną gębą.

No klasyka, klasyka. :) Jeszcze wieksza klasyka jest wersja z plotna, ale jakos sie nie moge przekonac do loga na kazdym centymetrze kwadratowym. ;)

Ostatnio nie zdazylem ich odwiedzic. Sprobuje poogladac na zywo i jak bede mial jakies sensowne przemyslenia to sie nimi podziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czytalem i tez mam nadzieje ze renoma zobowiazuje, ale dziwi mnie troche, ze cena tego modelu w innych gatunkach skory zawsze przekracza 2000 funtow.

kompletnie nie znam cennika LV, ale na skóry tłoczone nie przeznacza się topowych skór. Podejrzewam, że ta nie dość, że ma przetłoczony wzór to i jest pewnie i solidnie polakierowana ... więc i mokrą ścierką możesz o nią "dbać"

BTW + Kiedyś pisałem na forum o skórach stosowanych przez Batyckiego na torbach za >1000 pln ... ściema jakich mało.

jeżeli zrobimy torbę to będzie ona ze skóry full grain, najprawdopodobniej jednej z włoskich garbarni o ponad 100-letniej tradycji. temat jest już rozpoznany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza, co do tych sztucznych materialow, to nie badz taki sceptyczny. Wlasnie dzieki olejowanemu plotnu w XIX wieku ta firma stala sie tak znana. Przez to, ze zrezygnowali ze skor bagaz stal sie wielokrotnie lzejszy. A zobacz jakie ceny osiagaja te stare torby ze "sztucznych materialow".

kompletnie nie znam cennika LV, ale na skóry tłoczone nie przeznacza się topowych skór. Podejrzewam, że ta nie dość, że ma przetłoczony wzór to i jest pewnie i solidnie polakierowana ... więc i mokrą ścierką możesz o nią "dbać"

BTW + Kiedyś pisałem na forum o skórach stosowanych przez Batyckiego na torbach za >1000 pln ... ściema jakich mało.

No wlasnie tego sie boje, a co gorsza rozmawiamy tutaj o torbie za > 1000 ale nie pln. :( Wtedy raczej poszedlbym w plotno.

Albo w to o czym piszesz. Dzieki za cynk, brzmi ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuczny nie zawsze znaczy gorszy.

też to chciałem napisać. Przykładowo torba Batyckiego, która mam, jest w 100% pokryta tworzywem sztucznym wobec czego jej "konserwowanie" zaczyna się i kończy na przeciągnięciu mokra ścierką.

Natomiast to co jest mało fajne - o czym pisałem szerzej TUTAJ to słaba informacja dla klienta na temat skóry, tzn. że jest to dwoina pokryta poliuretanem :? ... wysokomarżowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzieki olejowanemu plotnu w XIX wieku ta firma stala sie tak znana. Przez to, ze zrezygnowali ze skor bagaz stal sie wielokrotnie lzejszy. A zobacz jakie ceny osiagaja te stare torby ze "sztucznych materialow".

...

Wtedy raczej poszedlbym w plotno.

Co to za materiał ten plotnon czy to po prostu literówka od płótna? Jakie to tworzywo dokładnie więc to LV, czy może ktoś napisać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzieki olejowanemu plotnu w XIX wieku ta firma stala sie tak znana. Przez to, ze zrezygnowali ze skor bagaz stal sie wielokrotnie lzejszy. A zobacz jakie ceny osiagaja te stare torby ze "sztucznych materialow".

...

Wtedy raczej poszedlbym w plotno.

Co to za materiał ten plotnon czy to po prostu literówka od płótna? Jakie to tworzywo dokładnie więc to LV, czy może ktoś napisać więcej.

Tak chodzi o płótno. Sorry, chwilowo mam tylko sluzbowe komputer i brak polskiej klawiatury we wszystkich. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z jakiej roślinki więc jest to płótno?

2. Z jakiej roślinki pochodzi olej (a może nie roślinki?).

jakoś mam nieodparte wrażenie że taka torba będzie cały czas właśnie tłusta i będzie brudziła czy ubranie które ma na sobie używający jak i bagaż w środku. Poza tym ktoś pisał że to jednak tworzywo sztuczne a nie naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.