Skocz do zawartości

Elegancka i ergonomiczna torba


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj albo jutro założymy ankietę.

Przygotowania do tego projektu już trwają od jakiegoś czasu i myślę, ze już mogę upublicznić temat. Szczegóły będą w ankiecie. Natomiast teraz powiem, że dla mnie odniesieniem są produkty Batyckiego i Wittchena (o LV nie wspomnę :) ).

Przykładowo torba Batyckiego wzorowana na "keepall" kosztuje jakieś 1200 pln i jest zrobiona ze skóry powlekanej poliuretanem. Nasza ma być:

- full grain, wyprawa roślinna, barwienie anilinowe. Skóra stosowana na produkty z wysokiej półki. Najprawdopodobniej Made in Italy.

- z metalowym suwakiem

- nie wykluczam wytłoczonego logo gdzieś na boku torby

- z ceną nie większą niż 450 - 550 pln brutto

- w kilku kolorach, ale to bardzo zależy od wolumenu naszego całkowitego zamówienia (jednej skóry w nietypowym kolorze nie opłaca się sprowadzać z garbarni)

Cena będzie niska bo będzie to zamówienie pod nas w większej ilości, mam nadzieję.

pozdr

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście nasz but.

Sprawa do dyskusji. Ja to sobie wyobrażam, że może być but w okręgu utworzonym przez napis "BESPOKE SOCIAL CLUB"

zapomniałem dopisać, że kolorów do wyboru będzie min. 11 (o ile skorzystamy z garbarni z którą już mamy nawiązany kontakt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keepall 50 jest optymalny, chociaż z keepall'podobnych najmniejszy jest Wittchen:

http://www.royalpoint.pl/produkty/torby ... ,2844.html

IMO dno torby powinno na płasko mieścić A4

Keepall 55 nadal łapie się jako bagaż podręczny a różnica w pakowności jest spora, oglądałem te torby kilkukrotnie w salonach LV i rozmiar 55 wydawał sie optymalnym. Różnice na papierze nie wydaję sie duże ale w rzeczywistości 55 wydawała się o wiele pakowniejsza szczególnie na szerokość.

Mam w domu większego brata tego wittchena i ten jest zdecydowanie zbyt wąski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny pomysł na projekt forumowy :D !

byłbym za tym, żeby jakość skóry była jak najwyższa,

wygląd (proporcje) wzorowane na prawdziwym keepallu LV,

preferowana wielkość - 55, (mniejsza uchodzi za damską :P ),

bez logo, ewentualnie logo ukryte we wnetrzu,

poniżej porównanie wielkości:

Louis Vuitton Monogram Canvas Keepall 55 (55x31x24cm)

Louis Vuitton Epi Leather Keepall 45

Louis Vuitton Monogram Multicolore Speedy 30

Louis Vuitton Damier Canvas Speedy 25

Louis Vuitton Monogram Canvas Mini Sac HL

post-250-13658922574431_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny pomysł na projekt forumowy :D !

byłbym za tym, żeby jakość skóry była jak najwyższa,

wygląd (proporcje) wzorowane na prawdziwym keepallu LV,

preferowana wielkość - 55, (mniejsza uchodzi za damską :P ),

bez logo, ewentualnie logo ukryte we wnetrzu,

poniżej porównanie wielkości:

Louis Vuitton Monogram Canvas Keepall 55 (55x31x24cm)

moja preferencja to 50, w szczególności taka jak LV 55 byłaby dla mnie za duża. Jak chcesz mogę Tobie pożyczyć Batyckiego (50x26x22) abyś zobaczył jak się "nosi".

Teoretycznie nie ma problemu abyśmy zrobili torbę w 2 rozmiarach (dla wyższych/ większych i niższych/mniejszych użytkowników), ale pamiętajmy o kosztach: Przygotowanie szablonów i wykrojników każdego modelu to koszt rzędu 600-700 pln netto + na większą torbę trzeba więcej skóry (zobacz na różnicę w cenie torby Batyckiego IN-1032 i IN-1033). Pytanie jaki wolumen będziemy w stanie ogarnąć...?

GENERALNIE proponuję wszystkim zainteresowanych rekonesans w salonach Batyckiego (np. Hotel Bristol w Waw) i Wittchena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torba - świetny pomysł. Zdecydowanie jestem za!

Wymiary -przez jakiś czas byłem posiadaczem takiej oto torby podróżnej:

http://www.feynsinn.com/images/image/image.jpg.php?zoom=1&width=50&height=50&url=http://www.feynsinn.com/img2011-high/ashton-week-in-use.jpg

więcej tu:

http://www.feynsinn.com/feynsinn-large- ... -p-19.html

i sprzedałem. Była stanowczo za duża. Długość ok. 50cm wydaje się być najbardziej wygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.